niedziela, 14 kwietnia 2024 19:29

Zostań Technikiem Kryminalistyki Policji

We wtorek, 12 marca w ramach kolejnego cyklu spotkań pn. „Zostań Policjantem na Mazowszu” uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 4 Pułku Strzelców Konnych w Płocku spotkali się z policjantem pełniącym służbę na stanowisku Technika Kryminalistyki w gostynińskiej komendzie. W trakcie spotkania policjant zapoznał uczniów z kanonem pracy technika kryminalistyki policji oraz zademonstrował metody zabezpieczania śladów kryminalistycznych oraz zachęcił do wstąpienia w szeregi policji i zostania technikiem kryminalistyki.
  • Źródło: KPP Gostynin
Zostań Technikiem Kryminalistyki Policji

Autor: KPP Gostynin

Samodyscyplina, szczegółowość, dokładność, rzetelność, systematyczność to podstawowe cechy osób pełniących służbę na stanowisku technika kryminalistyki.

Specjalnie przeszkolone osoby w tym zakresie mają jedną z najbardziej odpowiedzialnych czynności na miejscu przestępstwa. A mianowicie za odszukanie i prawidłowe zabezpieczenie śladów, jakie pozostawiła osoba, która popełniła przestępstwo lub zabezpieczenie dowodów, które pomogą ustalić przebieg zdarzenia.

Mamy nadzieję, że kolejna odsłona granatowego munduru zachęci Was jeszcze bardziej do podjęcia wyzwania i wstąpienia w szeregi naszej służby.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 12°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 21 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama