piątek, 8 grudnia 2023 14:34
Reklama

Od 12 lat proszą o modernizację drogi Solec-Wrząca. W akcie desperacji planują zablokować drogę wojewódzką z Gostynina do Kowala [AUDIO]

Od 2011 roku mieszkańcy Solca i Wrzącej zwracają się z pismami do Zarządu Powiatu i Rady Powiatu z prośbą o wykonanie nawierzchni asfaltowej wraz z poboczami na drodze Solec - Wrząca.

Pas drogi jest dość szeroki ale jezdnia wąska i to stwarza niebezpieczeństwo na drodze. Po opadach deszczu jest fatalnie. Rok temu doszło do blokady skrzyżowania w Solcu i to był pierwszy sygnał dla radnych powiatowych. Drugim będzie blokada drogi wojewódzkiej z Gostynina do Kowala. W czwartek, 1 czerwca mieszkańcy Solca i Wrzącej spotkali się przy remizie strażackiej aby omówić szczegóły akcji protestacyjnej.

 

- Jesteśmy już zdesperowani, 24 maja wysłaliśmy kolejne pismo do radnych z powiatu, aby przyjechali do nas i zobaczyli stan drogi. Jeśli Rada Powiatu nie pochyli się nad naszymi problemami, to następnym krokiem będzie blokada drogi wojewódzkiej – mówi Ewa Michalska, radna z Gminy Gostynin i zarazem sołtys sołectwa Solec – Wrząca.

 

Najstarszy uczestnik spotkania Maciej Kryska nie kryje oburzenia na działania radnych powiatowych.

 

Podczas majowej sesji Rady Powiatu radny Andrzej Krzewicki odczytał pismo Ewy Michalskiej i w pełni popiera inicjatywę mieszkańców Solca i Wrzącej. Jak powiedział portalowi gostynin24 - jest radnym z tego okręgu, jak również Paweł Pilichowicz i obaj wielokrotnie zgłaszali problem Zarządowi Powiatu. Niestety, nie mają większego wpływu na działania Zarządu.

 

and.

 

 

DSC00238

 

DSC00240

 

DSC00241

 

DSC00242

 

DSC00246


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
rolnik 03.06.2023 06:39
Narzekacie na drogi. Są takie wioski, dla których drogi asfaltowe są niepotrzebne. droga Górki Drugie. Ludzie niezadowoleni. Kto zna historię tej drogi i po niej jeździł jeszcze kilka lat temu, to wie. Podorywana z obu stron, położona niżej niż zagony gospodarskie, zalana wodą i błoto. Trudno było po niej przejechać. Mieszkańcy zaczęli sami naprawiać. Na własny koszt przywożono gruz, aby była wyżej. Awantura rolników, bo woda zostanie im na polu. Teraz jest asfalt. Żle, bo trzeba oddać odrobinę na pobocze, a głęboki uskok stwarza realne zagrożenie dla użytkowników tej drogi podczas mijania się pojazdami. Przez lata były uskoki, droga pełna dziur i błota i jakoś samochody mijały się, ostatecznie czekały chwilę aż przejedzie auto. Dziennie jedzie tamtęty kilka aut. Poradzą sobie. Dzięki gminie poprawia się infrakstruktura. Powstają nowe drogi i tylko dziękować i cieszyć się. A nie robić awantury i wszystko krytykować. Najgorsze, ze wpisują się w to radni, którzy powinni wspierać swoich wyborców w dobrej sprawie. Szkoda, że nie zauważył drogi bez celu na Dąbrówce. Głośno było o niej kilka lat temu. Wstawić zakaz wjazdu maszyn rolniczych, niech noszą na plecach skoro im niepotrzebna droga i robią awanturę.

XYZZ 02.06.2023 20:18
Takich dróg powiatowych w gminie Gostynin jest wiele, np. Solec-Rębów, Sokołów-Niecki, Zaborów Stary-Józefków i tak można wymieniać. Nie robi się nic z drogami powiatowymi.

Tomasz 02.06.2023 18:23
Bez przesady,są gorsze drogi w powiecie i gminie. Chociaż macie asfalt.

Gość 02.06.2023 18:18
Zdjęcie nawierzchni zrobione jest chyba w najlepszym miejscu. Bliżej Solca dziury i uskoki są tragiczne. Dziwię się że tą drogą nie boi się jeździć autobus szkolny.

*&^%$ 02.06.2023 16:15
Może "celebryta" coś zadziała, będzie miał gdzie fotkę do wyborczego albumu sobie zrobić.

Smutny 02.06.2023 15:29
Pieniadze sa na drogi na ukrainie a nie tu w polsce

doniu 02.06.2023 13:22
ale zdjęcia - ładna droga o co chodzi? :lol:

Czyżby? 02.06.2023 20:47
fajna droga , w sam raz na jazdę krosową, niejednokrotnie łatana, bo po każdej zimie jest sporo dziur, polecam jeśli chcesz się sprawdzić w krosie

zachmurzenie duże

Temperatura: -1°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 11 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama