Reklama

Gdzie są nauczyciele? Pytają maturzyści z LO im. T. Kościuszki

Do redakcji portalu gostynin24 wpłynął list otwarty maturzystów z LO im. T. Kościuszki. 

 Szanowna Rado Pedagogiczna!

 

                  W obliczu ostatnich wydarzeń my - uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie - postanowiliśmy wyrazić swoje zdanie i przedstawić je w tym liście. 

 

                   Nauczyciele pracujący w naszej szkole bardzo chętnie udostępniają materiały związane ze strajkiem w mediach społecznościowych. Rozumiemy, że mają świadomość tego, że mogą to przeczytać wszyscy - Państwa znajomi, współpracownicy, a także uczniowie. Przykre a zarazem szokujące jest, że właśnie w uczniach, w nas, doszukano się nowego wroga strajku. Zostało nam zarzucone, że nie wspieramy strajku. Zostały nam przekazane również wiadomości informujące o nieuczestniczeniu w zakończeniu roku szkolnego organizowanym przez uczniów. Jest to impreza, na którą są zaproszeni nauczyciele, którzy w sposób szczególny przyczynili się do jak najlepszego napisania przez nas matury. Warto dodać że każdy sam decyduje o tym co robi po pracy i sam może podjąć decyzję o swoim życiu prywatnym. Przykre i niestety prawdziwe jest podejście nauczycieli "nie wspieracie nas więc nie przyjdziemy". Odnosimy wrażenie, że obecność nauczycieli to łaska, a nie ich własna wola i chęć. Nasze zaproszenia są szczere, chcieliśmy cieszyć się i celebrować nasze wspólnie spędzone lata. Szczególnie szokujący jest fakt, iż zaproszenia odrzucili również wychowawcy klas maturalnych. Osoby, które przez trzy lata towarzyszyły nam w drodze do zdania egzaminu dojrzałości, osoby, z którymi mogliśmy się dzielić naszymi problemami, zarówno prywatnymi - jak i tymi związanymi bezpośrednio ze szkołą, osoby które przez trzy lata mówiły nam, że to my jesteśmy klasą, mamy być zgrani, mamy współpracować, że wszyscy jesteśmy drużyną włącznie z wychowawcą który wprowadził nas w dorosłość. Gdzie teraz są te trzyletnie nauki? My pozostaliśmy klasą, gdzie są nauczyciele? To co słyszymy na lekcjach odbiega od tego, co słyszymy później jako "decyzję wszystkich nauczycieli". Podczas strajku wszystko się zmieniło. Dotychczas byliśmy uważani za miłych uczniów, za uczniów dogadujących się z nauczycielami i faktycznie według nas relacja nauczyciel - uczeń była dobra, natomiast teraz zostaliśmy potraktowani tak jak byśmy nie interesowali się szkołą w ogóle. Wspieraliśmy strajk przed jego rozpoczęciem oraz po jego rozpoczęciu, ale teraz? Sami nie wiemy co mamy robić i co o tym myśleć. Jest to przede wszystkim strajk nauczycieli, my uczniowie w większości nawet nie pomyśleliśmy, że skoro nie jest to nasz strajk to powinniśmy coś manifestować. W tym momencie nie mamy wyboru. Nie możemy wybrać po której stronie jesteśmy. Staliśmy się jako uczniowie kartą przetargową. Jesteśmy zakładnikami. Walczcie z podmiotami decydującymi o Państwa wynagrodzeniach, a nie walczcie z uczniami, teraz doszło do nieporozumienia, ale później przyjdzie Państwu spotkać się z nami, z naszymi braćmi, siostrami oraz wszystkimi innymi uczniami. Jak te dzieci, ta młodzież, ci dorośli będą na Państwa patrzyli? Nie dążmy do celu po trupach, nie zawsze cel uświęca środki.

 

             Doceniamy pracę nauczycieli. Dziękujemy Wam za pomoc w przygotowaniach do otwierającego nam ścieżki życia egzaminu dojrzałości. Jesteśmy wdzięczni za Wasz trud włożony w nasze wychowanie, za wszelkie inicjatywy, za wycieczki, dzięki którym mogliśmy poznać nowe miejsca ale też zintegrować się. Jesteśmy pełni nadziei, że każdy docenia pracę nauczyciela tak jak my, bo jak najbardziej należą się Państwu szczere wyrazy szacunku za poświęcenie.

 

Dziękujemy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
precz z komuną 23.04.2019 11:53
Społeczeństwo jest podzielone i to jest normalne w demokracji. W jednej grupie jest prawica, a w drugiej liberalna lewica. Zwycięży zawsze dobro czyli jedni są od razu ustawieni w pozycji przegranej. Problem jest z tym, że Oni nie mają tego świadomości, bo wychowani zostali na lewackich hasłach Lenina.

Smutny 18.04.2019 14:30
Nauczyciele czemu zostawiliscie uczniów parę tygodni przed maturą nierealizujac podstawy programowej. Przykre jest to nie zobaczyliście że jesteście pionkami w grze politycznej. Niestety nie chodzi o ani o wasze dobro ani o dobro uczniów tylko o względy polityczne.

Henryk 18.04.2019 18:27
Podstawa programowa jest chyba realizowana przez trzy lata? Czy tylko w ostatnim tygodniu nauki? Proszę sobie samemu odpowiedzieć na to nie .

Henryk 18.04.2019 18:35
Podstawa programowa jest chyba realizowana przez trzy lata? Tydzień dodatkowego wolnego chyba tak bardzo uczniom nie zaszkodzi. Nawet maturzystom.Czego mieli się nauczyć to się już nauczyli. Nie wyolbrzymiajmy.

Xyz 18.04.2019 10:51
Nauczyciele zostawi wrzuceni do jednego worka, a szkoła wypada teraz w najgorszym świetle. Uważam, ze taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, list na forum publicznym... Każdy wybierał sobie szkołę średnia i wydaje mi się, że na podstawie opinii absolwentów, własnych chęci dokonał właśnie takiego wyboru. Nauczycieli w LO uważam za super kadrę pedagogiczną, dobrze przygotowywujaca do matury, uczniowie obrażają nauczycieli z LO to ciekawe dlaczego ustawiają się w kolejkach na zajęcia dodatkowe. Przemyślcie to do tej pory szkoła LO uchodziła za najlepsza w Gostyninie, a poprzez upowszechnianie takich treści osobom z zewnątrz, które niedokonca będą wiedziały o co chodzi, ta opinia może się zachwiać, wy pójdziecie w dorosłość a nauczyciele będą musieli za to płacić...

Dość 18.04.2019 09:57
Ludzie! !!! Przestańcie się wzajemnie opluwać. Po prostu przestańcie!!!! Do niczego dobrego to nie doprowadzi i problemu nie rozwiąże. Spokojnychyba Świąt wszystkim.

ciekawy 18.04.2019 08:04
Ciekawe co by zrobili nauczyciele, gdyby pracodawcy zwolnili ich wszystkich i dali wybór powrotu na starych zasadach albo szukajcie sobie innej pracy? Czy w markecie daliby sobie radę za dużo niższe pieniądze, bo za najniższą krajową tj.2250zł brutto? Może to trochę ostudziłoby zapędy ludzi, którzy zostawili na lodzie swoich uczniów w najważniejszych chwilach ich życia szkolnego z wielką niepewnością czy Matury się odbędą? Uczniowie zdali już egzamin dojrzałości, za to nauczyciele go nie zdali!!! Kapitan ostatni a nie pierwszy schodzi z tonącego statku, więc dlaczego w tym przypadku jest odwrotnie???

k. 18.04.2019 09:12
aha, ktoś tu uwierzył w mityczne 8100 które niby nauczyciele zarabiają

pejotka 23.04.2019 17:35
znam takich co więcej zarabiają. I nie jest ich malo. Gdyby tylko ujawnili swoje dochody to okazalo by sie, ze tylko chyba nauczyciele z nauczania początkowego zyja z "czystej" pensji.

Piotrek 18.04.2019 08:04
Autorom listu powinno się postawić 6 z Języka Polskiego - za formę i treść. Proszę nauczycieli o wzięcie pod uwagę tego pomysłu :) Pozdrawiam, niestrajkujący absolwent LO :-)

Ja jako... 17.04.2019 21:32
Ja jako osoba ucząca się w tej szkole uważam, że dyrekcja powinna głęboko zastanowić się nad wymianą kilku jednostek z kadry pedagogicznej, gdyż nie są to przykłady godne stanowienia dla nas autorytetów, niektórzy nie potrafią nawet przekazać swojej wiedzy. Uważam również, że nie powinno wsadzać się wszystkich do jednego worka przez istnienie kilku niezbyt godnych naśladowania jednostek. Szkoda zatem, że cała kadra została wręcz zmieszana z błotem. Chcę zaznaczyć, że list wpłynął nie od całej społeczności szkolnej tylko od jej fragmentu, a został opatrzony wstępem o podmiocie zbiorowym wyrażającym się w imieniu całej społeczności uczniowskiej- mogliście się chociaż podpisać i przyjąć odpowiedzialność za te słowa, a nie jedynie je skopiować z komentarza jednego z maturzystów, a teraz zamiatać sprawę pod dywan. Nikt w tej sytuacji nie stanowi dla siebie wroga, to my uczniowie wspieraliśmy was od początku w strajku i nadal wspieramy, to dzięki wam mogę się rozwijać i kształtować swoją wiedzę i jestem za to bardzo wdzięczna. Pomimo całej zaistniałej sytuacji, nadal gorąco wspieram moich kochanych nauczycieli, którzy uczą z powołania, a nie tylko z wyuczonego zawodu (bo na takich właśnie trafiłam) i mam nadzieję, że wywalczą pensję, z której będą zadowoleni, ponieważ należy im się to jak nikomu innemu. I tak jak wiem, że oni postawiliby się za nami, ja stawiam się dzisiaj za nimi. PORA NAZWAĆ RZECZY PO IMIENIU, więc może pora zacząć również zwracać się konkretnie do jednostek, a nie do całej kadry i mieszać ją ze wszystkim co najgorsze :)

uczeń 17.04.2019 20:54
Jest mi naprawdę żal, kiedy czytam negatywne komentarze na temat kadry pedagogicznej w mojej szkole. Myślę, że wrzucenie wszystkich do jednego worka jest nie na miejscu. Zawsze znajdzie się nauczyciel, którego pasją nie jest nauczanie, jednak osobiście trafiłam w większości na świetnych nauczycieli, którzy nie tylko starają się nam przekazać wiedzę, ale też są osobami, z którymi można nawiązać nić porozumienia, mieć dobry kontakt. Jeszcze chcę zwrócić uwagę na to, że nauczyciele nie odrzucili zaproszenia na ZAKOŃCZENIE ROKU (oficjalne) tylko na spotkanie nieoficjalne.

Tola 17.04.2019 20:28
List uczniów przekonał mnie, że "Kościuszko" rzeczywiście zszedł "na psy". Ja i cała moja rodzina kończyliśmy go 10, 20, 40 lat temu, byliśmy i jesteśmy z tego dumni. Mamy do dziś wielkich przyjaciół w gronie naszych ówczesnych pedagogów. Ta szkoła nobilitowała, a problemy wzmacniały nas wszystkich. Obecnie rację mają Ci, którzy twierdzą, że szkoła przyjmuje tych, którzy nigdy nie powinni się w jej murach znaleźć. Niestety - nie szanujesz nauczyciela, nie będą szanować Ciebie w przyszłości.

Anonim z LO 17.04.2019 15:27
Tytułem wstępu jestem jedną z osób uczących się w gostynińskim liceum. Zostało nam zarzucone, że mamy kadrę pedagogiczną za nic - nie zgodzę się z tym. Wielu moich kolegów jak i koleżanek darzy nauczycieli dużym szacunkiem, a już szczególnie tych którzy uczą naprawdę świetnie. Są jednostkowe przypadki(w kadrze pedagogicznej), które uznajemy za w pewnym stopniu niekompetentne. Jednak nadal należy im się przynajmniej doza szacunku w walce o godne wynagrodzenie za wkładaną pracę, to przecież są tylko ludzie, a każdy z nich ma swoją własną historie, która wpływa na jego podejście i sposób nauczania. Nie potrafię jednak zrozumieć dlaczego nauczyciele uważają iż uczniowie nie wspierają ich, mają ich za nic, kiedy gołym okiem można zauważyć, że nauczyciele znaczą dla nas wiele i znaczyć będą. Dlatego też większość z nas nie chcę się mieszać w sprawę pomiędzy Nimi a Rządem - bo po co dokładać oliwy do i tak wysoko buchającego ognia? Jest to strajk nauczycieli, nie wiem jakiego wsparcia nauczyciele oczekują, ale jeśli nie zauważyli wsparcia uczniów podczas rozmów na lekcji czy też na przerwie to chyba uczyli kompletnie innych ludzi niż ja znam. Co do faktu samej "imprezy" klas 3. Uczniowie jak wynika z powyższego listu nie mają żalu do nauczycieli, którzy w ludzki i normalny sposób wyjaśnili im, że nie przyjdą z powodu zaistniałych komplikacji strajkowych. Jednak to, że nauczyciel wychowawca opuści uczniów w tej chwili jest dla mnie lekko dziecinne, ale to tylko moje własne zdanie. Tak samo jak fakt wylewania skrajnych emocji na portalach społecznościowych. Wrzucanie wszystkich do jednego worka zwyczajnie zabolało uczniów. My nie staramy się wrzucić do owego worka nauczycieli. Każdy uczeń wspiera tych nauczycieli, których uważa za "wartych owego wsparcia", nie chce by źle mnie zrozumiano - każdy nauczyciel zasługuje na godne wynagrodzenie za swoją pracę, jednak w sytuacji kiedy ktoś niejako "wylewa żale" stwierdzając, że uczeń nie pokazuje szacunku(gdzie wiele razy cała brać uczniowska była chwalona za swoją dorosłą i pełną szacunku postawę) i nie okazuje wsparcia ludziom, którym zwierzał się z problemów, ludziom, którzy w pewnym stopniu byli dla niego jak "drugi rodzic" nie popieram i popierać nie będę w tak dużym stopniu jak popieram ogól strajku. Rozumiem, że reforma jest potrzebna, chyba każdy trzeźwo myślący człowiek widzi błędy w samym systemie edukacji jak i w systemie wynagradzania. Trzeba jednak pamiętać, że wyrzucanie nie istniejących błędów ludziom, którzy chcą dla Was dobra jest przynajmniej dla mnie mało taktowne i mówiąc kolokwialnie głupie. Swoim wpisem nie usiłuje zrzucić 100% winy na nauczycieli bo nie ich winą jest wygląd polskiej edukacji. Nie zgodzę się jednak ze stwierdzeniem, które wyszło od kilku pedagogów, że uczniowie w którymś momencie układanki zawinili, a już szczególnie w poruszanej tutaj sytuacji. Wszystkim maturzystom, życzę powodzenia i bezproblemowego odbycia się egzaminu :)

Tomek 17.04.2019 14:08
A zawod nauczyciela to nie powolanie?.Tylko kasa sie liczy.?Czy naprawde maja tak zle.Ilosc wolnego rekompensuje wiele.W wakacje jak jest malo kasy zawinac rękawy i do roboty.Zapraszam na budowe wyzsze swery.Wtedy zobaczycie prawdziwą walke o o przetrwanie.Dzien w dzien 12h.Brak slów.Pozdrawiam

Agnieszka 23.04.2019 06:58
Jestem w 100 % za, a inteligencja z budowy niech idzie do pracy w szkole. Ciekawe, który się zgodzi za takie pieniądze? Ale w zamian tyle wolnego i jaka łatwa praca... dopiero będziemy mieli wykształconą młodzież. Każdy nauczyciel po godzinie szkolenia rozłoży towar na półkach w sklepie, odsłuży kasę fiskalną, będzie stał z łopatą i udawał że pracuje na budowie. A który robotnik przeprowadzi badanie funkcji, wyjaśni rozterki Konrada z dziadów, wytłumaczy II i III zasadę dynamiki Newtona, zaopiekuje się 50-osobową grupą młodzieży na 5 dniowej wycieczce w ramach pensji.....? Żal czytać te głupoty

Człowiek to brzmi... 17.04.2019 08:55
Ktoś inny zmienia świat za Ciebie, nadstawia głowę, podnosi krzyk. A Ty z daleka, bo tak lepiej. Bo w razie czego nie tracisz nic. ... W tym kraju wiadro pomyj wylewa się na każdego kto ma lepiej i chce lepiej. ..w tym kraju człowiek człowiekowi wilkiem

Lol 17.04.2019 11:47
Nie mówimy "w tym kraju"tylko "w naszym kraju"

A kto zabroni. ... 17.04.2019 13:14
Naprawdę?

Pytanie 17.04.2019 13:16
A skąd wiesz, że to jego kraj?

Iza 17.04.2019 07:30
Uczniowie którzy tak krytykują nauczycieli za korepetycje chodzą na nie żaby zdać z klasy do klasy. Nie oszukujmy się, ich miejsce powinno być w szkołach zawodowych. Do liceum idą osoby ktore nigdy nie powinny byly tam trafic.

Iwona 17.04.2019 08:40
Gdyby lekcje były prowadzone dobrze, to obeszłoby się bez korepetycji, w końcu za to im płacą.

#uczeń 18.04.2019 07:54
Nie droga pani :-) Po prostu czasem niektóre dzieci jak i młodzież są tak tępe za przeproszeniem, że nawet geniusz w 45min nie jest w stanie im czegoś wytłumaczyć.

a.....b 17.04.2019 07:04
nauczyciele przystępując do strajku określili się politycznie a nauczyciel powinien być apolityczny choć każdy ma poglądy to uczeń nie powinien znać tych poglądów. teraz walka w szkołach dopiero się rozpocznie między nauczycielami rodzicami ze nie ci uczą co powinni uczyć, autorytet szkoły nauczyciela spadnie do zera czy oto chodziło?

cyk 17.04.2019 07:57
Jesteś zwykłym pisowskim trollem jak wielu na tym portalu

123 17.04.2019 06:49
Drodzy uczniowie LO i innych szkół średnich. Zorganizujcie spotkanie z dyrekcją i kadrą pedagogiczną i w cztery oczy poproście Ich o umożliwienie Wam ukończenia kolejnego stopnia edukacji szkolnej. Ich decyzja pokaże - czyj interes dla Waszych pedagogów będzie ważniejszy...

cyk 17.04.2019 08:00
A pamiętasz pisowski trolu rok temu strajk rodziców osób niepełnosprawnych -rząd PiS tak samo ich zignorował jak ignoruje obecnie nauczycieli.

Mama Maturzysty 17.04.2019 05:49
Drodzy Maturzyści LO Wasi nauczyciele walczą o lepszy system edukacji m.in. dla Waszych przyszłych dzieci a Wy macie problem, że nie mają ochoty na udział w imprezie...? Są rzeczy ważne i ważniejsze. Zastanówcie się kto za 10 lat będzie uczył Wasze potomstwo? Jaki młody wykształcony i inteligentny człowiek zechce wybrać karierę nauczyciela jeśli nic się nie zmieni? Szkoda, że nie skonsultowaliście tego listu z Waszymi Rodzicami może Oni wytłumaczyliby Wam, że "nie czas żałować róż kiedy płoną lasy". Piszecie o drużynie, którą powinniście stanowić, o jedności i innych pięknych ideałach, które wkładali Wam w głowy Wasi pedagodzy. To przykre ale ten list pokazuje jak niewiele z lekcji zrozumieliście. Piszecie też, że Wasz brak wypowiedzi w kwestii strajku, czy brak okazywania wsparcia, nie oznacza, że zajmujecie jakiekolwiek stanowisko. A czym w takim razie jest ten list? Nasuwa się jeszcze jedno pytanie odnośnie tej ważnej imprezy na którą ze 107 uczniów idzie jedynie połowa - czy w stosunku do tych którzy nie chcą się z Wami bawić na zakończenie roku też macie tyle żalu i pretensji? Mój syn jest jednym z uczniów , którzy nie idą na imprezę. Sami najlepiej wiecie jakie były powody, że tak wielu z Was nie che się bawić na zakończenie roku, co Was poróżniło. Gostynin jest małym miastem i nie myślcie, że Wasi nauczyciele są głusi i ślepi i nie wiedzą. I jeszcze jedno na koniec Kwiecie Gostynińskiej Młodzieży, już niedługo egzamin dojrzałości przez Wami, jednak to co zaprezentowaliście w tym liście pokazuje niestety jak niedojrzali jesteście i - nie boję się tego napisać - dziecinni, małostkowi i skupienie wyłącznie na sobie, na tym co tu i teraz .....

123 17.04.2019 07:42
Młodzież próbuje wyrazić swoje emocje w sposób bardzo elokwentny i co? Nazywa się ich dziecinymi, niedojrzałymi i skupiającym się wyłącznie na sobie, próbując tym samym dezawuować ich odczucia. Jakich Zatem jakich stosownych epitetów należałoby użyć w stosunku do nauczycieli, którzy, niestety, przede wszystkim dla "kasy" - biorą swoich wychowanķów za "zakładników?

ktos_01 17.04.2019 08:10
Im nie chodzi o system edukacji który jest zły i gwarantuje że nie będzie chodziło bo to by skutkowało zwolnieniem 30% nauczycieli. Proszę o zapoznanie się z system edukacji w Chinach czy Japoni. Tam dziecko jest kierunkowane od najmłodszych lat względem swoich umiejętności - humanista/nauki ścisłe i tak powstają specjaliści. Pozostałe wiedza jest w minimalnych stopniu. Poza tym nauczanie powinno być prowadzone bardziej aktywnie a nie teoretycznie. np. Nauka fizyki z teorii nie jest warta zapłacenia niczego a taki nauczyciel powinien zostać od razu zwolniony. Człowiek najszybciej uczy się będąc aktywnym widząc to co się dzieje i rozumiejąc to a nie słuchaniem i sprawdzaniem wiedzy. Druga opcja zarobki, każdy nauczyciel może spokojnie sobie dorobić i to nie małe pieniądze, koszt korepetycji to min. 50zl/h więc dodatkowe 4h dziennie daja 200zl w skali miesiąca 4000+ pensja więc myślę ze zarobki na poziomie 6-8 tyś lub więcej nie są zbyt niskie. A znam kilku co zarabia powyżej 10tyś.

Mieszkanka 17.04.2019 16:29
No nie wiem czy o lepszy system edukacji. Na ten moment to o kasę dla siebie. Nic o edukacji nie mówią, oprócz określenia zmiana systemu, edukacji, oświaty. Ale to tylko słowa, nic więcej. Nie wiedzą jak to zrobić, i co najlepsze nie potrafią. Czyli ten nauczyciel,którego uczniowie z matmy chodzą na korepetycje, bo uczy, jak uczy, kiedy dostanie podwyżkę to zacznie uczyć tak, ze korepetycje nie będą potrzebne. To będzie jakiś cud, czy coś innego? Nauczycieli, którzy potrafią nauczyć jest jak na lekarstwo. Moje dziecko teraz zdawało egzaminy i nikt mu nie pomógł. Musiało liczyć na siebie, rodziców. A co jesli rodzina nie jest w stanie sama sobie poradzić ze słabymi wynikami ucznia, a na korepetycje po prostu nie stać. Nie słyszałam o przypadku pomocy nauczyciela. To chyba coś nie tak. Kolejne starsze dzieci chodziły do gimanzjum za czasów PO i nauczyciele narzekali, że mają żle i strasznie i co nie strajkowali. Nikt ich nie podjudził. PiS tego nie zrobił. Nie jestem zwolenniczką PiS, ale widzę co się dzieje. Obecnie rząd zmienia system, który jest wadliwy, ale wprowadziło go PO. Czy to zbiorowy zanik pamięci, czy coś gorszego? Pracuję tygodniowo więcej niż 40 godzin, aby utrzymać w miarę godnie moje dzieci. za pensję zdecydowanie mniejszą od tej, którą obecnie mają ci, którzy strajkują. Jesli ja zastrajkuję to stracę pracę. Nie mam takiej możliwości jak nauczyciele. Nie dorobię, bo kiedy? Ponad 40 godzin tygodniowo od rana do nocy, soboty, a nawet niedziele. A korepetycje kosztują. Nikt mi pomocy nie oferuje. Do tego zadania domowe, prace plastyczne robione w domu zamiast w szkole, itd. Moja doba się nie kończy. Święta tuż, tuż, a ja do soboty w pracy. Ale rozumiem nauczyciele mają gorzej. No i jeszcze jedno. Mój ojciec był rolnikiem. Harował na roli. Nie był ani świnią, ani krową. Był rolnikiem, który te zwierzęta hodował i gdyby dozył to byłby szczęśliwy, ze ktoś ze środków europejskich chce mu pomóc. Tylko usłyszałby w mediach piosenkę nie o trudnym życiu rolnika, tylko wyśmiewanie się z krów, świn. A kto to tworzy i tak traktuje inny zawód-zawód rolnika? Sami sobie Państwo na to pytanie odpowiedzcie. Rolnik jak to mówią prosty chłop i jemu może by wypadało, ale nie tym, którzy to teraz robią.

czytelnik 17.04.2019 19:02
To proszę jak jeden z posłów 500+ jest otwarte

A ja mam to w d... 16.04.2019 21:58
Nauczyciele robią po swojemu, uczniowie też, ale co jak co Panu Lewandowskiego należy się szacunek bo wielu z nas ratuje jego dobre serce. Tyle w temacie Pozdrowienia dla nauczycieli, którzy nie mają odwagi nam o tym mówić w prost tylko na forach i w tych anonimowych wiadomościach

Edmund 17.04.2019 19:48
Zależy. Dla jednych fajny. Dla innych obojętny. Moje dzieciaki się skarżyły, ale ja jestem PiS, więc. Nie ta opcja?

Nienawidzę LO 16.04.2019 21:05
Uważam, że nauczyciele w LO za dużo wymagają a za mało dają od siebie. Dobre wyniki matur spowodowane są tym, że każdy we własnym zakresie przygotowuje się do nich albo chodzi kilka razy w tygodniu na korki, płacąc tym samym za naukę.

Edmund 17.04.2019 19:48
Dokładnie.

z lo 23.04.2019 12:52
Nienawidzę LO 16-04-2019 21:05
Uważam, że nauczyciele w LO za dużo wymagają a za mało dają od siebie. Dobre wyniki matur spowodowane są tym, że każdy we własnym zakresie przygotowuje się do nich albo chodzi kilka razy w tygodniu na korki, płacąc tym samym za naukę.
większość tych "wysokich osiągnięć" to praca korepetytorów - nie tylko w tej szkole, ale nagrodę i pochwały zgarnie "kiepski" nauczyciel, a nie korepetytor

Uczen 16.04.2019 20:12
Uczniowie tacy źli a nauczyciele tacy poszkodowani... W tym roku przystępuję do egzaminu dojrzałości i korzystałem z korepetycji u naszych kochanych nauczycieli z LO. W sumie byłem u kilku nauczycieli i od żadnego nie dostałem paragonu czy to matematyka, chemia, biologia czy język. Nauczyciele strajkują w ostatnich dniach przed maturą, gdzie tylko my na tym tracimy. Po zakończonych egzaminach oddam nagrania z tych korepetycji do US. Ciekawe czy wtedy będą mieli czas na strajkowanie :)

Czyżby? 16.04.2019 21:41
zaręczam nie będziesz odosobniony, do US wpływa już dziesiątki donosów TYGODNIOWO! o czym donosi anonimowo urzędnik US vlogerowi Krzysztof Woźniak Wideoprezentacje.

ased 17.04.2019 06:37
Nie pisz głupot bo za takie informacje każdy pracownik miałby duże problemy przy czym zwolnienie to najmniejszy problem. Więc nie ma opcji aby urzędnik wynosił informacje w sposób jawny jak to napisałeś. Druga opcja US musi sprawdzić każdą taka informacje, nie ma innej opcji. Gdyby to poszło wyżej że nie wszczął kontroli to gwarantuje Ci że naczelnika już by nie było. Więc jeśli chcesz zabłysnąć to zapoznaj się z prawem i działaniem US.

Uczen 17.04.2019 09:03
Na pewno wpływają donosy, ponieważ jest to szara strefa i jest to gorszące dla przedsiębiorców, którzy muszą wystawiać paragony i odprowadzać podatek od każdej transakcji, nawet tej od złotówki... Na pewno moje nagrania wniosą dużo do tego procederu, ponieważ jest to nagranie video, widać twarze, chowanie pieniedzy do kieszeni a NAWET rozmienienie banknotu 500zł przez jedną z nauczycielek przedmiotów ścisłych. Przelicz sobie dziennie średnio 4 osoby po 50zł to jest 200zł dziennie razy 5 to już wychodzi 1000zł tygodniowo i oni jeszcze mają czelność strajkować?!

sprawa 17.04.2019 10:22
Tymi strajkami, a przede wszystkim w takim okresie strzelili sobie samobója. A nikt nie pomyślał że jeśli ktoś ich oskarży o łapówki np korepetycje za zdanie to mogą stracić prawo do wykonywanie zawodu i kilka lat odsiadki? A w tym przypadku to nie jest trudne.. A ostatnio dość mocno egzekwowane w różnych branżach...

cyk 17.04.2019 08:03
To są ataki czysto polityczne - ta sama retoryka co w reżimowych mediach - jesteś zwykłym pisowskim trolem

Uczen 17.04.2019 08:58
cyk 17-04-2019 08:03
To są ataki czysto polityczne - ta sama retoryka co w reżimowych mediach - jesteś zwykłym pisowskim trolem
Trollem to może jest twój stary pijany po harnasiu z lewiatana za 1.69

Uczeń 16.04.2019 19:56
Jak tak im źle to niech zmienią pracę, jak mówią sami nauczyciele w innych branżach jest kolorowo, zarobki są wyższe. Prawda jest taka, że za nic nie odpowiadają - na siłę nikogo nie nauczą i nie są z tego rozliczani, odbębnią swoje godziny i zadowoleni wracają do domu. Większość nauczycieli robi łaskę że w ogóle przekazuje nam jaką kolwiek wiedzę, chociaż z tą wiedzą różnie bywa... Doskonale to widać na przykładzie m.in. nauczycieli biologii i matematyki. Oczywiście są nauczyciele, którzy po pracy udzielają korepetycji i biorą pieniądze "do kieszeni" i tak na prawdę z tego wychodzi dobra pensja. Takim zachowaniem nauczyciele drwią z państwa i bagatela oczekują żeby podnieśli im pensje, dla mnie jest to śmieszne bo jeżeli nauczycielom jest mało to mają możliwość założyć swój biznes i tym samym poprawić swój budżet. Pozdrawiam

basia kasia 16.04.2019 18:15
Mam jedno podstawowe pytanie: czemu nauczyciele mieszają w to uczniów? Wielkie oburzenie z tego powodu nie poprawi ani trochę sytuacji. Wydaje mi się że uczniowie liceum, a w szczególności maturzyści nie mają żarnego obowiązku żeby usługiwać nauczycielom w tak trudnym okresie (podkreślając że nauczyciele zostawili uczniów na cienkim lodzie z nieskończonym materiałem)

ased 16.04.2019 17:58
Chcą podwyżek.. Ok.. Ale Ci co udzielają korepetycji powinni mieć otwarte firmy i odprowadzać podatki tak jak każdy inny człowiek. Domagają się podwyżek od Państwa jednocześnie je okradając...

Bezlitosny 16.04.2019 16:29
Śmieszne jest to że Ci, którzy najbardziej walczą o podwyżki i wypowiadają się publicznie na temat braku wsparcia dla nauczycieli, nawet nie potrafią przekazać wiedzy a przygotowanie uczniów do matury mają głęboko gdzieś. Ludzie, nikt tu nie jest głupi ☺

paweł 16.04.2019 15:54
jakość nauczania = odpowiednie wynagrodzenie, a to mówi samo za siebie.

xyz 16.04.2019 15:53
Większość nauczycieli do tej pory nie wyrobiła się z materiałem, a matura za 3 tygodnie, ogólnie mówiąc nie polecam:)

UczLO 16.04.2019 15:35
Po trzech latach śmiem twierdzić, że poziom nauczania przez niektórych jest zbyt wysoki na dany profil, jaki wybiera uczeń lub uczennica. Nauczanie danego przedmiotu, pomimo, iż jest obowiązkowym przedmiotem (mowa o języku polskim lub języku angielskim) nauczanie uczniów jest pod kątem rozszerzonym a nie podstawowym, jak to jest na danym profilu określane. Również wspomnę o bezpodstawnej krytyce nauczyciela do ucznia. Jeżeli uczeń ma problem z danym materiałem, a go nie rozumie, to nie krytykuje się tą osobę, tylko stara się ją nakierować lub bardziej precyzyjnie wytłumaczyć. W niektórych przypadkach z tym się spotkałam.

Stary 16.04.2019 16:11
To chyba dobrze, że nauczyciele chcą nauczyć więcej niż tylko wymagane dla danego profilu minimum? Jako człowiek starej daty przyznam że nie rozumiem.

Iii 16.04.2019 15:06
Jeżeli ktoś chce zdać maturę na dobrym poziomie to niech zdecyduje się na inne liceum niż LO w Gostyninie.

Yagon 16.04.2019 13:48
Kończy się ponura hucpa Broniarza i jego oficerów prowadzących. Tak jak poprzednie i ten "ciamajdan" zostawi tylko gorycz, głęboko skonfliktowane środowisko nauczycieli, upadek resztek autorytetu zawodowego oraz nadal brak systemowej reformy systemu edukacji. Zapłacą pedagodzy - WSZYSCY - nie tylko ci chrząkający i poprzebierani za krowy. Nie odpowiedzą prawdziwi sprawcy zamieszania, którzy po wykorzystania pedagogicznego "mięsa armatniego" zostawią je bez mrugnięcia okiem. Parafrazując leninowskie wskazanie - "Nauczyciele dadzą nam pieniądze na sznur - na którym ich powiesimy"...

wiktor 16.04.2019 14:50
Tak jak się nie uczyłeś,tak teraz debilizmem świecisz. Tego chce pisowski rząd,kształcenie idiotów,nie myślących wykonawców rozkazów,tępych klakierów,tyrających na pisowką propagandę i życie rządzących w luksusach.

Maturzysta 16.04.2019 15:32
Rząd chce podziału między społeczeństwem. Także poprzez taki komentarz ty też przyczyniasz się do osiągnięcia ich celu, wiktorze. Myślący człowiek dostrzega wady i zalety protestu nauczycieli. Bo jedno i drugie występuje.

cyk 16.04.2019 17:27
Yagon Jesteś zwykłym pisowskim internetowym trollem tak jak kilku na forach tego portalu

ulo 16.04.2019 13:13
Ciśnie się pytanie czy wszyscy nauczycieli z LO są nie Ok. Czy ten list jest kierowany do wszystkich uczących w tej szkole. Trochę niesprawiedliwe wkładać wszystkich do jednego worka.

Sprawiedliwy 16.04.2019 13:36
Oczywiście, ze nie jest, ale wkładanie wszystkich uczniów do jednego worka również nie jest sprawiedliwe.

Maturzysta 16.04.2019 15:18
Dlatego tym bardziej my nie powinniśmy tego robić. Skoro nas zabolało uogólnienie, dlaczego stosujemy je przeciwko nauczycielom? Skrytykujmy tych, którzy na krytykę zasługują ale chwalmy też tych, którzy wiedzę przekazują bez zastrzeżeń.

u 16.04.2019 13:42
Uczniowie także zostali wrzuceni do jednego worka, mówiąc, ze mamy nauczycieli za nic, z czym nikt się nie zgadza. Są różni nauczyciele w tej szkole, ale każdy był przez nas szanowany.

ulo 16.04.2019 14:30
Myślę że wielu nauczycieli nie wrzuca was do żadnego worka fajne z was dzieciaki ale niestety już nic po strajku nie będzie takie samo teraz trzeba włożyć mnóstwo pracy żeby choć trochę naprawić to co się posypało.

Maturzysta 16.04.2019 13:46
Oczywiście, że nie wszyscy nauczyciele z LO są źli. Ja mógłbym wymienić takich, którzy bardzo dobrze przekazali mi wiedzę i których całym sercem wspieram w proteście. Również uważam takie uogólnienie za niesprawiedliwe. Sprawia, że uczniowie brzmią jakby wręcz chcieli być wrogiem nauczycieli.

Uczeń LO 16.04.2019 12:39
Popieram strajk nauczycieli, ponieważ jest to zawód który wymaga wielu poświęceń. Niestety przykro, że nie widziałem tego przez 3 lata podczas lekcji matematyki. I nie... nie jestem jedyną taką osobą, ponieważ osób(maturzystów), które na dzień dzisiejszy mają ocenę niedostateczną z matematyki jest aż 24. Pozostaje pytanie - wina ucznia czy nauczyciela?

xyz 16.04.2019 12:52
żeby tylko 24.. ;)

aaa 16.04.2019 13:56
Pytanie, ile osób w terminie przewidzianym przez wzo próbowało poprawić te oceny? A może czekali, aż wymuszą na nauczycielu oceny pozytywne na koniec, bo przecież to ostatnia klasa.

ABC 16.04.2019 15:19
Zapewniam Pana/Panią, że znaczna część uczniów poprawiała te oceny zgodnie z przewidywanym przez wso terminem. Niestety nie oznacza to, że ostatnie dwa tygodnie powinny zostać nam zabrane, a wraz z nim możliwość na poprawy. Popieram strajk nauczycieli, niech walczą o swoje, bo na prawdę należy im się wyższa stawka, ale niestety nie kosztem moich ocen na świadectwie maturalnym, klasyfikacji czy samej kwestii przystąpienia do matury.

vzx 16.04.2019 15:40
Ale są również określone terminy na sprawdzenie prac czy popraw, których nadal wielu z uczniów nie otrzymało. Były również sprawdziany przed strajkiem na których poprawę nie mieliśmy już szans, a każdy chyba takowa powinien posiadać.

ulo 16.04.2019 14:26
Wina systemu. A niestety za winnych uważa się tych których nie powinno.

Ja widzę również 16.04.2019 12:24
Meska toaleta w stanie oplakanym a pokoj nauczycielski odnowiony :)

Uczeń LO 16.04.2019 12:24
Zrozumiałe jest, iż nauczyciele chcieliby podwyżek, ponieważ faktycznie zawód ten wymaga poświęceń. Uważam jednak, że stawianie uczniów, szczególnie tych z klas maturalnych w takiej sytuacji jest bardzo nie etyczne jak i obwinianie uczniów o brak wsparcia. To bardzo przykre..

xxx 16.04.2019 12:39
Nikt z dnia na dzień 1000 zł podwyżki nie dostaje, to tez jest moim zdaniem zrozumiałe i powinni wziąć chociaż na początek to co im oferują i nie robić cyrków

Ja tez widzę 16.04.2019 12:17
wszytsko lepsze niż noszenie ciast i herbatki dla nauczycieli... to oni powinni przygotować MATURZYSTÓW do matury!

Uczeń LO 16.04.2019 12:13
ja się pytam gdzie nasze obiecane praktyki w szpitalu ? szkoła szczyci się zdjęciami ze szpitala w kutnie na tegorocznych ulotkach rekrutacyjnych. szkoda tylko że te zdjęcia były zrobione jakieś 3 lata temu a od tamtej pory ani widu ani słychu

widze jak jest! 16.04.2019 11:47
Uczniowie LO to za naukę matura za pasem a nie balangi monopolowy w Rynku muzyczka autka drifty i inne pierdoły w głowie. Listów im się pisac zachciało

attentionxx 16.04.2019 12:15
Spokojnie nie tak nerwowo, od rana do nocy uczyć się nie trzeba

Stefan 16.04.2019 14:38
A nauczyciele do szkoły uczyć maturzystów, a nie jakieś strajki na kiju

Lol 16.04.2019 17:02
Masz rację,ale nikt komentujący tutaj Ci jej nie przyzna....taka obłuda w narodzie.

Samosiejek 16.04.2019 18:37
Minusy świadczą, że to jednak RACJA

zachmurzenie małe

Temperatura: 21°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 6 km/h

Ogłoszenia
Dom letniskowy z dojściem do j. Białego Dom letniskowy z dojściem do j. Białego Tel. 665 424 109. Posiadamy do sprzedaży piękny dom rekreacyjny o pow. ok. 90 m2, z zagwarantowanym dojściem do jeziora Białego. Budynek usytuowany na działce o pow. 797 m2. Dom pięknie i klimatycznie urządzony z możliwością korzystania od zaraz, ogrzewany. Składa się z salonu z kominkiem, 2 sypialni na poddaszu, kuchni z jadalnią, dodatkowego pokoju przy kuchni i łazienki. Nieruchomość w części podpiwniczona przygotowana do użytkowania od zaraz. Działka pięknie zagospodarowana, porośnięta starymi świerkami. Na posesji znajduję się murowany garaż. Media: energia elektryczna, woda z wodociągu gminnego, własna studnia na terenie działki. Zagwarantowane prywatne dojście do jeziora Białe (zakup udziału w drodze do jeziora, w cenie nieruchomości). Nieruchomość zlokalizowana na zamkniętym osiedlu. Prosimy o wcześniejsze umawianie wizyt, ponieważ dom jest pod całodobowym nadzorem ochrony. Dojazd drogą asfaltową, odległość od Gostynina ok 13km, od Płocka ok. 25km, od Warszawy ok. 100km. Lokalizacja: Białe, gmina Gostynin. Cena 555 000 zł do negocjacji Tel. 665 424 109. Więcej informacji udzielimy telefonicznie! Zapraszamy na prezentację, po wcześniejszym umówieniu wizyty. Prezentacja w naszym biurze jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego
Dom w Gostyninie super lokalizacja Dom w Gostyninie super lokalizacja Tel: 665 424 109 Posiadamy do sprzedaży dom piętrowy o pow. ok. 220 m², na działce o pow. ok. 660 m², znajdujący się w cichej i spokojnej części miasta. Parter budynku składa się z wiatrołapu, dwóch oświetlonych pokoi, przestronnego salonu z wyjściem na duży taras, kuchni, łazienki oraz oddzielnego WC. Na piętrze znajdują się również 2 pokoje z wyjściem na duży wspólny balkon, salon, kuchnia, łazienka i oddzielne WC. W bryle budynku znajduję się także garaż, piwnica wraz z kotłownią. Dom ocieplony, okna plastikowe, ogrzewanie centralne. Działka w całości ogrodzona, bardzo ładnie zagospodarowana. Idealna lokalizacja, osiedle ciche i bardzo spokojne, w bliskim sąsiedztwie lasów. Nieruchomość wyposażona w media: prąd, woda z wodociągu, kanalizacja. Istnieje możliwość przyłącza gazu ( gaz w ulicy). Budynek do remontu i aranżacji we własnym zakresie. Dodatkowo na działce znajduję się budynek gospodarczy oraz co najważniejsze drugi domek o powierzchni użytkowej ok. 20 m2 przeznaczony do zamieszkania z wejściem na nieużytkowe poddasze oraz garażem w bryle budynku. Nieruchomość składa się z jednego pokoju, kuchni oraz łazienki. *Możliwość zamiany domu na mieszkanie znajdujące się na parterze lub na pierwszym piętrze!! Cena 465 000 zł do negocjacji. Zapraszamy na prezentację i do zakupu. W celu umówienia wizyty prosimy o wcześniejszy tel. pod numer 665 424 109. Prezentacja w naszym biurze jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Atrakcyjna działka budowlana w Nagodowie Atrakcyjna działka budowlana w Nagodowie Posiadamy do sprzedaży działkę budowlaną o pow. ok. 2999 m². Działka bardzo atrakcyjnie położona przy ścianie lasu. Media w pobliżu działki (prąd, woda, linia telefoniczna). Dojazd do działki drogą asfaltową. Okolica cicha nadająca się zarówno pod zabudowę domu całorocznego jak i letniskowego. W sąsiedztwie piękne tereny leśne i domy jednorodzinne. Miejsce bardzo kameralne, dla osób ceniących sobie spokój i piękne widoki w połączeniu z szybkim dojazdem do pracy. Nieruchomość położona ok. 5 km od jeziora Lucieńskiego. Do najczystszego jeziora Białe ok. 9 km. Działka położona niedaleko Gostynina odległość ok. 4 km, od Płocka ok. 20 km, od Warszawy ok. 120 km. Więcej informacji udzielimy telefonicznie pod tel. 665 424 109, 515 955 229, 605 615 205 Cena: 89 000 zł do negocjacji. Zapraszamy na prezentację i do zakupu. W naszym biurze prezentacja jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego
Przepięknie położone działki w miejscowości Osiny! Przepięknie położone działki w miejscowości Osiny! Tel. 665 424 109, 515 955 229 lub 605 615 205. Posiadamy do sprzedaży bardzo atrakcyjne działki w malowniczej, zalesionej miejscowości. Działki z możliwością zabudowy całorocznej oraz letniskowej o pow. od 1134 m/2 do 2642 m/2. Atrakcyjne usytuowanie, w sąsiedztwie domów jednorodzinnych i letniskowych, a zarazem wśród lasów, sprawia ,że niniejsza oferta, skierowana jest do osób poszukujących ciszy i zachwycających się naturą, ale aktywnych zawodowo. Dojazd drogą asfaltową oraz ok. 500 m drogą utwardzoną. Media ( prąd i wodociąg w drodze). Okolica cicha i spokojna, wokół duże kompleksy leśne, z wieloma szlakami pieszymi i rowerowymi. Bez wątpienia jest to najpiękniejszy fragment Mazowsza. Szybki dojazd do autostrady A1 ok. 8 km. Odległość z Kutna ok. 16 km, z Warszawy ok. 110 km, z Gostynina ok. 10 km. Zapraszamy na prezentację i do zakupu. Cena 43 000 zł do negocjacji. W naszym biurze prezentacja jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Piękna działka nad j. Białym - 300 m! Piękna działka nad j. Białym - 300 m! Tel. 665 424 109, 515 955 229. Do sprzedaży piękna działka budowlana o pow. 1474 m/2. Działka w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, przeznaczona pod zabudowę całoroczną i rekreacyjną (media w pobliżu działki). Okolica bardzo malownicza, usytuowana wśród unikalnych w skali kraju rezerwatów przyrody. Bez wątpienia jest to najpiękniejszy fragment Mazowsza. Miejscowość Białe znajduje się wśród kilku jezior: Białe, Sumino, Lucieńskie, Drzesno. Odległość prezentowanej działki od najpiękniejszego i najczystszego ( II klasa czystości wody ) jeziora - Białe ok. 300 m. Jezioro Białe jest najgłębszym jeziorem na pojezierzu gostynińskim i jednym z większych (152 ha) Przybliżone wymiary działki: szerokość ok. 26m, długość ok. 51m. Odległość z Płocka ok. 25 km, z Warszawy ok. 100 km, z Gostynina ok. 8 km Zapraszamy na prezentację i do zakupu. Cena 135 000 zł do negocjacji. W naszym biurze prezentacja jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama