niedziela, 19 maja 2024 04:46

Mazur wygrywa rzutem na taśmę i zachowuje pozycję lidera

W 20 kolejce Płockiej Ligi Okręgowej Mazur Gostynin mierzył się na własnym boisku z Unią Iłów. Po raz pierwszy w rundzie wiosennej mecz odbył się na głównym boisku MOSiR.

Mazur w ostatnich dwóch meczach zdobył zaledwie 1 punkt, na dodatek przed rozpoczęciem sobotniego meczu rozgrywali swoje spotkanie bezpośredni rywale w tabeli. Zarówno Amator Maszewo, jak i Skra Drobin jak i Kasztelan Sierpc wygrali swoje mecze i Mazur chwilowo stracił pozycję lidera na rzecz drużyny z Maszewa.

Jednak pierwsze minuty należały do gości. W 15 minucie z łatwością w pole karne wbiegł i pokonał Huberta Borowego Jakub Lis. Mazur wyrównał stan meczu na 1:1 w 35 minucie. Piłkę w pole karne dograł Michał Jędrzejczak, zwlekał z jej wybiciem Tomasz Grzywacz i stracił ją na rzecz Mateusza Dobieńskiego. Strzał obrońcy Mazura wpadł pod rękoma bramkarza Unii.

W drugiej połowie nasi piłkarze niestety seryjnie marnowali sytuacje strzeleckie. Pudłowali w znakomitych sytuacjach Mateusz Dobieński, Eryk Przybylski a w 88 minucie strzał Michała Mateckiego trafił w poprzeczkę. Na szczęście napór gostynińskiej drużyny, wspierany dopingiem przez cały mecz kibiców, zakończył się szczęśliwie, w przedostatniej akcji meczu. W 2 minucie doliczonego czasu gry na strzał z 20 metrów zdecydował się Paweł Znyk i piłka trafiła w okienko bramki Unii. Piłkarze zdążyli jeszcze wznowić grę i jedną akcję przeprowadziła jeszcze Unia, ale bez efektów. Tak więc rzutem na taśmę, w przedostatniej akcji meczu, Mazur zdobył zwycięskiego, choć zasłużonego gola.

Podopieczni trenera Arkadiusza Szulczewskiego dzięki temu zwycięstwu pozostali na pozycji lidera, z 45 punktami, którą stracili na kilka godzin. W kolejnym meczu derby - Mazur w sobotę, 14 maja 2022 r. o g. 11:00 zagra w Gąbinie z Błękitnymi.

Mazur Gostynin - Unia Iłów 2:1 bramki: 35' Mateusz Dobieński,  90+2' Paweł Znyk - 23' Jakub Lis Mazur: Hubert Borowy - Piotr Szulczewski (64' Kamil Woźniak), Piotr Dutkiewicz, Kamil Augustyniak, Mateusz Dobieński - Michał Jędrzejczak, Paweł Znyk, Dariusz Kurkowski (73' Krystian Pawełkiewicz), Maciej Kowalski, Michał Matecki, Eryk Przybylski; trener: Arkadiusz Szulczewski

Unia Iłów: Arkadiusz Błaszczyk - Adam Zwierz, Łukasz Świątek, Tomasz Trafalski, Adrian Tomczyk, Adam Żółtowski, Jakub Lis (64' Oskar Kobierecki), Piotr Werner, Tomasz Grzywacz (71' Szymon Kamiński), Marcin Karasiński, Michał Struzik; trener: Tomasz Trafalski żółte kartki: Dobieński, Przybylski - Werner, Tomczyk,