poniedziałek, 24 czerwca 2024 14:32
Reklama

Niebezpieczne zachowanie kobiety na przejeździe kolejowym na ul. Czapskiego

Niestosowanie się przez kierowców do sygnalizacji świetlnej przed przejazdem kolejowym może doprowadzić do tragedii. Niestety nadal dochodzi do takich sytuacji, kiedy kierujący wjeżdżają za sygnalizator podczas nadawania czerwonego sygnału narażając siebie i innych na niebezpieczeństwo.
  • Źródło: KPP Gostynin

W poniedziałek, 13 listopada parę minut po godzinie 17:00 na ul. A. Czapskiego policjanci z gostynińskiej drogówki zatrzymali się przed przejazdem kolejowym, ponieważ sygnalizator nadawał światło barwy czerwonej. Sygnał ten informuje o zakazie wjazdu na przejazd kolejowy. W momencie, gdy rozpoczęło się opuszczanie zapór kolejowych funkcjonariusze zauważyli, jak kierująca audi 36-letnia mieszkanka powiatu płockiego przejeżdża przez przejazd, nie stosując się do nadawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych związanych z przejazdem pociągu. Funkcjonariusze zatrzymali kierującą audi, która za swoje niebezpieczne zachowanie została ukarana mandatem w kwocie 2000 zł oraz 15 pkt.

Na terenie powiatu gostynińskiego jest kilka przejazdów kolejowych wyposażonych w systemy poprawiające bezpieczeństwo w postaci zapór oraz sygnalizacji. Niestety kierowcy ignorują zagrożenie i przejeżdżają pomimo nadawanego przez sygnalizator czerwonego światła.

Kierujący pojazdem jest obowiązany:

  • zbliżając się do przejazdu kolejowego oraz przejeżdżając przez przejazd zachować szczególną ostrożność;
  • przed wjechaniem na tory upewnić się, czy nie zbliża się pojazd szynowy oraz przedsięwziąć odpowiednie środki ostrożności, zwłaszcza jeżeli wskutek mgły lub z innych powodów przejrzystość powietrza jest zmniejszona;
  • prowadzić pojazd z taką prędkością, aby mógł go zatrzymać w bezpiecznym miejscu, gdy nadjeżdża pojazd szynowy lub gdy urządzenie zabezpieczające albo dawany sygnał zabrania wjazdu na przejazd;
  • w razie unieruchomienia pojazdu na przejeździe kolejowym niezwłocznie usunąć go z przejazdu, a jeżeli nie jest to możliwe, ostrzec kierującego pojazdem szynowym o niebezpieczeństwie.

Kierującemu pojazdem zabrania się:

  • objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone;
  • wjeżdżania na przejazd, jeżeli po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy;
  • wyprzedzania pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim;
  • omijania pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu.

Przypominamy, że czerwone światło nadawane przez sygnalizator nakazuje bezwzględne zatrzymanie auta i nie ma wyjątków od tej reguły. Następnym razem limit szczęścia może wyczerpać się i kilka minut pośpiechu doprowadzi do tragedii.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Dariusz 16.11.2023 16:20
Rozumiem, że jest to przejazd kolejowy, ale z tym przejazdem jest coś nie tak. Czas oczekiwania na przejeżdżający pociąg to około 5 minut, a po przejechaniu pociagu następne 3-4 minuty.

Obserwator 16.11.2023 10:25
Super znam ten temat od podszewki i kierowcy nagminnie nie przestrzegają przepisòw na przejazdach.

Pączek 16.11.2023 10:17
Szkoda tylko że obsługa tych przejazdów pozostawia wiele do życzenia. Czemu opuszczane są zapory na 10 minut przed przejazdem pociągu??

Kamil 16.11.2023 14:32
Dokladnie to samo mialem napisac, potem po przejechaniu juz pociagu czesto kolejna minute sie czeka za otworzeniem szlabanu + do tego swiatla- to jest chore

odpowiadam.... 16.11.2023 17:46
żeby głupi miał zagadkę

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 23°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 12 km/h

Ogłoszenia
Przepięknie położone działki przy ścianie lasu Przepięknie położone działki przy ścianie lasu Tel. 665 424 109, 515 955 229 lub 605 615 205. Posiadamy do sprzedaży bardzo atrakcyjne działki w malowniczej, zalesionej miejscowości. Działki z możliwością zabudowy całorocznej oraz letniskowej o pow. od 1134 m/2 do 2642 m/2. Atrakcyjne usytuowanie, w sąsiedztwie domów jednorodzinnych i letniskowych, a zarazem wśród lasów, sprawia ,że niniejsza oferta, skierowana jest do osób poszukujących ciszy i zachwycających się naturą, ale aktywnych zawodowo. Dojazd drogą asfaltową oraz ok. 500 m drogą utwardzoną. Media ( prąd i wodociąg w drodze). Okolica cicha i spokojna, wokół duże kompleksy leśne, z wieloma szlakami pieszymi i rowerowymi. Bez wątpienia jest to najpiękniejszy fragment Mazowsza. Szybki dojazd do autostrady A1 ok. 8 km. Odległość z Kutna ok. 16 km, z Warszawy ok. 110 km, z Gostynina ok. 10 km. Zapraszamy na prezentację i do zakupu. Cena 43 000 zł do negocjacji. W naszym biurze prezentacja jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama