sobota, 18 maja 2024 12:31

Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej przybył do Białotarska [AUDIO+FOTO]

Parafia Przemienienia Pańskiego w Białotarsku po 48 latach znów przeżywa nawiedzenie kopii cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

Obraz w obstawie strażaków i motocyklistów przybył z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Skrzynkach. Do Białotarska przyjechał biskup włocławski Krzysztof Wętkowski, który podczas sprawowanej wieczornej Eucharystii głosząc homilię pytał - czego oczekujemy jako ludzie wierzący od tego szczególnego czasu?

Dziekan dekanatu kowalskiego ks. Piotr Głowacki odczytał telegram z Watykanu z okazji odbywającej się w diecezji Włocławskiej perygrynacji kopii cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, a proboszcz z Białotarska ks. Piotr Paweł Obolewski dokonał przywitania częstochowskiej ikony.

Parafianie z Solca ze swoim proboszczem księdzem Sławomirem Buńkowskim pielgrzymowali pieszo do Białotarska na Apel Jasnogórski.   

O godz. 23:00 rozpocznie się nabożeństwo za zmarłych, a o północy Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne. Jutro o godz. 16:00 Msza św. pożegnalna i odprowadzenie obrazu do Grabkowa.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 20°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 16 km/h

Ogłoszenia
Piękne działki w zamkniętym kompleksie Piękne działki w zamkniętym kompleksie Tel: 515 955 229 lub 665 424 109 lub 605 615 205. Posiadamy do sprzedaży bardzo atrakcyjne działki w malowniczej, zalesionej miejscowości. Działki z możliwością zabudowy całorocznej oraz letniskowej, znajdujące się na terenie zamkniętego kompleksu. Teren działek porośnięty drzewkami sosnowymi ( samosiejkami). Atrakcyjne usytuowanie, przy lesie oraz w sąsiedztwie nowo wybudowanych domów jednorodzinnych i letniskowych, sprawia, że niniejsza oferta, skierowana jest dla osób poszukujących ciszy, zachwycających się naturą, z możliwością szybkiego dojazdu, do pracy, szkoły itp. Dojazd drogą asfaltową. Media ( światłowód, prąd i wodociąg w granicy kompleksu). Okolica cicha i spokojna, wokół duże kompleksy leśne, z wieloma szlakami pieszymi i rowerowymi. Do najbliższego jeziora (jezioro Lucieńskie ok 2 km). Do najczystszego i najpiękniejszego w okolicy jeziora Białe odległość ok. 4 km. Odległość od Gostynina ok. 9 km, od Płocka ok 25 km, od Warszawy ok. 100 km. Zapraszamy na prezentację i do zakupu. Cena: 55 zł/m2 do negocjacji. Posiadamy działki o różnych powierzchniach od 950m/2 do 1439m/2. Zapraszamy na prezentację i do zakupu. Prezentacja w naszym biurze jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama