Reklama
Reklama

Bezpieczna droga do szkoły

Po wakacyjnej przerwie uczniowie wracają do szkół. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, w pobliżu placówek oświatowo-wychowawczych, należy spodziewać się większego ruchu samochodów, jak i pieszych.

Powrót do szkoły, szczególnie po długiej przerwie, to wyzwanie nie tylko dla uczniów, ale też dla dorosłych.

Reklama

 

W pierwszych dniach września, policyjne patrole będą pełnić służbę w rejonach szkół oraz zwracać uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego.

 

Powracające po długiej przerwie dzieci i młodzież często zapominają o własnym bezpieczeństwie. Dlatego obowiązkiem nas dorosłych jest dbanie o ich bezpieczeństwo nie tylko w domu, szkole, ale też na drodze.

 

Jeśli odwozisz dzieci, młodzież do szkoły pamiętaj o:

  • korzystaniu z pasów bezpieczeństwa oraz przewożeniu najmłodszych w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach przytrzymujących;
  • zatrzymaniu swojego pojazdu w miejscu dozwolonym, aby nie ograniczać widoczności innym kierującym oraz pieszym, którzy przechodzą przez jezdnię;
  • zachowaniu bezpieczeństwa podczas wysiadania dziecka z samochodu. 

Przypominamy, dzieci do lat 7 nie mogą poruszać się samodzielnie po drogach!

Kierowcy, pamiętajcie o zachowaniu szczególnej ostrożność w rejonach przejść dla pieszych i dostosowaniu prędkość do warunków panujących na drodze.

 

Piesi, również jesteście zobowiązani do zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i  przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, pamiętajcie też, że zabronione jest  wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym na przejściu dla pieszych.

 

Biuro Ruchu Drogowego KGP

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

NAJPOPULARNIEJSZE
Ogłoszenia
Nowoczesne pięknie urządzone mieszkanie - do sprzedaży w Gostyninie Nowoczesne pięknie urządzone mieszkanie - do sprzedaży w Gostyninie Polecamy do sprzedaży pięknie i nowocześnie urządzone mieszknie. Zlokalizowane na kameralnym osiedlu nowych bloków, z wygodnymi prakingami naziemnymi i miejsacmi garażowymi podziemnymi. O mieszkaniu: • metraż: ok. 54 m² + duży balkon z pięnym widokiem. • układ: aneks kuchenny w zabudowe, meble wysokiej jakości, wykonane na wymiar + salon z wyjściem na duży balkon, przestronna sypialnia + łazienka z wc. Ponadto szeroki przedpokój z pojemną szafą w zabudowie. • ciepłe, jasne i dobrze doświetlone pomieszczenia, urządzone w wysokim standardzie. • spokojne sąsiedztwo i zadbane części wspólne Atuty: ✔ Świetna lokalizacja - około 2,5 km od centrum - ul. Kutnowska ✔ Bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych - zalew gostyniński ✔ Idealne miejsce do życia lub inwestycja ✔ Możliwość szybkiego wprowadzenia się, bez wkładu finansowego. ✔ Kameralne osiedle ✔ Podziemny parking z prywatnym miejscem postojowym oraz komórka lokatorska ✔ Wygodny parking pod blokiem Pełna własność z KW, możliwość kredytowania. Zapraszam do kontaktu telefonicznego i umówienia się na prezentację Cena: 450 000 zł do negocjicji plus 30 tys za miejsce garażowe Cena łaczana 480 000 zł również do negocjacji. Zapraszamy do zakupu! Mieszkanie posiada księgę wieczystą! Prezentacja w naszym biurze jest bezpłatna i niezobowiązująca! Kupujący płaci prowizję tylko i wyłącznie w przypadku zakupu danej nieruchomości. Obsada Biura Solid-Nieruchomości ul. Wojska Polskiego 27/67 09-500 Gostynin (budynek Poczty Polskiej) Niniejsza oferta została przygotowywana na postawie informacji uzyskanej od właściciela oraz oględzin i zdjęć nieruchomości wykonanych przez BON Solid. Jednak wszelkie informacje w niej zawarte mogą ulegać aktualizacji. W związku z czym dane zawarte w ogłoszeniu mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
NAJPOPULARNIEJSZE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama