sobota, 2 grudnia 2023 00:00
Reklama
Reklama

Teledysk ślubny - komu zlecić realizację?

Rynek fotografów ślubnych jest dosyć szeroki, a organizacja ślubu i wesela to przedsięwzięcie wymagające podjęcia wielu działań i decyzji. Dziś podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze takiej osoby, aby oszczędzić sobie stresu. Skupiliśmy się przede wszystkim na realizacji profesjonalnego teledysku ślubnego. Dawne filmy z wesela często były pamiątkami, do których niechętnie się wraca. Jak sprawić, by film z tego wyjątkowego dnia był równie wyjątkowy?
Teledysk ślubny - komu zlecić realizację?

Po pierwsze: portfolio, czyli wcześniejsze filmy z wesel

Najprostszym i najbardziej skutecznym sposobem sprawdzenia danej ekipy jest przyjrzenie się jej wcześniejszym realizacjom. Oczywiście, na tej podstawie nie przewidzimy wszystkiego, jednak portfolio fotografa to cenne źródło informacji. W ten sposób możemy wyobrazić sobie, czy zamówiony teledysk ślubny będzie nam się podobał. Przykładowe realizacje np. filmy z wesel od Onifilmują pokazują, jak pięknie może wyglądać taki klip. Celem jest uchwycenie wydarzenia wraz z ogromem emocji, jakie mu towarzyszą.

Dobrze zrealizowane teledyski ślubne ogląda się znacznie więcej niż raz. To powinien być niezwykle atrakcyjny, dynamiczny klip, którym pragniemy pochwalić się rodzinie i znajomym. Wybranie odpowiedniego profesjonalisty (lub zespołu profesjonalistów) przybliża do uzyskania pięknej pamiątki na całe życie. Filmiki z wesela zmontowane w tej formie przedstawiają najważniejsze momenty z dnia ślubu, których - z nadmiaru emocji - młodzi mogą nawet nie pamiętać.

Po drugie: doświadczenie w realizacji filmów weselnych

Choć portfolio mówi nam bardzo wiele o doświadczeniu w zakresie filmowania i montażu filmów, oko amatora może nie zauważyć wszystkiego od razu. Umiejętności techniczne odpowiadają m.in. za wysokiej jakości uchwycenie chwil niezależnie od warunków, tj. w ciemnym pokoju i w pełnym słońcu. Istotna jest też czystość dźwięku, wybranie odpowiednich scen i wiele innych.

Pamiętajmy też o kolejnych aspektach. Para młoda i świadkowie mają w tym dniu wystarczająco dużo na głowie, aby zajmować się zbędnymi drobiazgami, np. pilnowaniem kamery. Doświadczony operator umie zachować się w kościele i podczas wesela, nie przeszkadzając w uroczystości. Jest bardziej przygotowany na stresujące i nieprzewidziane momenty niż początkujący kamerzysta. Jego obycie w sytuacji to duża zaleta!

Po trzecie: zakres oferty

Zazwyczaj możemy zdecydować się na różne pakiety ślubne, zróżnicowane pod względem ilości atrakcji i, adekwatnie, ceny. Przykładowo, ekipa z Onifilmują.pl proponuje trzy warianty:

  • Mini produkcja - film (20 minut), teledysk (2-3 minuty),
  • SUPER produkcja - film (45 minut), teledysk (2-3 minuty), ujęcia z drona,
  • MEGA produkcja - film (45 minut), teledysk (2-3 minuty), ujęcia z drona, plener.

Każdy wariant uwzględnia pracę dwóch operatorów i bezpłatny dojazd na terenie całej Polski. Są to ważne informacje.

Dwie bardziej zaawansowane opcje zawierają ujęcia z drona. Oglądając filmiki weselne, możemy przekonać się, dlaczego warto uwzględnić je w swojej pamiątce. Dzięki nim teledysk wygląda na jeszcze bardziej profesjonalny, a ujęcia z lotu ptaka są zachwycające i często wzruszające.

Warto dodać, że pakiet proponowany przez kamerzystę nie musi nas ograniczać. Dla Onifilmują indywidualne omówienie szczegółów i przygotowanie wyceny nie stanowi żadnego problemu.

Komu zlecić teledysk ślubny?

Weselne teledyski stają się standardem. Wybór odpowiedniego kamerzysty przybliży nas do uzyskania wymarzonego klipu z wyjątkowego dnia. Co warto zrobić przed podjęciem decyzji? Przede wszystkim obejrzeć zrealizowane już filmy weselne, ale też zorientować się, jakim doświadczeniem i sprzętem dysponuje dana ekipa. Ważne jest wspólne omówienie projektu, tak aby sprecyzować oczekiwania i możliwości.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: -2°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 6 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama