środa, 28 lutego 2024 03:49
Reklama
News will be here

Wybory samorządowe 2024. Przy liczeniu głosów można nieźle zarobić. Sprawdź ile

700 złotych. To najniższa stawka dla szeregowych członków obwodowych komisji wyborczych. Przewodniczący otrzymają znacznie większe pieniądze.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia 2024 roku. Nad wybieraniem wójtów, burmistrzów, radnych będą czuwać członkowie obwodowych komisji wyborczych. I nie będą tego robić za darmo.

Pracującym przy wyborach należą się pieniądze, a sprawę tę jasno reguluje uchwała Państwowej Komisji Wyborczej, która w sierpniu 2023 roku podniosła stawki.

Tyle można otrzymać za pracę przy wyborach samorządowych 2024

  • 700 zł – członkowie komisji obwodowych,
  • 800 zł – zastępcy przewodniczących komisji obwodowych,
  • 900 zł – przewodniczący komisji obwodowych,
  • 1300 zł – członkowie komisji terytorialnych,
  • 1400 zł – zastępcy przewodniczących komisji terytorialnych,
  • 1500 zł – przewodniczący komisji terytorialnych. 

Zwolnienie z pracy

Nie jest to jednak lekka praca i nie tylko na jeden dzień. Głosowanie odbędzie się w niedzielę, ale liczenie głosów rozpocznie późnym wieczorem po zamknięciu lokali wyborczych i potrwa do nocy. Na pewno też członkowie wielu komisji będą pracować w poniedziałek. Wtedy mogą liczyć na zwolnienie z pracy. 

Zgodnie z przepisami – zwolnienie od pracy przysługuje na dzień głosowania oraz liczenia głosów, a także na dzień następujący po dniu, w którym zakończono liczenie głosów. Dotyczy ono także dni, w które są przeprowadzane szkolenia członków komisji.

Taką nieobecność w pracy należy zgłosić pracodawcy najpóźniej na 3 dni przed dniem wolnym. Następnie trzeba szefowi przedstawić zaświadczenie podpisane przez przewodniczącego komisji.

Jak zostać członkiem komisji wyborczej?

„Państwowa Komisja Wyborcza informuje, iż nie prowadzi rekrutacji, ani nie jest organem właściwym do powoływania obwodowych komisji wyborczych” – informuje PKW.

I dodaje, że jeśli chcemy zgłosić chęć udziału w pracach obwodowej komisji wyborczej, należy zwrócić się bezpośrednio do pełnomocników komitetów wyborczych uczestniczących w wyborach.

Może się jednak zdarzyć, że komitety nie zgłoszą swoich ludzi we wszystkich komisjach. Wówczas dodatkowy nabór – otwarty – organizuje lokalny komisarz wyborczy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 9°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 3 km/h

Ogłoszenia
Nowoczesne i piękne mieszkanie na nowym osiedlu Nowoczesne i piękne mieszkanie na nowym osiedlu Mamy przyjemność zaprezentować państwu do sprzedaży niezwykle przestronne, urządzone w wysokim standardzie, mieszkanie o pow. ok. 82,00 m². Położone w znakomitej lokalizacji, w nowym bloku w Gostyninie przy ul. Kutnowskiej. Usytuowane na wysokim parterze. Mieszkanie składa się z : - salonu z aneksem kuchennym, - 3 pokoi - łazienki - balkonu Mieszkanie do sprzedaży z całym wyposażeniem, oprócz obrazów. Meble wysokiej jakości, zostały wykonane na zamówienie. Pozostałe wyposażenie takie jak lampy i inne dodatki zakupione zostały w Westwing, kare design i SF meble. Blaty w kuchni wykonane z granitu. Panele podłogowe najwyższej jakości. Suptelnie wykonane oświetlenie podłogowe, nadające designu i klimatu. Wyjątkowo funkcjonalny układ pomieszczeń z możliwością własnej aranżacji. Duzy balkon, z widokiem na otaczającą zieleń. Mieszkanie bardzo dobrze doświetlone, światłem naturalnym, widne i przestronne. Piękna zielona i klimatyczna okolica a jednocześnie szybki dojazd do centrum Gostynina. W bliskiej odległości znajdują się : basen miejski, sklep Biedronka oraz szkoła średnia i podstawowa. Parking pod blokiem. Tel. 515 955 229, 665 424 109 lub 605 615 205. Cena: 615 000 zł do negocjacji! Prezentacja w naszym biurze jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama