środa, 28 lutego 2024 02:52
Reklama
News will be here

XXVI Turniej Jednego Wiersza o Gostyniński Laur

W czwartek, 30 listopada odbył się XXVI Turniej Jednego Wiersza o Gostyniński Laur.

To czas, kiedy twórcy poezji mogą zaprezentować swoje utwory. Jury ocenia w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe 7-8 klasy, szkoły średnie oraz dorośli. Każdy z uczestników prezentuje osobiście niepublikowany, nienagradzany wiersz o dowolnej tematyce. W tym roku w jury zasiedli: Stanisław Górka, aktor, wykładowca w PWST w Warszawie, lider teatralnej grupy Pod Górkę oraz wieloletnie polonistki z gostynińskich szkół: panie Julia Łoś i Janina Zdzienicka.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury wyłoniło trzech zwycięzców Gostynińskich Laurów 2023 r. W kategorii szkoły podstawowe 7-8 klasy laur otrzymała Oliwia Szymańska ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Armii Krajowej w Gostyninie, w kategorii szkoły średnie Zuzanna Szczygielska z Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego oraz w kategorii dorośli Zenona Radzka.

Publiczność głosując przyznała Laury Publiczności 2023 w kategorii młodzież Agacie Oniśk z Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego oraz w kategorii dorośli Zenonie Radzkiej.

Ponadto siedem osób otrzymało wyróżnienia: Urszula Pieniążek, Anna Łuczyńska, Wanda Augustyniak, Dorota Augustyniak, Renata Mielniczuk, Anna Bronikowska, Adam Kulaziński. Dwa wyróżnienia przyznała oraz ufundowała nagrody pani Julia Łoś dla Oliwii Szymańskiej oraz Zuzanny Szczygielskiej.

Wieczór uświetnił występ pana Stanisława Górki z poezją Grzegorza Szafoniego oraz Jolanty Tamary Patrycy-Świątkowskiej.

Podziękowania kierujemy do pana Łukasza Ciesielskiego kierownika Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gostyninie oraz uczestników WTZ za wykonanie na tę okazję statuetek oraz upominków dla jury konkursu.

Dziękujemy i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
umiarkowane opady deszczu

Temperatura: 9°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 3 km/h

Ogłoszenia
Nowoczesne i piękne mieszkanie na nowym osiedlu Nowoczesne i piękne mieszkanie na nowym osiedlu Mamy przyjemność zaprezentować państwu do sprzedaży niezwykle przestronne, urządzone w wysokim standardzie, mieszkanie o pow. ok. 82,00 m². Położone w znakomitej lokalizacji, w nowym bloku w Gostyninie przy ul. Kutnowskiej. Usytuowane na wysokim parterze. Mieszkanie składa się z : - salonu z aneksem kuchennym, - 3 pokoi - łazienki - balkonu Mieszkanie do sprzedaży z całym wyposażeniem, oprócz obrazów. Meble wysokiej jakości, zostały wykonane na zamówienie. Pozostałe wyposażenie takie jak lampy i inne dodatki zakupione zostały w Westwing, kare design i SF meble. Blaty w kuchni wykonane z granitu. Panele podłogowe najwyższej jakości. Suptelnie wykonane oświetlenie podłogowe, nadające designu i klimatu. Wyjątkowo funkcjonalny układ pomieszczeń z możliwością własnej aranżacji. Duzy balkon, z widokiem na otaczającą zieleń. Mieszkanie bardzo dobrze doświetlone, światłem naturalnym, widne i przestronne. Piękna zielona i klimatyczna okolica a jednocześnie szybki dojazd do centrum Gostynina. W bliskiej odległości znajdują się : basen miejski, sklep Biedronka oraz szkoła średnia i podstawowa. Parking pod blokiem. Tel. 515 955 229, 665 424 109 lub 605 615 205. Cena: 615 000 zł do negocjacji! Prezentacja w naszym biurze jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama