Reklama

Spotkanie z profesorem Wojciechem Roszkowskim

W czwartek, 27 listopada w Starostwie odbyło się spotkanie z profesorem Wojciechem Roszkowskim.

Organizatorem spotkania był Klub Gazety Polskiej. Renata Śniecikowska witając gości podkreślała, że historia jest nauczycielką życia i warto uczyć się na błędach przodków. Tematem spotkania był "Upadek państwa polskiego". Profesor Roszkowski omówił blaski i cienie Pierwszej Rzeczpospolitej, Drugiej Rzeczpospolitej i Trzeciej Rzeczpospolitej. 

Jacek Liziniewicz w żartobliwy sposób przypomniał, że w sali, w której doszło do spotkania z wybitnym historykiem, w okresie PRL spotykali się towarzysze, a ulica nosiła nazwę Juliana Marchlewskiego. Wypowiedział się również odnośnie nowych nazw dla gostynińskich rond.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama