piątek, 29 września 2023 19:44
Reklama
Reklama

Finaliści konkursu „Żołnierze Wyklęci” wyłonieni

W sali posiedzeń Urzędu Miasta Gostynina odbył się finał konkursu "Żołnierze Wyklęci". Przeznaczony był on dla uczniów szkół ziemi gostynińskiej. Na konkurs przybył pan Maciej Małecki – sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych. W skład jury weszli także: Pełnomocnik Wojewody ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych dr Piotr Oleńczak, Burmistrz Paweł Kalinowski, Starosta Gostyniński Arkadiusz Boruszewski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Gostynin – Jacek Liziniewicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Reder.

 

Ośmioro uczniów z gostynińskich szkół ponadpodstawowych stanęło w szranki odpowiadając na pytania dotyczące żołnierzy wyklętych. Z pierwszego etapu (pisemnego testu) wyłoniono troje uczniów, którzy w drugiej turze konkursu odpowiadali ustnie na zadane pytania – wybierali fotografię jednego z bohaterów, którego mieli przedstawić i opisać, a następnie wybrać jedno z dwóch pytań i wyczerpująco na nie odpowiedzieć.

 

W drugiej turze na 1 miejscu uplasował się Florian Jabłoński z pierwszej klasy gostynińskiego Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Kościuszki. Uczeń wykazał się ogromną wiedzą historyczną o Żołnierzach Wyklętych. Jako drugi był Oskar Zalewski również z 1 klasy LO i jako trzeci został wyłoniony Szymon Toruniewski, także z klasy 1 tej samej placówki oświatowej.

 

Uczniowie otrzymali nagrody i upominki ufundowane przez Ministra Macieja Małeckiego, Burmistrza Pawła Kalinowskiego i Starostę Arkadiusza Boruszewskiego.

 

Na zakończenie spotkania pan Burmistrz podziękował Ministrowi Małeckiemu za opiekę i organizację konkursu o Wyklętych i wyraził nadzieję na dalsze spotkania podczas kolejnych edycji tego wyjątkowego konkursu.

 

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy zdobytych miejsc i wyróżnień oraz posiadania pasji jaką jest historia, szczególnie ta o Żołnierzach Wyklętych.

 

Urząd Miasta Gostynina

www.gostynin.pl

 

69599

 

69600

 

69601

 

69611

 

69612

 

69613

 

69628


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 21°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 11 km/h

Ogłoszenia
ReklamaZamek Gostyniński - catering zamku
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama