Reklama

Tak się robi kampanię

Coraz więcej ludzi korzysta z połączeń kolejowych, również w Gostyninie. Budynek dworca i jego otoczenie nie jest dobrą wizytówką miasta i chciałoby się aby ten zabytkowy obiekt z 1924 roku został odnowiony.

Ucieszyłem się, kiedy w połowie kwietnia działacze IdG oznajmili wszem i wobec, że PKP przystąpi do realizacji tych inwestycji - tych czyli... no właśnie, poniżej zamieszczę post z facebooka Romana Augustyniaka:

 

I tak ma być

Niemożliwe stało się możliwym ???

Spotkaliśmy się z Prezesem PKP S.A. Alanem Beroud i Członkiem Zarządu PKP S.A. Andrzejem Bułczyńskim.

Rozmowa dotyczyła tego co najbardziej jest istotne dla mieszkańców Gostynina.

✅ modernizacji drogi w ulicy Kolejowej i Sienkiewicza

✅ remontu dworca PKP

✅ modernizacji placu przed dworcem PKP

Otrzymaliśmy zapewnienie, że PKP przystąpi do realizacji tych inwestycji.

Kolejne spotkanie już w maju.

 

Z wypowiedzi Romana Augustyniaka, co się politykiem zwie, wynika, a raczej wynikało, że to PKP wyłoży pieniądze na remont budynku dworca. W podobnym tonie pisała czterokrotna kandydatka na burmistrza Agnieszka Korajczyk-Szyperska. Przypomnę, że to było przed drugą turą wyborów na burmistrza. W pierwszej najlepszy wynik uzyskał Paweł Kalinowski. Co mówi po wyborach już burmistrz Agnieszka Korajczyk-Szyperska? Ano, że Miasto wystąpiło do PKP w sprawie przejęcia budynku dworca kolejowego. 

Minęły zaledwie dwa miesiące od spotkania naszych „polityków” z przedstawicielami PKP i co się stało? Jak to rozumieć? Z tym pytaniem zwróciłem się do przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Klejny, który uczestniczył w kwietniu w rozmowach z PKP.

Oto komentarz przewodniczącego do całej sprawy:

15 kwietnia 2024 uczestniczyłem w spotkaniu z Panem Prezesem PKP SA - Alanem Beroud oraz członkiem zarządu, Panem Andrzejem Bułczyńskim. Podczas spotkania, poruszaliśmy kilka tematów związanych z działaniem kolei w naszym mieście, m.in. temat budynku dworca. Przedstawiciele PKP wyrazili chęć przekazania budynku Miastu. Zgodnie z ustaleniami, do tematu miano powrócić po Wyborach, co właśnie zmaterializowało się w słowach przekazanych na sesji przez panią Burmistrz.

Jedno zdanie przewodniczącego Rady Miejskiej pozwolę sobię jeszcze raz wyartykułować - Przedstawiciele PKP wyrazili chęć przekazania budynku Miastu. A co pisali przed wyborami obecny prezes ze sklepu meblowego i obecna burmistrz?

Tak się robi kampanię.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
John 24.06.2024 12:23
Wam to nic nie pasuje chcą coś zrobić dla miasta dla ludzi źle! Przecież to jest wizytówka miasta!

kolejowy 25.06.2024 17:22
Przeczytaj sobie uważnie, powoli i na głos co pisał przed wyborami ten ze sklepu meblowego, a później doczytaj uważnie, powoli i po cichu w skupieniu co mówiła burmistrz po wyborach czyli na sesji Rady Miasta. Znajdź różnicę.

Wiktor 24.06.2024 11:44
Jaki dziennikarz , taki artykół.

Artyk"U"ł 24.06.2024 15:40
Jaki komentator taka ORTOGRAFIA

takWypada 24.06.2024 16:02
może najpierw naucz się pisać

sportowiec 24.06.2024 08:36
Tak wybraliście to teraz siedzieć i się przyglądać. Ja tam czekam na geotermię w Gostyninie

Obserwator 23.06.2024 20:31
Proszę mi tu pod śmiechówek z lokalnego Prezesa nie robić, prezes przecież jak mówi tak robi, ten lokalny i ten krajowy prezes rady ministrów przed wyborami też obiecywał że paliwo będzie po 5,19 zł a po ile to każdy widzi

Zosia 23.06.2024 07:33
Bo do takich rozmów powinien być ktoś kto ma pojęcie jak robić biznes.

Jurczik 22.06.2024 15:02
SŁYCHAĆ WYCIE.....???ZNAKOMICIE... !!!

Yhm 23.06.2024 00:19
Konrad!

LD 23.06.2024 09:48
Konrad jak Ty coś napiszesz to jest to tak oczywiste…

Baśka 24.06.2024 18:45
To wyj.

Taboret 22.06.2024 12:07
Czyli jak w tym znanym kawale: Radio Erewan informuje: Na Placu Czerwonym w Moskwie motorowery rozdają...Prawda była taka: Nie na Placu Czerwonym a pod Pałacem Kultury w Warszawie, nie motorowery a rowery, nie rozdają a kradną....

zachmurzenie duże

Temperatura: 19°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 10 km/h

Ogłoszenia
Bezpieczne Pożyczki Hipoteczne Dla Firm i Rolników Bez Bik Szybka Wypłata Bezpieczne Pożyczki Hipoteczne Dla Firm i Rolników Bez Bik Szybka Wypłata Koniec z brakiem pieniędzy! Nasza pożyczka hipoteczna dla firm i rolników to innowacyjne rozwiązanie, które gwarantuje sukces każdemu przedsiębiorcy. Oszczędzisz wiele energii, czasu i osiągniesz, to o czym wszyscy marzą – realizację potrzeb Twojej firmy i niezależność finansową. Wystarczy, że rozpoczniesz z nami współpracę. Już dzisiaj dołącz do firm i gospodarstw rolnych, które zrealizowały swoje marzenia. Sprawdź teraz! Czynniki wyróżniające naszą ofertę: • zabezpieczenie tylko na hipotece (wpis w dziale IV księgi wieczystej, tak jak w banku) • najniższy koszt umowy od 28% rocznie • najszybszy czas realizacji i wypłaty • pomoc w przygotowaniu dokumentów na każdym etapie współpracy • elastyczność oferty w zakresie warunków spłaty • jasne warunki umowy bez „gwiazdek i drobnego druku” • żadnych ukrytych kosztów • szeroki przedział kwotowy ( od 50.000 zł do 2.000.000 zł) Dodatkowe korzyści dla Państwa wynikające z podjętej współpracy: • Specjalizujemy się w procesach restrukturyzacji i oddłużaniu nieruchomości • Na życzenie klienta dokonujemy szybkiego zakupu nieruchomości • Na życzenie klienta pokryjemy koszt umowy notarialnej • Nie weryfikujemy Państwa baz w BIK, BIG, KRD, ERIF i innych • Akceptujemy/spłacamy zajęcia komornicze, hipoteki i prywatne zobowiązania • Wszyscy nasi klienci otrzymują bezpłatne konsultacje i pomoc prawną • Każdego klienta traktujemy indywidualnie i z należytą starannością Nasze pożyczki hipoteczne oferujemy pod następujące zabezpieczenia: Grunty rolne, grunty komercyjne, działki deweloperskie, działki budowlane, lokale mieszkalne, domy mieszkalne, kamienice mieszkalne, biurowce, obiekty magazynowe, obiekty sportowe, obiekty uzdrowiskowe, hotele, motele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, zakłady usługowe oraz zakłady produkcyjne, pojazdy użytkowe i rolnicze posiadające dowód rejestracyjny. Kontakt: Tel. 577-873-616, email: [email protected] Więcej informacji na stronie: https://bloghipoteczny24.pl/
Dom z bezpośrednim dostępem do jeziora Białe Dom z bezpośrednim dostępem do jeziora Białe Tel. 665 424 109, 515 955 229. Posiadamy do sprzedaży dom w zabudowie bliźniaczej (połowa) o pow. ok. 90 m/2, w tym dodatkowo ok 30 m tarasu. Budynek składa się z parteru oraz użytkowego poddasza. Na parterze znajduje się przestronny salon z wyjściem na taras, aneks kuchenny i łazienka oraz schody prowadzące na piętro, na którym znajdują się dwie piękne sypialnie. Z jednej sypialni wyjście na balkon. Nieruchomość wyposażona w media: prąd, szambo i woda z własnego ujęcia ( jest możliwość przyłącza wody z wodociągu gminnego). Pięknie zagospodarowana działka o pow. ok 1000 m/2 z licznym nasadzeniem oraz garażem typu blaszak. Nieruchomość wyposażona w system alarmowy oraz usytuowana na terenie zamkniętego kompleksu. Okolica bardzo malownicza, położona wśród rezerwatów przyrody. Bez wątpienia jest to najpiękniejszy fragment Mazowsza. Odległość prezentowanej działki od najpiękniejszego i najczystszego ( I klasa czystości wody ) jeziora - Białe ok. 120 m. Jezioro Białe jest najgłębszym jeziorem na pojezierzu gostynińskim i jednym z większych (152 ha). Odległość z Płocka ok. 25 km, z Warszawy ok. 100 km, z Gostynina ok. 8 km Cena 659 000 zł do negocjacji. Zapraszamy na prezentację i do zakupu. Prezentacja w naszym biurze jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Pięknie położone działki blisko j. Lucień i Białe Pięknie położone działki blisko j. Lucień i Białe Tel: 515 955 229 lub 665 424 109 Posiadamy do sprzedaży dwie pięknie położone działki z możliwością zabudowy znajdujące się obok siebie o pow. ok. 2250 m/2 oraz 1320 m/2 na nowopowstałym osiedlu domów jednorodzinnych. W sąsiedztwie domy jednorodzinne oraz rekreacyjne, szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe. Wszystko to sprawia, że jest to idealne miejsce do osiedlenia się na co dzień jak i z przeznaczeniem na rekreację. Do najbliższego jeziora Lucieńskiego odległość ok. 2km a do najpiękniejszego oraz najczystrzego w okolicy jeziora Białe odległość ok. 4km. Miejscowość bardzo malownicza i spokojna. Media (wodociąg, energia elektryczna, kanalizacja) w nie dalekiej odległości od działek. Dojazd drogą asfaltową. Miejscowość Lucień gm. Gostynin. Odległość od Gostynina ok. 7 km , od Płocka ok. 22 km od Warszawy ok 120 km Cena 78 000 zł do negocjacji - 1320 m/2 Cena 124 000 zł do negocjacji - 2250 m/2 W naszym biurze prezentacja jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama