sobota, 2 grudnia 2023 00:01
Reklama
Reklama

Patriotycznie w Jedynce

W piątek, 10 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Gostyninie odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Patriotycznie w Jedynce

W spektaklu słowno – muzycznym uczniowie Jedynki przypomnieli zebranym w sali gimnastycznej, przepełnioną cierpieniem historię narodu polskiego oraz uczcili pamięć tych, dzięki którym żyjemy dziś w wolnym kraju. Wspaniała lekcja patriotyzmu ukazała heroiczną i nierówną walkę Polaków o wyzwolenie, począwszy od dnia, gdy Polska na 123 lata zniknęła z map Europy jako niepodległe państwo. 

Klimat zadumy i narodowej refleksji, w który wprowadzili widzów występujący artyści, zwłaszcza ci najmłodsi, spowodował, że po wielu policzkach popłynęły łzy. Niech piękne słowa o miłości do Ojczyzny, wiary w wolność i szacunku do Polski, które wybrzmiały podczas uroczystości towarzyszą nam przez całe życie i nigdy nie stracą swojego sensu. Słowo Polska, jakkolwiek odmieniane, niech budzi zawsze w nas poczucie spokoju i bezpieczeństwa, a biało czerwone barwy dają nadzieję, że nasza narodowa tożsamość nigdy nie zaginie. 

Akademia została przygotowana przez nauczycieli: Elżbietę Marciniak, Anitę Stachowską, Katarzynę Jankowską, Barbarę Paliwodę, Magdalenę Dalkowską, Annę Michalak, Tomasza Sarniaka oraz Joannę Wesołowską. 

 

Anna Pakulska

SP1 Gostynin

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: -2°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 6 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama