środa, 21 lutego 2024 02:34
Reklama
News will be here

Grand Prix Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla Amelii Słomińskiej

W środę, 22 listopada w szkole w Białotarsku odbył się gminny konkurs recytatorski „Książka przyjaciel prawie żywy”, który dostarczył wyjątkowych i niepowtarzalnych chwil.

Ten konkurs jest jedyny i mimo tego, że jest cykliczny, to drugi raz już się nie powtórzy. Każdy konkurs jest inny, inni są uczestnicy i inna tematyka.

Wszyscy uczestnicy z zaangażowaniem przygotowali i zaprezentowali utwory patronów roku 2023 – Wisławy Szymborskiej i Aleksandra Fredry.

Recytatorów oceniała komisja w składzie:

Pani Marzena Ligocka, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie, Kustosz, wieloletni Kierownik Wypożyczalni dla dorosłych w Gostyninie, bibliotekarz z wieloletnim doświadczeniem, także w dziedzinie biblioterapii, opiekun Gostynińskiego Klubu Poetyckiego, koordynator podczas corocznego Turnieju Jednego Wiersza o Gostyniński Laur.

Pani Barbara Lewandowska, nauczyciel języka polskiego i logopeda na co dzień pracujący w Szkole Podstawowej nr 5 w Gostyninie. Od wielu lat egzaminator maturalny i ekspert Ministerstwa Edukacji i Nauki do spraw awansu zawodowego nauczycieli.

Pan Łukasz Jarzyński - aktor, reżyser, instruktor teatralny. Absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Współpracował z teatrami: Teatrem Gry i Ludzie w Katowicach, Teatrem Guliwer w Warszawie, Teatrem Powszechnym w Radomiu.

Zdobywając doświadczenie w tak różnych teatrach, wykorzystuje tę wiedzę w realizacji własnych pomysłów scenicznych.

Komisja wyłoniła laureatów i nagrodziła uczestników.

W kategorii I – klas III – IV:

I miejsce – Sobolewska Julia

II miejsce – Kijek Oliwia

III miejsce – Kiełpińska Nadia

Pawikowska Zuzanna

Wyróżnienie:

Zalewska Amelia

Wilińska Magdalena

Złotowski Wiktor

W kategorii II – klas V – VI:

I miejsce – Michalak Szymon

II miejsce – Żołnowski Jakub

Migdalska Maria

III miejsce – Witkoś Antonina

Sierant Julia

Wyróżnienie:

Wilankowski Jakub

Kuźnicki Kamil

Zając Tobiasz

Przybysławska Zuzanna

Seweryniak Julia

W kategorii III – klas VII – VIII;

I miejsce – Słomińska Amelia

II miejsce – Witczak Oliwia

III miejsce – Cierpikowska Maja

Wyróżnienie:

Jędrzejczak Eryk

Strzelecka Amelia

Morawska Karina

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, które wręczyła komisja konkursowa, a także przyznała nagrodę Grand Prix dla Amelii Słomińskiej ze Szkoły Podstawowej w Teodorowie.

Słowa podziękowania otrzymali Uczestnicy, Jurorzy,Pan Wójt, Pan Dyrektor, Organizatorzy, Nauczyciele, Pracownicy szkoły, Opiekunowie, Rodzice uczestników, Rada Rodziców SP w Białotarsku, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Wszyscy, którzy przyczynili się do organizacji konkursu.

Organizatorzy konkursu: Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego Paweł Pilichowicz, biblioteka szkolna :Barbara Fudała, nauczyciele: Ewelina Stępień, Grażyna Rutkowska.

Propagowanie czytelnictwa w ramach projektu #NarodowyProgramRozwojuCzytelnictwa.

Podczas konkursu wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości: drukarkę 3D - na której wykonano Statuetkę Grand Prix, sprzęt muzyczny, aparat fotograficzny.

Fotorelacja

Ewelina Stępień

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 5°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 14 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama