środa, 28 lutego 2024 03:08
Reklama
News will be here

Szkoła Podstawowa w Solcu ma nowy sztandar [FOTO]

We wtorek, 5 grudnia w Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Solcu miało miejsce niecodzienne wydarzenie.

W przypadającą 98. rocznicę śmierci jej patrona, wielkiego Polaka, noblisty, ale przede wszystkim pisarza, który w swojej twórczości życie ludzkie podporządkowywał rytmowi przyrody i nierozerwalnie połączył je z porządkiem liturgicznym, odbyło się przekazanie nowego sztandaru. W wyniku reformy oświaty  i zmian struktury placówki obowiązujący dotychczas sztandar szkoły przeszedł do historii.

Tą wyjątkową uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście, a byli to przedstawiciele: Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Płocku, lokalnych władz samorządowych z terenu Gminy i Miasta Gostynin, a także Starostwa Powiatowego w Gostyninie, przedstawiciele ZNP i Międzyzakładowej Komisji Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Gostyninie, dyrektorzy szkół z terenu Gminy Gostynin, emerytowani i byli nauczyciele Szkoły Podstawowej w Solcu, przyjaciele szkoły i fundatorzy nowego sztandaru

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Kościele pod wezwaniem św. Wojciecha w Solcu, podczas której ks. proboszcz Sławomir Buńkowski poświęcił i pobłogosławił nowy sztandar. Następnie w asyście pocztów sztandarowych szkół gminnych zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele i społeczność uczniowska udała się do budynku szkoły, aby tam uczestniczyć w dalszej części podniosłego wydarzenia. Przedstawiciele fundatorów tego cennego daru, jakim jest sztandar szkoły, przekazali go na ręce pani dyrektor Bogusławy Filińskiej, która zapewniła, że będzie on symbolem wartości, jakie są i zawsze będą fundamentem pracy wychowawczej. 

Wymownym gestem było oddanie mocy przez dotychczasowy sztandar szkoły swojemu następcy. Po przekazaniu szkolnej chorągwi uczniom i złożeniu przez nich ślubowania, nadszedł czas na wbicie symbolicznych gwoździ w tablicę fundacyjną, która jest wyrazem wdzięczności uczniów i nauczycieli dla fundatorów nowego sztandaru. Część oficjalną zakończyły przemowy gości, które wyrażały nie tylko uznanie dla zasług w budowaniu dziedzictwa narodowego przez patrona szkoły Władysława Stanisława Reymonta, ale i dla pracy nauczycieli, którzy wychowują uczniów w duchu kultywowania ludowych obyczajów, poszanowania tradycji polskiej wsi i szacunku dla jej symboli.

Kolejną częścią wydarzenia był występ artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły. Myślą przewodnią inscenizacji było życie na wsi według pór roku na podstawie powieści „Chłopi”. W tematykę utworu wprowadził sam autor Władysław Stanisław Reymont, który od 23 lat pozostaje niezmiennie „dobrym duchem” tj. patronem szkoły w Solcu. Po scenkach rodzajowych swoje umiejętności taneczne zaprezentował Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Solec. Występ uczniów wzbudził duże zainteresowanie i podobał się zebranym, którzy po jego zakończeniu, kierowali wiele ciepłych słów pod adresem małych artystów.
 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
umiarkowane opady deszczu

Temperatura: 9°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 3 km/h

Ogłoszenia
Nowoczesne i piękne mieszkanie na nowym osiedlu Nowoczesne i piękne mieszkanie na nowym osiedlu Mamy przyjemność zaprezentować państwu do sprzedaży niezwykle przestronne, urządzone w wysokim standardzie, mieszkanie o pow. ok. 82,00 m². Położone w znakomitej lokalizacji, w nowym bloku w Gostyninie przy ul. Kutnowskiej. Usytuowane na wysokim parterze. Mieszkanie składa się z : - salonu z aneksem kuchennym, - 3 pokoi - łazienki - balkonu Mieszkanie do sprzedaży z całym wyposażeniem, oprócz obrazów. Meble wysokiej jakości, zostały wykonane na zamówienie. Pozostałe wyposażenie takie jak lampy i inne dodatki zakupione zostały w Westwing, kare design i SF meble. Blaty w kuchni wykonane z granitu. Panele podłogowe najwyższej jakości. Suptelnie wykonane oświetlenie podłogowe, nadające designu i klimatu. Wyjątkowo funkcjonalny układ pomieszczeń z możliwością własnej aranżacji. Duzy balkon, z widokiem na otaczającą zieleń. Mieszkanie bardzo dobrze doświetlone, światłem naturalnym, widne i przestronne. Piękna zielona i klimatyczna okolica a jednocześnie szybki dojazd do centrum Gostynina. W bliskiej odległości znajdują się : basen miejski, sklep Biedronka oraz szkoła średnia i podstawowa. Parking pod blokiem. Tel. 515 955 229, 665 424 109 lub 605 615 205. Cena: 615 000 zł do negocjacji! Prezentacja w naszym biurze jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama