sobota, 22 czerwca 2024 20:35
Reklama

100-lecie konsekracji kościoła w Białotarsku

W niedzielę, 19 maja parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Białotarsku świętowała swoje stulecie istnienia.
100-lecie konsekracji kościoła w Białotarsku
fot. Starostwo

Wydarzenie to miało wyjątkowy charakter, gdyż było połączone z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży parafialnej. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 12:00 Mszą świętą jubileuszową, której przewodniczył biskup diecezji włocławskiej Krzysztof Wętkowski.

Podczas Mszy, biskup w swoim kazaniu przypomniał o bogatej historii parafii i jej znaczeniu dla lokalnej społeczności. Następnie przystąpiono do ceremonii bierzmowania. Każdy z bierzmowanych, podchodząc do biskupa, otrzymał namaszczenie krzyżmem świętym, przyjmując tym samym dary Ducha Świętego.

We Mszy uczestniczyli licznie zgromadzeni parafianie, rodzice młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania, działający lokalnie społecznicy z OSP Białotarsk i KGW w Białotarsku. We Mszy udział wzięli byli i obecni przedstawiciele władz samorządowych. Marszałka Województwa Mazowieckiego reprezentowała radna VII kadencji Rady Powiatu Katarzyna Osowicz-Szewczyk, która odczytała list Marszałka ze słowami uznania dla Proboszcza Parafii Przemienienia Pańskiego w Białotarsku ks. Piotra Obolewskiego.

Powiat Gostyniński reprezentował Starosta Gostyniński Andrzej Krzewicki wraz z małżonką. Starosta złożył gratulacje oraz przekazał serdeczne życzenia dla Proboszcza oraz całej wspólnoty parafialnej „Życzę, aby Wasza Wspólnota, budowana przez Słowo Boże była nieustannie miejscem głoszenia Dobrej Nowiny o zbawieniu, miejscem budowania i pogłębiania więzi między Bogiem, a człowiekiem” – mówił Starosta Andrzej Krzewicki.

Oprawę muzyczna Mszy zapewniła orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabkowie. Dzięki ich zaangażowaniu i profesjonalizmowi, Liturgia nabrała wyjątkowego, niepowtarzalnego wymiaru, a wszyscy zgromadzeni mogli doświadczyć głębokich przeżyć duchowych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
pochmurnie

Temperatura: 18°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 20 km/h

Ogłoszenia
Przepięknie położone działki przy ścianie lasu Przepięknie położone działki przy ścianie lasu Tel. 665 424 109, 515 955 229 lub 605 615 205. Posiadamy do sprzedaży bardzo atrakcyjne działki w malowniczej, zalesionej miejscowości. Działki z możliwością zabudowy całorocznej oraz letniskowej o pow. od 1134 m/2 do 2642 m/2. Atrakcyjne usytuowanie, w sąsiedztwie domów jednorodzinnych i letniskowych, a zarazem wśród lasów, sprawia ,że niniejsza oferta, skierowana jest do osób poszukujących ciszy i zachwycających się naturą, ale aktywnych zawodowo. Dojazd drogą asfaltową oraz ok. 500 m drogą utwardzoną. Media ( prąd i wodociąg w drodze). Okolica cicha i spokojna, wokół duże kompleksy leśne, z wieloma szlakami pieszymi i rowerowymi. Bez wątpienia jest to najpiękniejszy fragment Mazowsza. Szybki dojazd do autostrady A1 ok. 8 km. Odległość z Kutna ok. 16 km, z Warszawy ok. 110 km, z Gostynina ok. 10 km. Zapraszamy na prezentację i do zakupu. Cena 43 000 zł do negocjacji. W naszym biurze prezentacja jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama