środa, 21 lutego 2024 03:51
Reklama
News will be here

Sukces druhów z Miałkówka w zbiórce pieniędzy na nowy samochód

Sukcesem zakończył się piknik "Pożegnanie lata" zorganizowany w sobotę przez Ochotniczą Straż Pożarną w Miałkówku pod patronatem medialnym naszej redakcji.

Podczas kilku godzin trwania imprezy, remizę odwiedziło kilkuset gości, dzięki którym jednostka zebrała ponad 15 000 złotych.

Imprezę otworzył Waldemar Pawlak, prezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Polsce, który podziękował organizatorom za aktywną pracę na rzecz integracji lokalnego środowiska.

Bardzo się cieszę z tej pięknej inicjatywy, którą wykazuje OSP w Miałkówku, ponieważ druhowie zbierają na samochód i takie działania należy wspierać. Działania ochotniczej straży pożarnej są bardzo istotne dla bezpieczeństwa powszechnego. Pragnę zauważyć, że zarówno w czasie ostatniej pandemii, wojny na Ukrainie, nigdy nie zabrakło możliwości działania ochotniczych straży pożarnych – powiedział Waldemar Pawlak.

Dla uczestników wydarzenia organizatorzy przygotowali wyjątkowo dużo atrakcji, począwszy od zaprezentowania sprzętu strażackiego, w którego zorganizowaniu pomogła OSP w Solcu, poprzez dmuchane zamki dla dzieci, byka i warsztaty pierwszej pomocy. Celem pikniku było zebranie środków na wymianę 35-letniego wozu strażackiego.

Dopóki marzy jeden człowiek, pozostaje to tylko marzeniem. Gdy zaczyna marzyć wielu, to zaczyna być to początkiem nowej rzeczywistości. Z całego serca kibicuję i gorąco wierzę, że druhowie dopną celu i marzenie OSP się spełni i zrealizuje – powiedziała Maria Wróblewska, wicestarosta gostyniński, która wraz z Arkadiuszem Boruszewskim, starostą gostynińskim brała udział w imprezie.

Zbiórka okazała się wielkim sukcesem – udało się zebrać ponad 15 000 złotych. Odbyły się również licytacje udziału w manewrach ratowniczych (1000 zł), kolacji z wójtem (550 zł) oraz spotkania z dziennikarzami Radia Płock (440 zł). Dobre wieści przyniósł druhom zastępca wójta Gminy Gostynin Paweł Goliszek, który w przemówieniu złożył obietnicę poparcia tej inicjatywy.

Jeżeli chodzi o wymianę samochodu to jestem po rozmowie z kilkoma radnymi gminy Gostynin, którzy zadeklarowali, że będą wspierać inicjatywę OSP Miałkówek i uważam, że nie będzie większego problemu we wsparciu tej jednostki w wymianę samochodu – powiedział Paweł Goliszek, zastępca wójta.

Z deklaracji tej nie ukrywał radości Konrad Sobczyk, prezes OSP w Miałkówku. 

Dobra współpraca z samorządem jest podstawą sukcesu, w który od samego początku wierzyliśmy. Mam nadzieję, że dzięki wsparciu Gminy Gostynin uda nam się zrealizować nasz cel i zdobyć pojazd, który będzie nam służył przez wiele lat – powiedział Konrad Sobczyk na zakończenie imprezy.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem medialnym redakcji portalu gostynin24.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 5°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 13 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama