środa, 28 lutego 2024 04:32
Reklama
News will be here

Obchody 84. Rocznicy Rozstrzelania Mieszkańców Gostynina w Woli Łąckiej

Uroczystości rozpoczęły się w Gostyninie przy Komendzie Powiatowej Policji, a zakończyły w Szkole w Emilianowie.

O godzinie 10.00 przy tablicy poświęconej ppor. Henrykowi Józwikowi i Żołnierzom Niezłomnym Północnego Mazowsza społeczność Gostynina oddała cześć składając wiązanki kwiatów i paląc znicze. Burmistrz Paweł Kalinowski przypomniał postać Henryka Józwika. 

W Woli Łąckiej wójt Edmund Zieliński przypomniał jak doszło do mordu 1 grudnia 1939 roku.

Na uroczystości przyjeżdżają wnukowie zamordowanego Bronisława Wiśniewskiego: Andrzej i Tomasz Wiśniewscy. W tym roku na uroczystości zabrali swoich wnuków. Przy pomniku w Woli Łąckiej Andrzej Wiśniewski podziękował za pamięć mówiąc, że Wola Łącka to taki mały Katyń.

W szkole w Emilianowie Tomasz Wiśniewski mówił, że warto zapoznać się z życiorysami zamordowanych. 

Uczniowie przygotowali przedstawienie, w którym wystąpiła dyrektor placówki Kinga Ilska-Bylińska śpiewając piosenkę Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat. 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
słabe opady deszczu

Temperatura: 9°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 4 km/h

Ogłoszenia
Nowoczesne i piękne mieszkanie na nowym osiedlu Nowoczesne i piękne mieszkanie na nowym osiedlu Mamy przyjemność zaprezentować państwu do sprzedaży niezwykle przestronne, urządzone w wysokim standardzie, mieszkanie o pow. ok. 82,00 m². Położone w znakomitej lokalizacji, w nowym bloku w Gostyninie przy ul. Kutnowskiej. Usytuowane na wysokim parterze. Mieszkanie składa się z : - salonu z aneksem kuchennym, - 3 pokoi - łazienki - balkonu Mieszkanie do sprzedaży z całym wyposażeniem, oprócz obrazów. Meble wysokiej jakości, zostały wykonane na zamówienie. Pozostałe wyposażenie takie jak lampy i inne dodatki zakupione zostały w Westwing, kare design i SF meble. Blaty w kuchni wykonane z granitu. Panele podłogowe najwyższej jakości. Suptelnie wykonane oświetlenie podłogowe, nadające designu i klimatu. Wyjątkowo funkcjonalny układ pomieszczeń z możliwością własnej aranżacji. Duzy balkon, z widokiem na otaczającą zieleń. Mieszkanie bardzo dobrze doświetlone, światłem naturalnym, widne i przestronne. Piękna zielona i klimatyczna okolica a jednocześnie szybki dojazd do centrum Gostynina. W bliskiej odległości znajdują się : basen miejski, sklep Biedronka oraz szkoła średnia i podstawowa. Parking pod blokiem. Tel. 515 955 229, 665 424 109 lub 605 615 205. Cena: 615 000 zł do negocjacji! Prezentacja w naszym biurze jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama