piątek, 1 grudnia 2023 23:16
Reklama
Reklama

TOP 5 najciekawszych modeli z serii Lego Technic

Napędy na cztery koła, automatycznie otwierane elementy i zaawansowane systemy zasilania – LEGO Technic to prawdziwy raj dla wszystkich tych, którzy interesują się technologią! Po klocki z tej serii mogą sięgać już konstruktorzy, którzy skończyli zaledwie 7 lat. Zestawów LEGO Technic jest tak wiele – który z nich wybrać? Przedstawiamy TOP 5 najbardziej interesujących modeli – od imponujących samochodów wyścigowych po łaziki kosmiczne. Czyż nie jest to najprzyjemniejszy sposób, aby rozwijać swoje inżynieryjne pasje?
TOP 5 najciekawszych modeli z serii Lego Technic

LEGO Technic – co znajdziesz w tej serii klocków?

Czy twoją pociechę lub ciebie interesują klocki – a szczególnie pojazdy, które nie tylko dobrze prezentują się na półce, ale również stanowią wyzwanie samo w sobie i mają różne rozwiązania techniczne, np. systemy zawieszenia czy zasilania? Kolekcja LEGO Technic jest wręcz stworzona dla fanów techniki i motoryzacji w każdym wieku – sięgać po nią mogą już siedmiolatki. Znajdzie się w niej coś nie tylko dla miłośnika czterech kółek. Nie brakuje tu wyścigowych samochodów oraz motocykli, a nawet pojazdów kosmicznych.

Im większa różnorodność, tym łatwiej jest znaleźć zestaw klocków dopasowany do naszych zainteresowań i potrzeb. Daj się więc wciągnąć w pełen zachwycających rozwiązań technologicznych świat LEGO Technic! Które modele są warte twojej uwagi? Przedstawiamy 5 najlepszych zestawów LEGO występujących w tej serii.

LEGO Technic NASA Mars Rover Perseverance

Zaczynamy z wysokiego pułapu – lecimy w kosmos z łazikiem NASA Perseverance z przegubowym zawieszeniem, dzięki któremu może on poruszać się nawet po nierównej powierzchni. To zestaw idealny dla małych fanów kosmosu i nowych technologii – jest przeznaczony dla dzieci powyżej 10. roku życia. Znalazł się w nim nie tylko sam pojazd, ale także specjalistyczne przyrządy naukowe. To będzie zabawa nie z tej ziemi!

LEGO Technic Traktor John Deere

Zestaw ten powstał we współpracy ze znaną marką John Deere, zajmującą się technologią rolnictwa. Traktor ma funkcje podobne do tych w pojeździe o rzeczywistej skali – między innymi przegubowy układ kierowniczy i wyposażoną kabinę kierowcy z obracającym się fotelem. Istnieją spore szanse, że zachwyci on każdego, kto fascynuje się pojazdami rolniczymi. W zestawie znajduje się także przyczepa z wywrotką.

LEGO Technic Ferrari Daytona SP3

Oto replika prawdziwego Ferrari Daytona w skali 1:8, który może przypaść do gustu wielu miłośnikom wyścigowych aut. Model należy do serii LEGO Technic Ultimate Car Concept, w której znajdują się dokładnie odwzorowane modele najbardziej wyjątkowych samochodów świata. Ten może pochwalić się motylkowymi drzwiami, ośmiobiegową skrzynią z manetką zmiany biegów, a nawet silnikiem V12 z ruchomymi tłokami.

LEGO Technic Ciężki samochód pomocy drogowej

Co zrobić, gdy nasze motoryzacyjne konstrukcje… złapią gumę? Z pomocą przyjdzie, a raczej przyjedzie samochód pomocy drogowej – ma obrotowy, pneumatyczny dźwig, wyciągarkę, wyciągane podpory, a nawet podnoszoną oś, dzięki której można równomiernie rozłożyć jej obciążenia. Ciężarówką LEGO Technic da się sterować dzięki pokrętłu umieszczonemu na dachu. Zbuduj ją i ruszaj na pomoc!

LEGO Technic Monster Jam Dragon

Ten model nie bez przyczyny nosi nazwę Monster Jam Dragon – samochód posiada nawet detale, które upodobniają go do smoka, na przykład duże rogi i kolce na grzbiecie. Jest to model 2 w 1, który da się przebudować w pojazd terenowy w kształcie krokodyla. Ma silnik typu pull-back – wystarczy pociągnąć auto do tyłu, aby to rozpędziło się i wykonało kaskaderskie sztuczki! W zestawie znalazły się także naklejki, którymi można ozdobić pojazd.

Który zestaw LEGO Technic wybrać?

To nie jedyne modele dostępne w serii LEGO Technic – możesz wybierać spośród setek różnorodnych zestawów, łączących ciekawe rozwiązania techniczne z doskonałą zabawą. Który z nich najbardziej przypadnie ci do gustu? Obejrzyj klocki z serii LEGO Technic na Smyk.com i przekonaj się o tym!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: -2°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 6 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama