piątek, 8 grudnia 2023 13:25
Reklama

CSI Łąck: Konkurs Dużej Rundy dla Strzałkowskiego

Sobotni konkurs Dużej Rundy zawodów CSI Łąck zakończył się zwycięstwem Antoniego Strzałkowskiego.

W konkursie Speed Cup, pod patronatem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, wystartowały 53 pary. Parkur o wysokości 140 cm bezbłędnie udało się pokonać 17 z nich, a walka trwała do samego końca. Po zwycięstwo pogalopował Antoni Strzałkowski na 9-letnim koniu Clapton.

„Parkur mi się podobał. Było dużo opcji w dystansach i zakrętach, było też trochę prowokacji do szybkiej jazdy i zrzutek. Mój koń nie jest demonem prędkości, ma dużą siłę i sporo czasu traci w locie. Fajnie powychodziły nam wszystkie zakręty, tak jak sobie założyłem – płynna jazda, ciasne skróty. (…) Z koniem Clapton dogadujemy się coraz lepiej, myślę, że w ciągu roku ten koń pokaże swój prawdziwy potencjał.” – mówił zwycięzca.

Przez większość konkursu prowadził mistrz Litwy – Matas Petraitis na wałachu Holle, ale ostatecznie musiał zadowolić się miejscem drugim. Top 3 zamknął Adam Nicpoń na koniu Counter.

Konkurs Medium Tour, pod patronatem telewizji Polsat, wygrał Jacek Zagor na OK Lazar. Miejsce drugie zajął Matas Petraitis na koniu Heineken, a trzecie Leszek Nieużyła na Chacorneto.

W klasie dla młodych koni pięcio- i sześcioletnich, pod patronatem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, najlepszy był Michał Kubiak na Crazy Star-PP. Na drugim miejscu uplasował się Jacek Zagor na Samsel Lazar, a na trzecim Jan Bobik na Haverdy.

Konkurs Small Tour, o puchar Tarant Events, wygrał Jan Bobik na klaczy Flandria. Miejsce drugie zajęła Wiktoria Lasecka na Golden Girl, a trzecie Paulina Pellowska na Hera de Lux.

Zwycięstwem Eweliny Szczepanik na koniu Laos Hippica zakończył się konkurs Elite Tour, o puchar portalu TylkoSkoki.pl. Tu druga była Magdalena Szczechura na Asti Spumante L, a trzeci Robert Wilczewski na Vikita Chabaudiere

Niedziela będzie finałowym dniem zmagań. Najważniejszy konkurs to ORLEN GRAND PRIX ŁĄCK, zaliczany do światowego rankingu. Ten zaplanowany jest na 14:30. Oprócz sportowej rywalizacji na publiczność czekają także dodatkowe atrakcje, takie jak: przejażdżki na kucykach, zabawa w Hobby Horse, stoiska handlowe i gastronomiczne – między innymi Koła Gospodyń Wiejskich z Łącka.

Wydarzenie współorganizują Stado Ogierów w Łącku, Klub Sportowy Jumping Events z Poznania oraz firma Tarant Events. Sponsorem głównym międzynarodowych zawodów jeździeckich CSI2* Łąck jest PKN Orlen, a projekt współfinansowany jest przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Program i wyniki: https://livejumping.com/ap/event/7775/competitions

Strona internetowa zawodów: http://csilack.pl/

Wydarzenie na portalu Facebook: https://www.facebook.com/events/407458311557254

Zuzanna Ostańska


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: -2°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 12 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama