piątek, 8 grudnia 2023 14:02
Reklama

Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej przybył do Białotarska [AUDIO+FOTO]

Parafia Przemienienia Pańskiego w Białotarsku po 48 latach znów przeżywa nawiedzenie kopii cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

Obraz w obstawie strażaków i motocyklistów przybył z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Skrzynkach. Do Białotarska przyjechał biskup włocławski Krzysztof Wętkowski, który podczas sprawowanej wieczornej Eucharystii głosząc homilię pytał - czego oczekujemy jako ludzie wierzący od tego szczególnego czasu?

Dziekan dekanatu kowalskiego ks. Piotr Głowacki odczytał telegram z Watykanu z okazji odbywającej się w diecezji Włocławskiej perygrynacji kopii cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, a proboszcz z Białotarska ks. Piotr Paweł Obolewski dokonał przywitania częstochowskiej ikony.

Parafianie z Solca ze swoim proboszczem księdzem Sławomirem Buńkowskim pielgrzymowali pieszo do Białotarska na Apel Jasnogórski.   

O godz. 23:00 rozpocznie się nabożeństwo za zmarłych, a o północy Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne. Jutro o godz. 16:00 Msza św. pożegnalna i odprowadzenie obrazu do Grabkowa.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: -2°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 12 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama