piątek, 8 grudnia 2023 13:45
Reklama

Chciał pomóc koledze z więzienia, a został okradziony

Mieszkaniec powiatu kutnowskiego został okradziony przez współwięźnia, któremu chciał pomóc. Sprawca wykorzystał jego zaufanie i okradł go ze sprzętu rolnego o łącznej wartości ponad 600 tysięcy złotych. Decyzją sądu został aresztowany na okres 3 miesięcy i niebawem wróci za kraty.
  • Źródło: kutno.policja.gov.pl/eku

W piątek, 22 września policjanci z kutnowskiej komendy otrzymali zgłoszenie o kradzieży sprzętu rolnego. Jak ustalono, 42-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego nawiązał znajomość w więzieniu z 48-letnim mężczyzną, który również odbywał karę pozbawienia wolności w tym samym zakładzie karnym. Kiedy 48-latek opuścił mury zakładu karnego, jego kolega z celi mając dobre serce pozwolił mu mieszkać w swoim gospodarstwie.

Jakież zdziwienie było gospodarza, kiedy i on po „odsiedzeniu” swojej kary wrócił do miejsca zamieszkania i zastał tam kolegę z celi, który świętował wolność podczas libacji alkoholowej i … brak  maszyn rolniczych, które pozostawił na terenie gospodarstwa. 

48-letni recydywista jest podejrzany o kradzież sprzętu rolniczego o łącznej wartości ponad 600 tysięcy złotych. Jak się okazało, mężczyzna „odsiadywał” wcześniej karę pozbawienia wolności za liczne przestępstwa przeciwko mieniu oraz przestępstwa w ruchu drogowym.

W sobotę, 23 września Sąd Rejonowy w Kutnie na wniosek prokuratury zastosował wobec 48-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Kalert 25.09.2023 15:15
Żule gitowcy z Kutna to niesłychana patologia jest.

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: -2°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 12 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama