Policjanci wydziału kryminalnego z łęczyckiej komendy zatrzymali 63-letniego mieszkańca powiatu, który podejrzany jest o przestępstwo na szkodę swojego sąsiada. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna w połowie lipca tego roku strzelając z wiatrówki przestrzelił kilka paneli fotowoltaicznych znajdujących się na posesji pokrzywdzonego. Podejrzany podłożył również ogień w jednym z budynku należącego do sąsiada. Na szczęście jego działanie okazało się nieudolne i nie doszło do rozprzestrzenienia się płomieni.
W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległa jednak zamrażarka znajdująca się wewnątrz budynku i drewniana podłoga. Łączna wartość strat powstałych w wyniku tych działań sięga kilku tysięcy złotych. Zatrzymany dodatkowo odpowie za kierowanie wobec dwóch osób gróźb pozbawienia życia.
Policjanci, którzy zajęli się sprawą, zgromadzili materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie 63-latkowi zarzutów dotyczących popełnionych przestępstw. Podczas przeszukania jego posesji zabezpieczyli trzy wiatrówki z celownikami optycznymi. Te trafią do badań celem ustalenia, czy ich posiadanie nie wymaga pozwolenia. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Łęczycy.
Na wniosek organów ścigania sąd zastosował wobec 63-latka trzy miesiące tymczasowego aresztu. Za niszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a za groźbę innej osobie popełnieniem przestępstwa nawet do lat 3.


Napisz komentarz
Komentarze