sobota, 22 czerwca 2024 22:14
Reklama

Wybory do PE. Jutro mija ważny termin dla głosujących

Tylko do czwartku można postarać się o zaświadczenie umożliwiające oddanie głosu poza miejscem stałego zamieszkania.

Eurowybory już w tę niedzielę 9 czerwca. Tego właśnie dnia pójdziemy do urn, żeby wskazać 53 polskich reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Każdy z wyborców na stronie gov.pl (w tym miejscu) może sprawdzić, czy jest ujęty w spisie wyborców.

Głosowanie poza domem

Może zdarzyć się tak, że ktoś akurat tej niedzieli będzie poza miejscem zamieszkania, a będzie chciał wziąć udział w wyborach. Jest sposób na oddanie głosu w takiej sytuacji, ale trzeba się spieszyć.

Tylko do czwartku 6 czerwca mamy czas na otrzymanie ze swojego urzędu miasta czy gminy zaświadczenia o prawie do głosowania. Z takim dokumentem można oddać głos w każdej komisji w Polsce i za granicą.

O takie zaświadczenie można wystąpić, przychodząc do urzędu lub przez internet. Wyborca z dokumentem zostanie wykreślony ze spisu w danej gminie. Wydanie zaświadczenia jest darmowe, a jedyne, co trzeba przedstawić, to dokument tożsamości.

Ważna uwaga. Niezależnie od tego, co się wydarzy – czy ktoś zniszczy lub zgubi zaświadczenie – to nie zostanie ono wydane ponownie.

Wyjście numer dwa

Także do czwartku wyborcy mają czas na dopisanie się do spisu wyborców w dowolnej gminie. Jest to rozwiązanie dla osób, które przez dłuższy czas przebywają poza miejscem stałego zamieszkania, ale do tej pory nie zadbali o to, żeby tam głosować.

Dotyczy to także tych, którzy nie są ujęci w żadnym stałym obwodzie głosowania w Centralnym Rejestrze Wyborców.

Tak jak w pierwszym przypadku wniosek składa się w swojej gminie lub poprzez stronę gov.pl.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 15°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 8 km/h

Ogłoszenia
Przepięknie położone działki przy ścianie lasu Przepięknie położone działki przy ścianie lasu Tel. 665 424 109, 515 955 229 lub 605 615 205. Posiadamy do sprzedaży bardzo atrakcyjne działki w malowniczej, zalesionej miejscowości. Działki z możliwością zabudowy całorocznej oraz letniskowej o pow. od 1134 m/2 do 2642 m/2. Atrakcyjne usytuowanie, w sąsiedztwie domów jednorodzinnych i letniskowych, a zarazem wśród lasów, sprawia ,że niniejsza oferta, skierowana jest do osób poszukujących ciszy i zachwycających się naturą, ale aktywnych zawodowo. Dojazd drogą asfaltową oraz ok. 500 m drogą utwardzoną. Media ( prąd i wodociąg w drodze). Okolica cicha i spokojna, wokół duże kompleksy leśne, z wieloma szlakami pieszymi i rowerowymi. Bez wątpienia jest to najpiękniejszy fragment Mazowsza. Szybki dojazd do autostrady A1 ok. 8 km. Odległość z Kutna ok. 16 km, z Warszawy ok. 110 km, z Gostynina ok. 10 km. Zapraszamy na prezentację i do zakupu. Cena 43 000 zł do negocjacji. W naszym biurze prezentacja jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama