sobota, 18 maja 2024 12:31

Watahy wilków pojawiły się w gostynińskich lasach. Nadleśnictwo apeluje o ostrożność [AUDIO]

W ostatnich dniach do Nadleśnictwa Gostynin wpływają informacje o wilkach, które krążą w naszych lasach.

- Śladów wilków jest coraz więcej – mówi Jacek Liziniewicz, Nadleśniczy Nadleśnictwa Gostynin.

 

 

Status prawny wilka reguluje Ustawa o ochronie przyrody oraz Rozporządzenie Ministra Środowiska w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt. Zgodnie z nimi wilki objęte są ochroną ścisłą. Zabronione jest ich zabijanie, okaleczanie, chwytanie, przetrzymywanie, niszczenie nor i wybieranie z nich szczeniąt, a także przechowywanie i sprzedaż skór i innych fragmentów martwych osobników, bez odpowiedniego zezwolenia.

and.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Abcjd 04.03.2023 14:31
Przecież wiadomo, że aby głód wprowadzić, to najpierw trzeba dzikiej zwierzyny się pozbyć. W dawnych czasach marketów nie było, a jadło się to, co się upolowało. Wilki robotę z dziczyzną zrobią, więc przy pustych półkach nikt nie zapoluje, bo nie będzie na co, a wilka nikt jadł przecież nie będzie.

*&^% 07.03.2023 19:03
Abcjd 04-03-2023 14:31
Przecież wiadomo, że aby głód wprowadzić, to najpierw trzeba dzikiej zwierzyny się pozbyć. W dawnych czasach marketów nie było, a jadło się to, co się upolowało. Wilki robotę z dziczyzną zrobią, więc przy pustych półkach nikt nie zapoluje, bo nie będzie na co, a wilka nikt jadł przecież nie będzie.
Ciekawe co ty jadłeś, że tak bredzisz.

Tefil 04.03.2023 06:46
Wszyscy nasi wschodni sąsiedzi polują na wilki. Cała Skandynawia również. Niedawno Szwajcaria przywróciła polowanie na wilki. Niemcy coraz głośniej mówią o odstrzała h zwłaszcza przy granicy z Polską. Dlaczego? Bo w Polsce ku uciesze ekologów mamy wylęgarnie wilków i drastyczny spadek zwierzyny płowej w miejscach gdzie występują. Ale spokojnie! Nim wilki zjedzą ostatniego jelenia to zaczną zjadać ludzi. To naturalne że drapieżnik którego z roku na rok przybywa musi coś jeść. Dzieci w piaskownicy są idealnym celem. Cierpliwości.

Antoś 03.03.2023 19:53
A była mowa że boją się ludzi a tu apel o ostrożność.Czyli jednak są niebezpieczne i grozne.Więc poco były i komu potrzebne.Komuś sie pomyliły czasy średnowieczne żeby introdukować wilka z rsztą zresztą krzyżówke psa z wilkiem.Lasy mamy żadkie jak sito po nawałnicach i poco to komu rozplenią się że zwierzyny nie starczy.

Mark 03.03.2023 06:24
W ten oto sposób dojdzie do zachwiania rownowagi Zresztą już doszło bo nie ma zwierzyny w lasach tylko na polupseudoekologia

Czyżby? 02.03.2023 13:52
no kochani staniecie się kolacją, jak nieszczęśnik na Podkarpaciu na początku 2023r.

*&^ 02.03.2023 16:14
Czyżby? 02-03-2023 13:52
no kochani staniecie się kolacją, jak nieszczęśnik na Podkarpaciu na początku 2023r.
Uważaj jak będziesz opony do lasu wywalał...figlarzu.

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 20°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 16 km/h

Ogłoszenia
Piękne działki w zamkniętym kompleksie Piękne działki w zamkniętym kompleksie Tel: 515 955 229 lub 665 424 109 lub 605 615 205. Posiadamy do sprzedaży bardzo atrakcyjne działki w malowniczej, zalesionej miejscowości. Działki z możliwością zabudowy całorocznej oraz letniskowej, znajdujące się na terenie zamkniętego kompleksu. Teren działek porośnięty drzewkami sosnowymi ( samosiejkami). Atrakcyjne usytuowanie, przy lesie oraz w sąsiedztwie nowo wybudowanych domów jednorodzinnych i letniskowych, sprawia, że niniejsza oferta, skierowana jest dla osób poszukujących ciszy, zachwycających się naturą, z możliwością szybkiego dojazdu, do pracy, szkoły itp. Dojazd drogą asfaltową. Media ( światłowód, prąd i wodociąg w granicy kompleksu). Okolica cicha i spokojna, wokół duże kompleksy leśne, z wieloma szlakami pieszymi i rowerowymi. Do najbliższego jeziora (jezioro Lucieńskie ok 2 km). Do najczystszego i najpiękniejszego w okolicy jeziora Białe odległość ok. 4 km. Odległość od Gostynina ok. 9 km, od Płocka ok 25 km, od Warszawy ok. 100 km. Zapraszamy na prezentację i do zakupu. Cena: 55 zł/m2 do negocjacji. Posiadamy działki o różnych powierzchniach od 950m/2 do 1439m/2. Zapraszamy na prezentację i do zakupu. Prezentacja w naszym biurze jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama