niedziela, 14 kwietnia 2024 20:09

Mieszkańcy Krzymowa niezadowoleni z modernizacji drogi w ich miejscowości

Radni Gminy Szczawin Kościelny głośno mówią o nieprawidłowościach przy modernizacji dróg gminnych.

W 2021 roku firma Wotex z Gminy Krzyżanów realizowała inwestycję polegającą na modernizacji siedmiu dróg w Gminie Szczawin Kościelny. Zgodnie z zamówieniem publicznym, miały to być drogi o nawierzchni pokrytej destruktem. 

Jak powiedziała portalowi gostynin24 radna Gminy Szczawin Kościelny Mariola Sarzała - już na samym początku wiele wątpliwości wzbudzało wyodrębnienie tej firmy jako wykonawcy. Nie było przetargu, a zamówienie publiczne zostało rozbite na trzy zamówienia, celowo, żeby uniknąć rozpisania przetargu. To zamówienie skontrolował prezes zamówień publicznych, który stwierdził wiele nieprawidłowości i sprawa została zgłoszona do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych. Należy nadmienić, że siedziba firmy Wotex znajduje się w gminie Krzyżanów, w której wcześniej pracował obecny sekretarz Gminy Szczawin Kościelny Zbigniew Filipiak - mówi Mariola Sarzała.

Radni zgłaszali problem pani wójt Barbarze Stępniak. Zdaniem radnego Ireneusza Kowalczyka modernizacja dróg gminnych poprzez wykonanie nakładek destruktowych wychodzi drożej niż w sąsiedniej gminie wykonanie dróg asfaltowych.

Radny Jan Kowalczyk interweniował w sprawie budowy drogi w Szczawinie Borowym.

Drogi te nie były wykonane zgodnie ze specyfikacją, nie były korytowane, a wierzchnia warstwa, która miała być destruktem, była mieszaniną ziemi, pokruszonych kamieni i piasku - mówi Romuald Sarzała, który jako pierwszy zaczął sygnalizować nieprawidłowości.

Mieszkańcy Krzymowa oraz Szczawina Borowego Wieś, skierowali pisma z podpisami o interwencję pani wójt do firmy Wotex o niezwłoczne wykonanie napraw. Pani Joanna Szczepańska dziwi się, że ktoś odebrał wykonanie prac przy modernizacji drogi.

Pani Bożena Wasińska kilka dni po zakończeniu prac poruszając się skuterem po drodze "złapała kapcia", ponieważ - jak mówi  - na drodze leżały kawałki szkła. 

Sprawą zainteresowaliśmy Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Gostyninie, który zlecił Gminie wykonanie ekspertyzy wszystkich dróg wykonanych przez firmę Wotex. Ekspertyza potwierdza, że drogi nie zostały wykonane zgodnie z zamówieniem, a użyty materiał nie jest destruktem.

Oskarżamy panią wójt o niesprawowanie odpowiedniego nadzoru nad tą inwestycją oraz celowe działanie na zwłokę, aby minął okres gwarancji, który kończy się w lipcu 2024 roku. Nie widzimy dobrej woli ze strony wójta, który powinien dbać o mienie Gminy. Wydawać by się mogło, że pani wójt chroni interesy firmy Wotex, nie egzekwując wykonania natychmiastowych napraw tych dróg. Z tych wzglądów mieszkańcy prosili Komisję Rolnictwa Gminy Szczawin Kościelnych oraz radnych o interwencje w tej sprawie i prosili o spotkanie, które odbyło się w niedzielę 18 lutego - informuje portal gostynin24 Mariola Sarzała.

Poniżej kopia pisma wysłanego do Urzędu Gminy w Szczawinie Kościelnym.


Wniosek o udostępnienie informacji 

Zgodnie z art. 24 Ustawy o Samorządzie Gminy ponownie zwracam się jako radna o udostępnienie wszystkich dokumentów dotyczących prac naprawczych i remontowych dróg destruktowych wykonanych w roku 2021 przez firmę Wotex, w ramach obowiązującej gwarancji. 

W związku z odpowiedzią udzieloną mi 01.02.2024r o udostępnienie informacji publicznej, w której nie zamieszczone zostały żadne protokoły z napraw gwarancyjnych wykonanych przez firme Wotex, a jak wynika z pani odpowiedzi takowe były zrealizowane, ponawiam moją prośbę o dostarczenie mi wszystkich dokumentów potwierdzających wykonie tych napraw.

Mariola Sarzała


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Grześ 29.02.2024 17:32
Ja mieszkam w Szczawinie Borowym Wsi i też miałem naprawianą drogę destruktem przez gminę jak do tej pory nie mam na tej drodze żadnych szkieł czy gwoździ. Jestem zadowolony i nie wypisujcie bzdur.

komedia 29.02.2024 20:19
właśnie "wypisałeś" tylko ci zaśpiewać "szedł Grześ przez wieś , kapela mu grała itd......."

Ja 27.02.2024 10:47
Osoby , które niosą wysoko głowę i uważają się za pępek świata są tak samo ważni jak majtki w filmie porno

miki 27.02.2024 12:13
Ta sentencja przejdzie do annałów literatury

HENIIO 24.02.2024 21:00
Tacy radni to żenada

Ziutka 23.02.2024 22:20
To prawda, wójtowa blokuje na swoim fb, tych którzy krytykują jej posunięcia, lub zwyczajne nie zgadzają się z jej polityką. Wójtowa nie znosi słów krytyki, nie jest na nią gotowa, bo najwyraźniej jeszcze nie dorosła do roli którą sprawuje, mam nadzieję, że już niebawem nie będzie musiała tego znosić, Bo Przegra Wybory!!!

Kalert 24.02.2024 11:18
Ziuta,weź przestań.

Noe 23.02.2024 09:20
Do Mieszkam#niedaleko#Krzymowa, jestem mieszkańcem Gminy Szczawin i obserwuje ten teatr wójtowej, naprawdę nie trzeba wielkiego wysiłku , żeby zrozumieć , że sposób sprawowania tej funkcji jest daleki od ogólnie przyjętych standardów.

Mieszkaniec 23.02.2024 13:43
Dokładnie teatr i fotografia w jednym. Trzyma tylko ze swoimi, reszta mieszkańców zepchnięta na dalszy plan. Jeszcze jak masz odmienne zdanie to potrafi zablokować możliwość wypowiadania się czy komentowania w mediach społecznościowych - taka prawdziwa ucieczka od rzeczywistości, byle tylko to co najpiękniejsze w oczach wójtowej pozostało widoczne.

Judasz 23.02.2024 16:18
Skumulowana z powiatowym celebrytom 🤣

Mieszkam#niedaleko#Krzymowa 22.02.2024 23:36
Kampania ruszyła...Kto wyleje więcej pomyj na głowę wójtowej ten wygra. Tyle pozyskanych środków, trafionych inwestycji, wydarzeń kulturalnych a do czegoś się trzeba jednak przysapać

Darek darek 22.02.2024 06:16
Darek to teraz eternit odkopuje i nie ma czasu na głupoty 🙂

Sąsiad 21.02.2024 22:04
Na cmentarz Świętego Jakuba droga w ubiegłym roku była cerowana. Słabo ,bo dziś znowu dziurska się szerzą.

wyborca 21.02.2024 20:55
To trzeba zgłosić do pana Darka. Kolejna aferka się kroi.

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 11°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 21 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama