Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową kutnowskiej komendy, na co dzień zajmujący się eliminowaniem z rynku substancji zabronionych cały czas zbierają informacje o osobach trudniących się tym procederem. Kiedy wpadli na trop plantacji konopi innych niż włókniste na terenie powiatu kutnowskiego, przystąpili do działania.
20 sierpnia 2025 roku funkcjonariusze pojechali pod wytypowany adres i przystąpili do realizacji. Policjanci weszli na teren posesji, a tam zastali zaskoczonego 44-latka. Policyjny nos i tym razem nie zawiódł funkcjonariuszy. Na strychu odnaleźli działającą w pełni wyposażoną plantację, a w niej 26 sztuk krzaków konopi innych niż włókniste w fazie kwitnienia. Funkcjonariusze przystąpili do szczegółowego przeszukania pomieszczeń i odnaleźli również gotowy susz roślinny ukryty w plastikowych wiadrach oraz torebki foliowe z suszem roślinnym. 44-latek został zatrzymany. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 5 kg suszu roślinnego. Badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że była to marihuana. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Kutnie.
Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz uprawy krzaków konopi innych niż włókniste. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

























































Napisz komentarz
Komentarze