środa, 21 lutego 2024 01:34
Reklama
News will be here

Białotarsk przygotowuje się na przyjęcie obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej

W niedzielę, 17 września w parafii Przemienienia Pańskiego w Białotarsku rozpoczęły się Misje przed przybyciem obrazu. Prowadzi je ks. Marcin Pachliński, Dyrektor Ekonomiczny Seminarium we Włocławku.

Podczas niedzielnej sumy ks. Marcin Pachliński w kazaniu wiele uwagi poświęcił krzyżowi, który został wpisany w ludzkie życie, a 14 września w sposób szczególny czciliśmy to narzędzie męczeństwa. Tego dnia Kościół obchodził święto Podwyższenia Krzyża. Kapłan zauważa, że człowiekowi współczesnemu coraz trudniej jest zrozumieć znaczenie krzyża. - Współczesny człowiek robi wszystko aby wyeliminować krzyż ze swojego życia ale tak się nie da, bo krzyż był, jest i będzie obecny w życiu człowieka – mówił kapłan. O zbliżającej się peregrynacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej duchowny powiedział, że będzie to doskonała okazja aby na nowo otworzyć swoje serca, aby przyjąć do swojego życia Maryję, a Ona będzie nam pomagała np. zrozumieć tajemnicę krzyża w naszym życiu. 

Na środowe spotkanie z Maryją w kopii Ikony Jasnogórskiej parafianie udekorowali drogi prowadzące do kościoła. W tym dniu o godzinie 19:15 z Solca do Białotarska wyruszy Piesza Pielgrzymka. O godzinie 20:30 w kościele w Białotarsku rozpocznie się Apel Jasnogórski. O 23:00 nabożeństwo za zmarłych, a o północy Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 6°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 16 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama