niedziela, 14 kwietnia 2024 20:15

Młodzież gostynińska organizuje konferencję GostMUN 2024

Burmistrz Paweł Kalinowski objął honorowy patronat nad organizacją pierwszej edycji konferencji Gostynin Model United Nations przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im T. Kościuszki w Gostyninie oraz studentów mieszkających w naszym mieście. Gospodarz miasta sfinansował wynajem sali kolumnowej w Zamku Gostynińskim.

Realizowany projekt to symulacja obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych. Uczniowie będą wcielać się w rolę delegatów państw członkowskich ONZ i reprezentować stanowiska przydzielonego lub wylosowanego kraju. Będzie on trwał w dniach 21-23 marca 2024 r. Otwarcie i zakończenie wydarzenia odbędzie się w Zamku Gostynińskim, natomiast debata w siedzibie Liceum przy ul. 3 Maja 15 w Gostyninie.

Tym samym gostynińskie Liceum dołącza do grona elitarnych placówek w Polsce i na świecie zainteresowanych edukacją obywatelską.

W czasie trzydniowego projektu uczniowie będą mieli doskonałą sposobność do poznania złożoności stosunków międzynarodowych, propagowania wiedzy o ONZ i różnorodnych tematach, którymi zajmuje się ta organizacja. Prowadzenie obrad w języku angielskim pozwoli zaś jej uczestnikom doskonalić umiejętności językowe z angielskiego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 11°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 21 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama