W poniedziałek, 8 grudnia około godziny 15:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie otrzymał zgłoszenie o potrąceniu kobiety w miejscowości Sokołów, na drodze wojewódzkiej DW 581.
Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy potwierdzili zgłoszenie oraz udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Kobietą okazała się 78-letnia mieszkanka powiatu gostynińskiego, która doznała poważnych obrażeń ciała i została zabrana do szpitala.
Ponieważ na miejscu nie było sprawcy zdarzenia, do dalszych działań skierowano policjantów z Wydziału Kryminalnego, Wydziału Prewencji oraz dzielnicowych, którzy rozpoczęli intensywne czynności mające na celu ustalenie sprawcy. Policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny, a wszystkie zabezpieczone ślady i dowody stały się kluczowe w dalszych ustaleniach.
Po kilku godzinach pracy funkcjonariusze ustalili, że w zdarzeniu brał udział Citroën, którym kierował 53-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia został zatrzymany i osadzony w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyninie. W momencie zatrzymania 53-latek był trzeźwy.
Niestety, 78-letnia kobieta zmarła w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń.
Zebrane przez policjantów dowody pozwoliły prokuratorowi na postawienie 53-latkowi zarzutów spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczki z miejsca zdarzenia. Za te przestępstwa grozi mu kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.
Sąd Rejonowy w Gostyninie przychylił się do wniosku prokuratora o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu 53-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gostyninie.


























































Napisz komentarz
Komentarze