poniedziałek, 24 czerwca 2024 15:11
Reklama

Chciał pomóc koledze z więzienia, a został okradziony

Mieszkaniec powiatu kutnowskiego został okradziony przez współwięźnia, któremu chciał pomóc. Sprawca wykorzystał jego zaufanie i okradł go ze sprzętu rolnego o łącznej wartości ponad 600 tysięcy złotych. Decyzją sądu został aresztowany na okres 3 miesięcy i niebawem wróci za kraty.
  • Źródło: kutno.policja.gov.pl/eku

W piątek, 22 września policjanci z kutnowskiej komendy otrzymali zgłoszenie o kradzieży sprzętu rolnego. Jak ustalono, 42-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego nawiązał znajomość w więzieniu z 48-letnim mężczyzną, który również odbywał karę pozbawienia wolności w tym samym zakładzie karnym. Kiedy 48-latek opuścił mury zakładu karnego, jego kolega z celi mając dobre serce pozwolił mu mieszkać w swoim gospodarstwie.

Jakież zdziwienie było gospodarza, kiedy i on po „odsiedzeniu” swojej kary wrócił do miejsca zamieszkania i zastał tam kolegę z celi, który świętował wolność podczas libacji alkoholowej i … brak  maszyn rolniczych, które pozostawił na terenie gospodarstwa. 

48-letni recydywista jest podejrzany o kradzież sprzętu rolniczego o łącznej wartości ponad 600 tysięcy złotych. Jak się okazało, mężczyzna „odsiadywał” wcześniej karę pozbawienia wolności za liczne przestępstwa przeciwko mieniu oraz przestępstwa w ruchu drogowym.

W sobotę, 23 września Sąd Rejonowy w Kutnie na wniosek prokuratury zastosował wobec 48-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Kalert 25.09.2023 15:15
Żule gitowcy z Kutna to niesłychana patologia jest.

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 23°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 12 km/h

Ogłoszenia
Przepięknie położone działki przy ścianie lasu Przepięknie położone działki przy ścianie lasu Tel. 665 424 109, 515 955 229 lub 605 615 205. Posiadamy do sprzedaży bardzo atrakcyjne działki w malowniczej, zalesionej miejscowości. Działki z możliwością zabudowy całorocznej oraz letniskowej o pow. od 1134 m/2 do 2642 m/2. Atrakcyjne usytuowanie, w sąsiedztwie domów jednorodzinnych i letniskowych, a zarazem wśród lasów, sprawia ,że niniejsza oferta, skierowana jest do osób poszukujących ciszy i zachwycających się naturą, ale aktywnych zawodowo. Dojazd drogą asfaltową oraz ok. 500 m drogą utwardzoną. Media ( prąd i wodociąg w drodze). Okolica cicha i spokojna, wokół duże kompleksy leśne, z wieloma szlakami pieszymi i rowerowymi. Bez wątpienia jest to najpiękniejszy fragment Mazowsza. Szybki dojazd do autostrady A1 ok. 8 km. Odległość z Kutna ok. 16 km, z Warszawy ok. 110 km, z Gostynina ok. 10 km. Zapraszamy na prezentację i do zakupu. Cena 43 000 zł do negocjacji. W naszym biurze prezentacja jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama