Reklama

Lizbona

Tęsknota za Lizboną jest wielka. Kiedy słyszymy słowa piosenki Marizy: Alma rozpływa się serce i dusza. To ukochane miasto dla każdego, kto choć raz je odwiedził. Mokre i słone powietrze Atlantyku otula wspomnienia z tamtego miejsca.

Na myśl przychodzą grillowane sardynki, które można było zobaczyć wszędzie przy domach. Nie trzeba było szukać daleko restauracji, lecz zobaczyć te piękne kolorowe kamienice rzucające urok na przechodniów zwłaszcza takich jak my Europejczyków ze zwykłych osiedli.

Lizbona ma w sobie dużo elementów europejskich, ale specyficzne dla siebie kontrasty. To, że jest to duża aglomeracja, ale i jest od razu plaża. Nieważne jakim numerem tramwaju pojedziemy np. 28 na Largo das Portas do Sol, czy w inne miejsce, ale jesteśmy w mieście, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Można rzec, że jazda po Alfamie przypomina rollercoaster. Alfama jest niesamowita. Jeśli ktoś oglądał nieraz telenowele to właśnie ta dzielnica jest wyjęta z kadru. Uliczki i kolory, dają duży efekt. W Lizbonie jeśli chcesz napić się kawy, nie ma sprawy. Rzucasz wszystko i idziesz. Kawa portugalska jest najlepsza. Przepiękny kościół św. Rocha i zburzony podczas trzęsienia ziemi w 1755 roku Conveneto do Carmo są niesamowite. Zobaczyć Lizbonę z góry Elevadora de Santa Justa polecam. Belem jest nie do opisania. Pomnik Odkrywców, liczne zabytki, ogrody są atrakcją miasta.

Lizbona to piękne miasto. Jest tym, co łączy w sobie pasję, podróże. Przeplata nowoczesność z tradycją. Ukazuje, że to co było np. azulejos trwa dalej. Przepiękna miłość do muzyki, architektury, morza i ludzi to właśnie jest Lizbona.

Renata Mielniczuk

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ogłoszenia
Księgowa Księgowa oferta - umowa o pracę - ½ etatu z możliwością w przyszłości zatrudnienia na pełny etat - praca od zaraz - praca stacjonarna - dofinansowanie z ZFŚS („wczasy pod gruszą”, bony okolicznościowe, pomoc finansowa w szczególnych przypadkach losowych, paczki okolicznościowe dla dzieci) - wynagrodzenie 4.800 brutto zakres obowiązków - kontrola prawidłowości dokumentów - dekretacja i księgowanie dokumentów, wyciągów bankowych, - przygotowywanie i księgowanie dokumentów wewnętrznych (pk, rm) - wsparcie przy sporządzaniu sprawozdań finansowych, deklaracji, jpk, KSEF - zapewnienie poprawności i kompletności danych w systemie księgowym Nasze wymagania - doświadczenie w pracy w księgowości, najlepiej pełna księgowość - znajomość zasad rachunkowości i przepisów prawa podatkowego, - dobra organizacja pracy, dokładność i samodzielność Mile widziane - Studia wyższe na kierunku finanse i rachunkowość - specjalistyczne kursy księgowe (np. certyfikacje Stowarzyszenia Księgowych) [email protected] Przypomnij, że osoba aplikująca na twoje stanowisko pracy powinna zawrzeć w CV klauzulę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)”.
NAJPOPULARNIEJSZE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama