Podczas prelekcji funkcjonariusze omówili najczęściej stosowane przez oszustów metody działania, takie jak: „na wnuczka”, „na policjanta”, „na pracownika banku” czy „na prokuratora”. Policjanci wskazywali, jak rozpoznać próby manipulacji i w jaki sposób reagować w sytuacjach budzących wątpliwości.
Seniorzy otrzymali również praktyczne wskazówki dotyczące zasad bezpiecznych zakupów w internecie, a także zostali zachęceni do korzystania z nowoczesnych narzędzi wspierających kontakt ze służbami – aplikacji Moja Komenda oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Na zakończenie policjanci podziękowali za zaproszenie oraz aktywny udział w spotkaniu, podkreślając, że profilaktyka i wiedza o sposobach działania oszustów to najskuteczniejsza ochrona przed zagrożeniami.

























































Napisz komentarz
Komentarze