Po piątkowych półfinałach, w których wyłoniono finalistów - Futsal Team Gostynin i MKS Tymbarki Ciechanów, w sobotę wielki finał nie zawiódł licznie zgromadzoną publiczność.
Pierwsze minuty meczu były bardzo wyrównane - gostynińskiemu zespołowi brakowało szczęścia, gdyż najpierw po akcji Konrad Stańczak - Grzegorz Kopaczewski piłka odbiła się od słupka a minutę później także w słupek trafił Maksyma Striiashko po rzucie karnym.
W 10 minucie wynik meczu już się otworzył - rzut rożny wykonany przez Mateusza Ostrowskiego Maksym Striiashko umieścił piłkę w siatce. Kolejne minuty to znakomite interwencje w bramce Roberta Ratajskiego, które uchroniły gospodarzy przed stratami goli. W 15 minucie na 2:0 a w 20 na 3:0 podwyższył zawodnik który powraca do gry w MKS Mazur Gostynin - Mateusz Ostrowski i do przerwy nasi piłkarze schodzili do szatni przy korzystnym wyniku.
Po przerwie gra się jednak wyrównała a drużyna z Ciechanowa bliska była doprowadzenia do remisu. Po bramce Radosława Gołąba było już 3:1 a w 30 minucie Damiana Matusiaka zaledwie 3:2 dla Futsal Team Gostynin.
W 35 minucie akcja z Grzegorzem Kopaczewskim zakończyła się trzecim golem Ostrowskiego, jednak chwilę później nasz zawodnik nieszczęśliwie skierował piłkę do własnej bramki po strzale Radosława Gołąba i wynik brzmiał 4:3. Goście zamknęli gostyniński zespół na własnej połowie wycofując bramkarza aby uzyskać przewagę w grze. Jednak ta taktyka stosowana nie tylko w futsalu ale i w piłce ręcznej nie okazała się w wykonaniu ciechanowskiego zespołu skuteczna. W 38 minucie do pustej bramki z własnej połowy trafił Kuba Jankowski i było 5:3 dla Futsal Team Gostynin. Kolejne minuty to show Michała Wiśniewskiego, na co dzień piłkarza Szopena Sanniki, który trafił cztery razy z rzędu do bramki, ustalając wynik meczu na 9:4.
Nasz zespół po meczu finałowym celebrował radość i odbierał gratulacje, pamiątkowe medale i puchar za wygraną, które wręczyli Pełnomocnik MZPN Delegatury Płock Marek Ledzion i Burmistrz Gostynina Agnieszka Korajczyk-Szyperska.
W rozegranym przed finałem meczu o 3. miejsce CESiR Warka pokonał Watrę Mrozy 8:2.
Historia lokalnej gostynińskiej piłki nożnej zapisała nowy, kolejny sukces w ostatnich latach.
Zdobycie Pucharu Polski na szczeblu Płockiego OZPN przez MKS Mazur Gostynin w 2017 roku i Szopen Sanniki w 2025 roku, debiut Wojtka Jakubika w PKO BP Ekstraklasie w 2025 roku i dzisiejszy awans do II Ligi Futsal Team Gostynin, czyli na szczebel centralny pod rozgrywki Polskiego Związku Piłki Nożnej, to kolejny piłkarski sukces, który zapisze się w historii gostynińskiego sportu.
Drużynie i działaczom Futsal Team Gostynin gratulujemy awansu i czekamy na mecze w II Lidze.
Futsal Team Gostynin - MKS Tymbarki Ciechanów 9:4
bramki: 10' Maksym Striiashko, 15' 20' 35' Mateusz Ostrowski, 38' Jakub Jankowski, 38' 39' 39' 40' Michał Wiśniewski - 22' Radosław Gołąbek, 30' 40' Damian Matusiak, 35' Mateusz Ostrowski (samobójczy)
Futsal Team Gostynin: 87 Robert Ratajski - 3 Jakub Jankowski, 6 Hubert Jaśkiewicz, 11 Piotr Dutkiewicz, 13 Bartosz Baranowski, 2 Maksym Striiashko, 5 Konrad Stańczak, 7 Bartłomiej Dębicki, 8 Mateusz Ostrowski, 14 Damian Surmak, 17 Grzegorz Kopaczewski, 33 Michał Wiśniewski, 30 Anatolii Hrachov; trener / kapitan: Robert Ratajski
MKS Tymbarki Ciechanów: 1 Łukasz Makowski - 9 Kacper Kozera, 7 Damian Matusiak, 14 Patryk Matusiak, 8 Radosław Gołąb, 66 Kacper Kierzkowski, 19 Szymon Tereszkiewicz, 77 Patryk Czerwiński, 12 Karol Kowalewski, 45 Gabriel Kempisty, 13 Łukasz Sepczyński; trener / kapitan: Łukasz Sepczyński



































































Napisz komentarz
Komentarze