niedziela, 14 kwietnia 2024 18:43

Przewodnik po targach staroci w Warszawie: znajdź najpiękniejsze antyki dla siebie

Mieszkasz w Warszawie lub okolicach i jesteś miłośnikiem niesztampowych, mających ciekawy design przedmiotów? Poznaj wszystkie miejsca w stolicy, gdzie kupisz starocie, które wprowadzą do Twojego mieszkania klimat minionych epok i rozpocznij poszukiwania najpiękniejszych antyków.

Jakie przedmioty możemy nazwać antykami?

Antyki to, najprościej mówiąc, przedmioty mające wartość historyczną. Zaliczają się do nich zarówno zabytkowe meble, jak i pochodzące z ubiegłych dekad dekoracje czy stare bibeloty; których historia rozpoczyna się minimum sto lat wcześniej. Ponadto większość antyków cechuje staranne wykonanie, co odróżnia je od akcesoriów produkowanych hurtowo – i często niedbale – które kupisz w popularnych dyskontach. I choć większość staroci nosi na sobie znaki czasu, takie jak uszkodzenia, możesz przywrócić im świetność, poddając je renowacji.

Z tych powodów warto kupować antyki

Jeśli do tej pory nie kupowałeś antyków, warto to zmienić. Dlaczego? Powodów jest przynajmniej kilka. Oryginalne przedmioty wyróżniają się wyglądem, który przykuwa uwagę, ale jednocześnie jest estetyczny. Pamiętaj też, że wybieranie antyków zamiast nowych mebli czy dekoracji to ekologiczne rozwiązanie – na które warto decydować się zwłaszcza w czasach nadmiernego konsumpcjonizmu.

Antyki w Warszawie: meble retro i bibeloty to nie wszystko

Sklepy z antykami kojarzą Ci się przede wszystkim z meblami? Słusznie, w takich miejscach znajdziesz stare komody, drewniane łóżeczka dla dzieci czy stylowe biurka. Na tym jednak nie kończy się asortyment sklepów i targów staroci. Odwiedź te miejsca także wtedy, jeśli szukasz bibelotów, którymi udekorujesz wybrane pomieszczenia w Twoim domu. Przy odrobinie szczęścia na giełdzie antyków uda Ci się kupić lustro z dekoracyjną ramą, lampę z kloszem retro albo szklaną szkatułkę na biżuterię.

Warte uwagi każdego, kto poszukuje rozmaitych antyków, są targi staroci w Warszawie – Antyki Bronisze. W każdy weekend możesz znaleźć tam między innymi meble: stare kredensy, szafy w stylu retro czy solidne łóżka z poprzednich dekad. Jeśli urządzasz kuchnię, zwróć uwagę na tapicerowane krzesła i drewniane stoły, a aranżując salon – na piękne szezlongi i frezowane kredensy. Z kolei do sypialni w stylu vintage będą pasować: dębowa szafka nocna, dekoracyjna skrzynia lub oryginalna lampa. 

Targi staroci w Warszawie czy zakupy online?

W dobie zakupów online nawet antyki możesz zamówić przez internet. Pamiętaj jednak, by takie przedmioty wybierać i kupować bardzo ostrożnie. Zanim zdecydujesz się na konkretny przedmiot, dowiedz się, jakie sklepy z antykami rekomendują inni internauci. Starych mebli i zabytkowych dekoracji szukaj w sprawdzonych miejscach, które cieszą się dobrymi opiniami. Unikaj natomiast robienia zakupów u przypadkowych, niesprawdzonych sprzedawców.

Czego się wystrzegać, szukając antyków?

Kupując antyki, pamiętaj o kilku bardzo ważnych zasadach. Po pierwsze: zdobądź wiedzę na temat staroci – czytaj branżowe fora i rozmawiaj z osobami mającymi doświadczenie w kolekcjonowaniu zabytkowych mebli i dekoracji. To wszystko sprawi, że łatwiej będzie Ci zweryfikować wiek oraz wartość wybranych przedmiotów. Co równie ważne, wykaż się cierpliwością: nie kupuj antyków w pośpiechu, zarezerwuj sobie wystarczająco dużo czasu na takie zakupy i pamiętaj, że szukanie staroci może stać się Twoją pasją. Nie daj się przekonać kwiecistym namowom sprzedawców i pamiętaj, że ceny można negocjować.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 12°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 21 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama