piątek, 8 grudnia 2023 13:56
Reklama

Jechał pojazdem ciężarowym z naczepą mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie

W Dobrzykowie 59-latek jechał pojazdem ciężarowym z naczepą mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany przez innego kierującego, którego czujność wzbudziła niebezpieczna jazda ciężarówki.
  • Źródło: mazowiecka.policja.gov.pl/wpl

We wtorek (19.09) w Dobrzykowie mieszkaniec powiatu grodziskiego został zatrzymany po tym jak jechał pojazdem ciężarowym, mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Wszystko dzięki czujnemu obywatelowi, który jechał za kierującym dafem z naczepą. Jego uwagę wzbudziła niebezpieczna jazda ciężarówki. Kierujący nie mógł utrzymać prostego toru jazdy oraz najechał na tablice oddzielające jednię od pobocza, gdzie wykonywane były prace drogowe. Świadek wyprzedził pojazd ciężarowy, który po chwili zatrzymał się. Gdy kierowca z niego wysiadł świadkowie zabrali mu kluczyki i wezwali policję. Badanie wykazało, że miał on ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Czujność i wzorowa postawa zapobiegła potencjalnej tragedii na drodze.

Apelujemy o rozsądek i trzeźwość za kierownicą.


Podziel się

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: -2°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 12 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama