poniedziałek, 20 maja 2024 07:10

Łyżworolkarze „U.K.S. Zwoleń-Team” wywalczyli 3 złote medale w półmaratonie Rybna

Niebywałą rywalizację łyżworolkarzy szybkich mogliśmy oglądać 16 września 2018 r. w Rybnie /woj. warmińsko-mazurskie/ na dystansie półmaratonu wrotkarstwa szybkiego. Pogoda, warunki na trasie, szybki asfalt, przewyższenia i długie zjazdy zaskoczyły nas bardzo pozytywnie, co sprzyjało osiąganiu dużych prędkości – mówi Łukasz Flejszer.

Pierwsi zawodnicy dystansu 21 km wystartowali o godz. 11:00, którzy do pokonania mieli 2 pętle liczące ponad 10 km, co łącznie dało dystans półmaratonu. W tej kategorii złudzeń rywalom nie pozostawił zawodnik/instruktor z U.K.S. Zwoleń-Team Łukasz Flejszer, który już od startu narzucił mocne tempo odrywając się z dwoma zawodnikami z Torunia - Rolla Speed Team. Po pasjonującym 300-metrowym finiszu trójki zawodników pierwsze miejsce przywozimy do Gostynina /czas instruktora: 00:33:23.14, śr. prędkość: 37,74 km/h/. Najlepszą z kobiet w „kategorii OPEN” okazała się 12 letnia Klaudia Tyszkiewicz z UKS Zwoleń-Team /czas: 00:37:17.20, śr. prędkość: 33,79 km/h/. Po zawodach dla rolkarzy dystansu 21 km przyszedł czas na start 10 kilometrowy wyścig.

Pierwsza na mecie, ze zdecydowaną przewagą zameldowała się Adrianna Kafarska z U.K.S. Zwoleń-Team.

– Jedni po sezonie startowym rolkarzy, a my pomiędzy – końcem rolkarskiego i początkiem łyżwiarskiego. Jestem dumny z osiągniętych wyników moich podopiecznych, które do końca sezonu wrotkarskiego utrzymały swoją formę. Te zwycięstwa przypieczętowały ich roczną pracę treningową w przygotowaniu się do ogólnopolskich i międzynarodowych startów. Po takich zawodach motywacja rośnie - podobnie jak ilość wzorców z czołówki światowej do naśladowania! – mówi Łukasz Flejszer.

ZADANIE WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW MIASTA GOSTYNINA

Zapraszamy na stronę www.zwolen-team.pl gdzie dostępne są pełne wyniki z zawodów oraz harmonogram treningowy wszystkich grup wrotkarskich na rok szkolny 2018/2019. Jednocześnie informujemy, iż nabór do nowych grup trwa do końca września b.r.