niedziela, 14 kwietnia 2024 19:05

AC Milan vs AS Roma - kto będzie lepszy we włoskim starciu?

Losowanie ćwierćfinałowych par Ligi Europy już za nami. Jeden z najciekawszych meczów rozegrają dwa świetne włoskie kluby, które w dotychczasowych rozgrywkach pokazały się od bardzo dobrej strony: AC Milan i AS Roma. Który z nich wyjdzie cało z tego włosko-włoskiego starcia?

AC Milan zapewnił sobie awans do ćwierćfinału Ligi Europy, dosłownie rozgramiając Slavię Pragę. Z kolei AS Roma w pierwszym meczu 1/8 finału wprawdzie poległa z Brighton & Hove Albion, ale w rewanżu odniosła druzgoczące zwycięstwo nad brytyjskim przeciwnikiem. W meczach ćwierćfinałowych 11 i 18 kwietnia oba te włoskie kluby staną naprzeciwko siebie. Ich spotkania zapowiadają się naprawdę emocjonująco, każda bowiem z drużyn prezentuje wysoką formę i apetyt na dalsze sukcesy. Zdecydowanie więc warto śledzić Liga Europy typy.

Jak AC Milan podchodzi do przeciwnika?

Trzeba przyznać, że w ćwierćfinałowym dwumeczu klub z Milanu pokazał styl, klasę i wspaniałe umiejętności. Slavia Praga nie miała szans, dwumecz z nią Włosi wygrali śpiewająco. Pierwsze spotkanie AC Milan wygrał 3:1, w rewanżu natomiast odniósł zwycięstwo 4:2. Jednakże zawodnicy nie powinni osiadać na Laurach, ćwierćfinałowy dwumecz z AS Romą z pewnością nie będzie bowiem łatwym zadaniem. Piłkarze z Milanu najprawdopodobniej zdają sobie z tego sprawę. Daniele Massaro, który reprezentował AC Milan podczas losowania par Ligi Europy, w taki sposób skomentował dla Sky to, z kim przyjdzie teraz zagrać jego drużynie: "Dobrze znamy naszego przeciwnika. Było takie niebezpieczeństwo, że wylosujemy włoski zespół. To będzie jednak mecz innego rodzaju, bo nie rozegramy go w Serie A, tylko w europejskich pucharach. Wielu naszych zawodników poprawiło formę i odzyskaliśmy kilku kontuzjowanych. Musimy się dobrze przygotować, bo Liga Europy to nasz główny cel".

Lekceważyć przeciwnika nigdy nie wolno, nie zmienia to jednak faktu, że historia spotkań drużyn z Mediolanu i Rzymu była łaskawsza dla tej pierwszej. W rywalizacji pomiędzy nimi lepiej radził sobie AC Milan. Przemawia też za nim mocniejsza pozycja w futbolowej świadomości kibiców z Włoch i całego świata. Ogólnie, oba te kluby rozegrały przeciwko sobie sto dziewięćdziesiąt sześć meczów, z czego osiemdziesiąt trzy wygrał Milan, pięćdziesiąt jeden zwycięstw odniosła Roma, a sześćdziesiąt dwa spotkania zakończyły się remisem. Bilans bramek to 278:221 dla Milanu.

Z drugiej strony, AS Roma to drużyna, która potrafi radzić sobie z trudnymi sytuacjami. W 1/8 finału pierwszy mecz z Brighton & Hove Albion przegrała 0:1. Jednakże w drugim to rzymski klub pokazał swoją siłę, odnosząc zwycięstwo 4:0 i praktycznie rozgramiając przeciwnika. Roma jest w dobrej formie i jakkolwiek trudno ją uznać za faworyta ćwierćfinałowego dwumeczu z AC Milanem, nie można też powiedzieć, by stała na z góry straconej pozycji. Z pewnością nie podda się bez walki.

Czy Szymon Marciniak poprowadzi mecz AC Milan - AS Roma?

Ćwierćfinałowy mecz obu włoskich klubów będzie jednym ze szlagierów tegorocznej Ligii Europy. Polskich kibiców zapewne ucieszy, że głównym kandydatem do poprowadzenia tego spotkania jest Szymon Marciniak. Miałby on sędziować rewanżowe starcie, jakie odbędzie się 18 kwietnia na Stadio Olimpico. Co ciekawe, UEFA nie dysponuje wystarczającą liczbą arbitrów, aby obsadzić wszystkie mecze ćwierćfinału Ligi Europy. Nie jest zatem wykluczone, że jeden sędzia będzie zmuszony poprowadzić dwa mecze ćwierćfinałowe.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 12°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 21 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama