sobota, 22 czerwca 2024 20:40
Reklama

Powstają kolejne rzeźby Tadeusza Biniewicza

Nasz lokalny artysta Tadeusz Biniewicz nie przestaje zachwycać swoimi pracami.
  • Źródło: www.gostynin.pl
Powstają kolejne rzeźby Tadeusza Biniewicza

Autor: Urząd Miasta Gostynina

Niedawno zakończył rzeźbę Dawida według Michała Anioła, a już można podziwiać na posesji rzeźbiarza kolejną wspaniałą pracę – Pietę Watykańską również według Michała Anioła, która chociaż nie jest jeszcze dokończona (w 70%) przyciąga wzrok i pozwala rozkoszować się pięknem postaci – Maryi i Jezusa. W tej pracy już widać smutek i rozpacz na twarzy Maryi oraz bezwład ciała Jezusa, który skonał w ramionach matki.

Wymiary rzeźby to 1,70 m na 2 metry, wykonanej z marmuru carrara, który charakteryzuje się jasnym kolorem z delikatnymi, ciemniejszymi żyłkami. Kamień, z którym pracuje artysta prawdopodobnie pochodzi z tego samego kamieniołomu co pierwowzór. Do zakończenia tej rzeźby pan Tadeusz potrzebuje około 3 miesięcy, aby jak mówi „dopieścić szczegóły”, takie jak dłonie, włosy Jezusa, podest.

Na posesji pana Biniewicza, stoją kolejne bryły kamienne, z których powstaną postacie św. Wojciecha – męczennika i patrona Polski oraz pisarki Marii Kownackiej, autorki wielu książek dla dzieci, autorka jest najbardziej znana z „Plastusiowego pamiętnika”.

Panu Tadeuszowi Biniewiczowi życzymy dużo cierpliwości i weny twórczej, której efekty będziemy mogli podziwiać za jakiś czas.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
czytelnik 21.05.2024 20:38
mało kto ma takiego artystę w swoim mieście dlaczego telewizja nic nie robi żeby wszyscy wiedzieli jaką sławę mamy w mieście.

hanka 21.05.2024 10:48
zaszczytem jest mieć w naszym mieście takiego wielkiego mistrza brawo Panie Tadeuszu

Radek 20.05.2024 12:13
Tadeusz dużo zdrówka 💪

Mieszkańcy 20.05.2024 11:46
Powodzenia i dużo zdrowia.

pochmurnie

Temperatura: 18°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 20 km/h

Ogłoszenia
Przepięknie położone działki przy ścianie lasu Przepięknie położone działki przy ścianie lasu Tel. 665 424 109, 515 955 229 lub 605 615 205. Posiadamy do sprzedaży bardzo atrakcyjne działki w malowniczej, zalesionej miejscowości. Działki z możliwością zabudowy całorocznej oraz letniskowej o pow. od 1134 m/2 do 2642 m/2. Atrakcyjne usytuowanie, w sąsiedztwie domów jednorodzinnych i letniskowych, a zarazem wśród lasów, sprawia ,że niniejsza oferta, skierowana jest do osób poszukujących ciszy i zachwycających się naturą, ale aktywnych zawodowo. Dojazd drogą asfaltową oraz ok. 500 m drogą utwardzoną. Media ( prąd i wodociąg w drodze). Okolica cicha i spokojna, wokół duże kompleksy leśne, z wieloma szlakami pieszymi i rowerowymi. Bez wątpienia jest to najpiękniejszy fragment Mazowsza. Szybki dojazd do autostrady A1 ok. 8 km. Odległość z Kutna ok. 16 km, z Warszawy ok. 110 km, z Gostynina ok. 10 km. Zapraszamy na prezentację i do zakupu. Cena 43 000 zł do negocjacji. W naszym biurze prezentacja jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama