niedziela, 14 kwietnia 2024 19:30

Czytanie pasją

Czytanie może być pasją, tak jak zbieranie muszli, czy jazda na łyżwach. Pasja to „coś” niezwykłego, co daje nam radość, siłę i pomaga przetrwać.

Tak. Wytrwać nieraz trudne chwile, a jednocześnie utwierdza, że znamy się na tym, co lubimy i robimy. Pasja jest wytchnieniem i sposobem na życie. Wszystko zależy od tego, jak spojrzymy na ten temat. Stąd kiedy, zajmiemy się czytaniem, to i ono jest pasją. Są osoby, które uwielbiają pochłaniać wiele książek, powieści tygodniowo. Obyczajowe, kryminały, reportaże, albumy itp. To daje im radość i siłę. Mogą wraz z bohaterem książki przemierzać przez stronnice, podziwiać krajobrazy, przeżywać przygody na oceanie i mieć wspaniałe życie. 

Znudzenie, depresja, przykrość niesie za sobą poczucie braku łączności i jednocześnie bałaganu. Wręcz chaosu. Jest to tzw. zerwane połączenie. Nie czujemy nic. Żadnej przynależności, do żadnej grupy, uczucia, radości. Pasja jest ważna w życiu. Nadaje mu sens i przywraca ten blask. Blask słońca na każdy dzień, to taki „płomień radości”. W relacjach międzyosobowych brak łączności jest przeżywany jako osamotnienie. A to nie prowadzi do niczego dobrego. Dlatego posiadanie jakiegoś zajęcia, chociażby spacery, poszukiwanie przygód, albo właśnie czytanie, to ważny element w naszej egzystencji. 

Czytanie, chociażby prasy, albo np. prowadzenie bloga, daje możliwość wyrażania własnych emocji. Poszerzamy naszą wiedzę i jesteśmy pozytywnie nastawieni do otoczenia. Słabe oddziaływanie na siebie i innych doprowadza do pustki. A jeśli tylko będziemy czerpać radość z naszych codziennych prac, obowiązków, pasji, będziemy pozytywnie nastawieni do otoczenia. 

Chęć uwolnienia się z izolacji, rozwijania naszych zainteresowań daje szansę rozwoju i uzyskania pełnej radości. Stąd warto poszerzać swoje umiejętności, hobby. Czytanie też może być inspirujące. Dlatego warto sięgnąć po dobrą książkę i spróbować przenieść się do innego, lepszego świata. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 12°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 21 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama