sobota, 2 grudnia 2023 00:30
Reklama
Reklama

Uczennica z Solca laureatką Konkursu Recytatorskiego

W dniach 22 - 24 września br. miał miejsce jubileuszowy XXV Zlot Szkół Reymontowskich z całej Polski. Tegoroczne spotkanie Rodziny Reymontowskiej odbywało się w Radomsku, a dokładnie w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 im. Wł. St. Reymonta. Gościem specjalnym była odtwórczyni roli Jagny w filmie „Chłopi” z roku 1973, pani Emilia Krakowska. Szkołę Podstawową im. Wł. St. Reymonta w Solcu reprezentowali: Julia Seweryniak, która brała udział w zmaganiach konkursowych oraz Weronika Łykowska, Agnieszka Szkopińska i Mateusz Grzybowski, czyli skład osobowy pocztu sztandarowego. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Katarzyna Jastrzębska i Anna Witkoś.
Uczennica z Solca laureatką Konkursu Recytatorskiego

Zlot rozpoczął się uroczystym otwarciem, kiedy powitano uczestników i wręczono pamiątkowe medale szczególnie zasłużonym w propagowaniu twórczości polskiego noblisty. Następnie można było obejrzeć spektakl „Z biegiem lat, z biegiem dni” przygotowany przez gospodarzy. Wieczorem odbył się grill, kolacja i rozmowy integracyjne, a także prezentacje szkół.

W drugim dniu Zlotu odbyły się przesłuchania recytatorów XVII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Mówimy Reymontem”. Ten dzień okazał się bardzo szczęśliwy dla naszej szkoły, a dokładnie dla uczennicy klasy szóstej Julii Seweryniak, która zdobyła 3. miejsce. Nagrody w konkursie ufundowali organizatorzy: Ogólnopolskie Stowarzyszenie „Nasz Reymont”, Fundacja Władysława Reymonta w Kanadzie i Urząd Miasta w Radomsku. Należy zaznaczyć, że nagrodą główną w konkursie jest wylot uczestnika wraz z opiekunem do Kanady, laureat 2. miejsca otrzymał nagrodę w postaci bonu podarunkowego w wysokości 700 złotych, a dla zdobywczyni 3. miejsca ufundowano takiż bon o wartości 500 złotych. Po południu zaproponowano dzieciom i młodzieży szereg warsztatów tematycznych, natomiast wieczorem odbyła się dyskoteka integracyjna.

Na zakończenie spotkania tj. w niedzielę poczty sztandarowe szkół oraz wszyscy uczestnicy zjazdu wzięli udział w uroczystej mszy św. w Kolegiacie św. Lamberta  w Radomsku. Po wspólnej modlitwie nastąpiło oficjalne zakończenie spotkania i powrót 
do macierzystych szkół. Z Radomska każdy z pewnością wyjechał bogatszy i to nie tylko w nowe doświadczenia, ale przede wszystkim w przyjaźnie, jakie udało się nawiązać podczas tego trzydniowego spotkania z koleżankami i kolegami, dla których ważne jest, by popularyzować twórczość Władysława Stanisława Reymonta i kultywować pamięć o nim. 

Zlot Szkół Reymontowskich jest cyklicznym wydarzeniem i każdego roku organizuje go inna szkoła nosząca imię noblisty lub nawiązująca do jego dzieł. W przyszłym roku spotkamy się w Kołaczkowie w powiecie wrzesińskim na terenie województwa wielkopolskiego.

Serdecznie gratulujemy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: -2°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 5 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama