poniedziałek, 20 maja 2024 17:26

Pewne zwycięstwo w Wyszogrodzie i zima na pozycji lidera

Mazur wygrał ze Stegnami Wyszogród 7:0 i umocnił się na pozycji lidera.

Choć na pierwszą bramkę trzeba było czekać ponad pół godziny. Wcześniej w słupek trafił Eryk Przybylski a po brutalnym faulu zawodnika rywali boisko musiał opuścić kontuzjowany Dariusz Kurkowski. W 36 minucie rzut wolny przed polem karnym wykonywał Arkadiusz Górecki, piłka trafiła w zamieszaniu podbramkowym do 16-letniego Macieja Gajewskiego, który uprzedzając obrońcę kopnął w kierunku bramki i piłka wylądowała w siatce. Dwie minuty później wykop piłki przez bramkarza Huberta Borowego niesiony wiatrem trafia za linię obrony Wyszogrodu a tam ubiega wychodzącego bramkarza pomocnik Mazura Michał Matecki. W 39 minucie było już 3:0, podanie do Eryka Przybylskiego zakończyło się dryblingiem i strzałem do pustej bramki.

Po przerwie Stegny nie miały już animuszu i chęci do ataków, Mazur co chwila kontrował, strzelając kolejne gole. Hat-tricka zdobył Eryk Przybylski, najpierw na 5:0 w 56 minucie po strzale zza pola karnego a potem w 74 minucie po indywidualnej akcji prawą stroną boiska. Wynik ustalił dwoma trafieniami, wykańczając zespołowe akcje, Michał Jędrzejczak w 82 i 90 minucie.

Podopieczni trenera Arkadiusza Szulczewskiego pewnie wygrali z niżej notowanym rywalem i na koniec rundy jesiennej zajmują z 29 punktami pozycję lidera rozgrywek Płockiej Ligi Okręgowej. Brawo!

Piłkarzy czeka teraz okres roztrenowania na obiektach sportowych w Gostyninie, w styczniu po przerwie świąteczno-noworocznej powrót do treningów i gry kontrolne na miejmy nadzieję już nowym boisku Stadionu MOSiR w Gostyninie. Początek rundy wiosennej pod koniec marca 2022 r.

Stegny Wyszogród - Mazur Gostynin 0:7 bramki: 39' 56' i 74' Eryk Przybylski, 82' i 90' Michał Jędrzejczak, 36' Maciej Gajewski, 37' Michał Matecki

Stegny: Dariusz Winczyński - Damian Pietrzak, Mateusz Jeznach, Jakub Pawlak, Mariusz Siciński, Piotr Majewski, Łukasz Piotrkowski, Dominik Filipiak, Jarosław Grabarczyk, Piotr Koper, Michał Tomaszewski, trener: Piotr Majewski

Mazur: Hubert Borowy (87' Jakub Gapiński) - Kamil Woźniak, Piotr Dutkiewicz, Kamil Augustyniak, Maciej Kowalski (58' Krystian Pawełkiewicz) - Paweł Znyk (68' Wiktor Smyczyński), Dariusz Kurkowski (26' Maciej Gajewski), Arkadiusz Górecki, Michał Matecki, Michał Jędrzejczak - Eryk Przybylski; trener: Arkadiusz Szulczewski