środa, 21 lutego 2024 02:23
Reklama
News will be here

Ogólnopolski sukces uczniów z Jedynki

W niedzielę, 26 listopada drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Gostyninie wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Robotycznym „Liga Robotów” w Warszawie.

Zadania turniejowe zostały podzielone na 3 kategorie: zadanie praktyczne, programowanie i wyścig. Przed turniejem zadaniem drużyny było przygotowanie dwóch robotów. Pierwszy musiał posiadać określone parametry techniczne oraz minimum jeden element wykonany za pomocą technologii 3D i przejechać trasę na specjalnie przygotowanej macie turniejowej. Podczas wykonywanej misji robot miał wykorzystać czujnik dotyku, nie mógł pozostawiać elementów swojego wyposażenia na macie oraz zebrać w określony sposób przygotowane przeszkody. 

Zadanie praktyczne polegało na rywalizacji ze sobą dwóch robotów (drużyn), które miały zdobyć jak największą ilość punktów za wykonanie określonych zadań na macie. W kategorii Programowanie drużyna musiała wylosować 3 zadania polegające na zaprogramowaniu robota przygotowanego przez organizatorów turnieju. Robot miał wykonać określone zadanie i odczytać wartości z czujników. Kategoria Wyścig polegała na przygotowaniu modelu pojazdu i pokonaniu jak najdłuższego dystansu na specjalnie przystosowanym do tego torze o długości 8 metrów. 

Drużyna w składzie: Bartosz Walczak, Zuzanna Białek, Jakub Zieliński, Natasza Myszkowska, Laura Lewandowska, Kacper Raurowicz, Szymon Raurowicz, Krystian Rogalski, która pracowała pod kierunkiem trenerów: Renaty Kuźniewskiej i Krzysztofa Białka zdobyła I miejsce w kategorii Wyścig i III miejsce w kategorii Programowanie.

Liga Robotów to ogólnopolski turniej robotyczny oparty na założeniach idei STEAM, która wskazuje, że proces uczenia się to poszukiwanie, współpraca i krytyczne myślenie. Łączy najnowsze osiągnięcia nauki, inżynierii, technologii, a także sztuki i matematyki. Pomaga kształtować otwarte i kreatywne umysły, na miarę XXI wieku.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 5°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 14 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama