piątek, 8 grudnia 2023 13:43
Reklama

Grecka przygoda GCE to nie tylko staże

W czasie wolnym od praktyk młodzież wraz z opiekunami wybrała się podziwiać Meteory. Miejsce to jest bez wątpienia jedną z najbardziej malowniczych formacji skalnych na świecie. To połączenie cudu natury z geniuszem dawnych budowniczych. Ich grecka nazwa w wolnym tłumaczeniu oznacza „zawieszony w powietrzu”. Meteory to kilkusetmetrowe masywy skalne, z usadowionymi na szczytach klasztorami (monastyrami), wyglądającymi jakby były zawieszone w chmurach. Jako całość zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 

Kolejny wolny dzień to rejs na malowniczą wyspę Skiatos. Na pokładzie statku uczestnicy tańczyli Zorbę, a następnie zwiedzali wieżę zegarową, gdzie nagrywany był film Mamma Mia. W drodze powrotnej udali się na plażę ze złotym piaskiem – Kaukounaries, gdzie zażywali wodnych i słonecznych kąpieli.

 

Wojciech Kiełbasa

Dyrektor Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego

 

g2

 

g3

 

g4

 

g5

 

g6

 

g7

 

g8


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Agnieszka Keplin 26.05.2023 22:25
Gratulacje dla szkoły Super pomysł Świetnie załatwione Bardzo dziękujemy Za opiekę profesjonalną nad dziećmi Za piękne wydarzenia w życiu

AntyTuSSk 26.05.2023 16:01
Kiedyś takie szkoły to wozili do PGR-u kamienie na polu zbierać, albo kartofle. POpatrzcie komuchy jak świat się zmienił.

Arek 33 27.05.2023 12:12
Ten wyjazd organizuję UE. Poczytaj.

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: -2°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 12 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama