Reklama

Uczniowie Jedynki w Berlinie

Wiosna to w każdej szkole czas oczekiwania na upragnione wakacje, ale również czas szkolnych wycieczek, które powalają na chwilę relaksu i odpoczynku po długich miesiącach wytężonej nauki.
Uczniowie Jedynki w Berlinie
fot. SP 1

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Gostyninie bardzo chętnie uczestniczą w tego rodzaju przedsięwzięciach, które doskonale służą wzajemnej integracji, pozwalając jednocześnie na zwiedzanie naszego pięknego kraju oraz krajów sąsiedzkich. Po wrześniowym pobycie w Pradze, tym razem klasy 6a i 6b wybrały się do Niemiec. 

Naszą wyprawę rozpoczęło jednak zwiedzanie Szczecina, gdzie mieliśmy okazję oglądać między innymi Kamienicę Loitzów, Ratusz Staromiejski, Katedrę pod wezwaniem św. Jakuba, Plac Orła Białego czy Zamek Książąt Pomorskich. Duże wrażenie zrobiła na nas Podziemna Trasa Turystyczna, gdzie znajduje się jeden z największych zabytkowych już schronów cywilnych w Polsce i Europie z okresu II Wojny Światowej, który mógł pomieścić ponad 5 tysięcy osób. 

Kolejny punkt naszego zwiedzania to Wolin i Centrum Słowian i Wikingów JOMSBORG – VINETA. Jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych prezentująca okres wczesnego średniowiecza. W Świnoujściu zobaczyliśmy Fort Anioła, przeznaczony niegdyś do obrony zachodniego kompleksu fortyfikacyjnego od strony lądu, którego ciekawą historię opowiedziała nam oprowadzająca po obiekcie pani przewodnik.

Podczas wycieczki nie zabrakło także Międzyzdrojów ze słynną Promenadą Gwiazd oraz molo. Głównym punktem naszego wyjazdu była jednak stolica Niemiec – Berlin. Podążając za przewodnikiem mieliśmy okazję obejrzeć Plac Poczdamski, Bramę Brandenburską, Uniwersytet Humboldtów, budynki Niemieckiej Opery Państwowej, Czerwonego Ratusza czy Reichstagu wraz z pomnikiem poświęconym ofiarom Holocaustu. Słuchając ciekawych opowieści oprowadzającego nas przewodnika udaliśmy się na przejście graniczne Checkpoint Charlie, symbolizujące dawny podział Niemiec na część wschodnią i zachodnią, następnie na Alexanderplatz ze słynną wieżą telewizyjną. Wspaniała pogoda, jaka nam towarzyszyła była dopełnieniem miło spędzonego czasu. 

 


 


 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 17°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 8 km/h

Ogłoszenia
Bezpieczne Pożyczki Hipoteczne Dla Firm i Rolników Bez Bik Szybka Wypłata Bezpieczne Pożyczki Hipoteczne Dla Firm i Rolników Bez Bik Szybka Wypłata Koniec z brakiem pieniędzy! Nasza pożyczka hipoteczna dla firm i rolników to innowacyjne rozwiązanie, które gwarantuje sukces każdemu przedsiębiorcy. Oszczędzisz wiele energii, czasu i osiągniesz, to o czym wszyscy marzą – realizację potrzeb Twojej firmy i niezależność finansową. Wystarczy, że rozpoczniesz z nami współpracę. Już dzisiaj dołącz do firm i gospodarstw rolnych, które zrealizowały swoje marzenia. Sprawdź teraz! Czynniki wyróżniające naszą ofertę: • zabezpieczenie tylko na hipotece (wpis w dziale IV księgi wieczystej, tak jak w banku) • najniższy koszt umowy od 28% rocznie • najszybszy czas realizacji i wypłaty • pomoc w przygotowaniu dokumentów na każdym etapie współpracy • elastyczność oferty w zakresie warunków spłaty • jasne warunki umowy bez „gwiazdek i drobnego druku” • żadnych ukrytych kosztów • szeroki przedział kwotowy ( od 50.000 zł do 2.000.000 zł) Dodatkowe korzyści dla Państwa wynikające z podjętej współpracy: • Specjalizujemy się w procesach restrukturyzacji i oddłużaniu nieruchomości • Na życzenie klienta dokonujemy szybkiego zakupu nieruchomości • Na życzenie klienta pokryjemy koszt umowy notarialnej • Nie weryfikujemy Państwa baz w BIK, BIG, KRD, ERIF i innych • Akceptujemy/spłacamy zajęcia komornicze, hipoteki i prywatne zobowiązania • Wszyscy nasi klienci otrzymują bezpłatne konsultacje i pomoc prawną • Każdego klienta traktujemy indywidualnie i z należytą starannością Nasze pożyczki hipoteczne oferujemy pod następujące zabezpieczenia: Grunty rolne, grunty komercyjne, działki deweloperskie, działki budowlane, lokale mieszkalne, domy mieszkalne, kamienice mieszkalne, biurowce, obiekty magazynowe, obiekty sportowe, obiekty uzdrowiskowe, hotele, motele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, zakłady usługowe oraz zakłady produkcyjne, pojazdy użytkowe i rolnicze posiadające dowód rejestracyjny. Kontakt: Tel. 577-873-616, email: [email protected] Więcej informacji na stronie: https://bloghipoteczny24.pl/
Dom z bezpośrednim dostępem do jeziora Białe Dom z bezpośrednim dostępem do jeziora Białe Tel. 665 424 109, 515 955 229. Posiadamy do sprzedaży dom w zabudowie bliźniaczej (połowa) o pow. ok. 90 m/2, w tym dodatkowo ok 30 m tarasu. Budynek składa się z parteru oraz użytkowego poddasza. Na parterze znajduje się przestronny salon z wyjściem na taras, aneks kuchenny i łazienka oraz schody prowadzące na piętro, na którym znajdują się dwie piękne sypialnie. Z jednej sypialni wyjście na balkon. Nieruchomość wyposażona w media: prąd, szambo i woda z własnego ujęcia ( jest możliwość przyłącza wody z wodociągu gminnego). Pięknie zagospodarowana działka o pow. ok 1000 m/2 z licznym nasadzeniem oraz garażem typu blaszak. Nieruchomość wyposażona w system alarmowy oraz usytuowana na terenie zamkniętego kompleksu. Okolica bardzo malownicza, położona wśród rezerwatów przyrody. Bez wątpienia jest to najpiękniejszy fragment Mazowsza. Odległość prezentowanej działki od najpiękniejszego i najczystszego ( I klasa czystości wody ) jeziora - Białe ok. 120 m. Jezioro Białe jest najgłębszym jeziorem na pojezierzu gostynińskim i jednym z większych (152 ha). Odległość z Płocka ok. 25 km, z Warszawy ok. 100 km, z Gostynina ok. 8 km Cena 659 000 zł do negocjacji. Zapraszamy na prezentację i do zakupu. Prezentacja w naszym biurze jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama