Reklama

O dwa gole od Ekstraklasy. O kilka minut od awansu

Zaledwie dwa gole i kilka minut dzieliły Bartłomieja Stolarza od awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej w piłce nożnej plażowej. 28-letni bramkarz z Gostynina zakończył udział w turnieju 1 Ligi Beach Soccera na trzecim miejscu, ocierając się o promocję do Ekstraklasy.

W ostatni weekend Stadion Letni w gdańskim Brzeźnie był areną rekordowego turnieju 1 Ligi Beach Soccera. O awans do Ekstraklasy rywalizowało aż 28 zespołów z całej Polski.

Dla Bartłomieja Stolarza był to oficjalny debiut w barwach Beach Soccer Kołobrzeg. W drużynie znaleźli się również zawodnicy doskonale znani z boisk piłkarskich, m.in. Adam Frątczak, który rozegrał 288 spotkań w barwach Pogoni Szczecin, a także były piłkarz ŁKS-u Łódź i Górnika Zabrze - Adrian Świątek.

Kołobrzeska drużyna znakomicie rozpoczęła turniej, odnosząc w fazie grupowej komplet zwycięstw: pokonując Jaworzankę 1946 Jawor 11:2, UKS Trampkarz 22 Zabrze 12:0 oraz LKS Błękitnych Ciosny 6:5. Z dorobkiem trzech wygranych Beach Soccer Kołobrzeg zakończył rywalizację na pierwszym miejscu w grupie G.

W fazie pucharowej zespół nie zwalniał tempa. W 1/8 finału pewnie pokonał RAF Heiro Rzeszów 5:1, a w ćwierćfinale nie dał większych szans Futsal BKS Stali Bielsko-Biała, zwyciężając 8:3.

Stawką półfinału był nie tylko awans do finału turnieju, ale przede wszystkim promocja do Ekstraklasy Beach Soccera w sezonie 2027. Rywalem drużyny 28-latka była doświadczona ekipa FBS Kolbudy.

Po pierwszej tercji Beach Soccer Kołobrzeg przegrywał już 1:4. Mimo że druga część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem, a w trzeciej drużyna Stolarza odrobiła dwie bramki, czasu zabrakło. Ostatecznie FBS Kolbudy wygrało 4:3, a porażka oznaczała koniec marzeń o awansie do Ekstraklasy.

W klasyfikacji końcowej zwyciężył LZS Izbiszcze, awans uzyskały również FBS Kolbudy. O awans otarły się Beach Soccer Kołobrzeg i GregoBus Poker Team Lublin.

Skład:

1. Bartłomiej Stolarz (br), 2. Adam Bogacz, 3. Adrian Świątek, 5. Tomasz Wydmuszek, 6. Igor Wydmuszek, 7. Alan Frątczak, 8. Roman Letko (Słowacja), 9. Adam Frątczak (C), 10. Joscha Metzler (Niemcy), 11. Marcel Nowak (Niemcy), 12. Piotr Papierowski, 14. Honorat Terczyński, 16. Pavol Volkay (Słowacja), 21. Maciej Raniowski (br)

Klasyfikacja końcowa:

1. LZS Izbiszcze

2. FBS Kolbudy

3. Beach Soccer Kołobrzeg

4. GregoBus Poker Team Lublin

5. Mayday Gdańsk

6. Futsal Stal B-B

7. Gwiazda Ruda Śląsk

8. Zdrowie Garwolin

9-16. BSC Przystanek Jantar

9-16. Czarni Pruszcz Gdański

9-16. KS Rekord Brzeziny

9-16. LKS Błękitni Ciosny

9-16. MKP Boruta Zgierz

9-16. SKM Kanarinhos Gdańsk

9-16. RAF Heiro Rzeszów

9-16. Termy II Poddębice

17. Chaos Eco Zenit Wrocław

18. Maxi Parking-Lotnisko Gdańsk

19. Jaworzanka 1946 Jawor

20. Akademia Piłkarska KP Gdyni

21. KS Futsal Wisłosania Tryńcza

22. Hemako II Sztutowo

23. AC Mistrzovia Gdynia

24. Sośnica Gliwice

25. Beach Boys Trójmiasto

26. Inter Krostoszowice

27. Nowi Magicy Łódź

28. UKS Trampkarz 22 Zabrze


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ogłoszenia
NAJPOPULARNIEJSZE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama