poniedziałek, 2 października 2023 21:04
Reklama
Reklama

Dobry start – wnioski warto złożyć do końca sierpnia

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Zachęcamy rodziców do złożenia wniosku o rządowe świadczenie Dobry start jak najszybciej. Tylko złożenie go do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września.

1/3 sierpnia za nami, co oznacza, że coraz bliżej do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. To z kolei wiąże się z zakupami – zeszyty, przybory do pisania, piórniki, może nowy plecak czy buty sportowe – wydatków jest sporo. Program „Dobry start" to 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego ucznia, bez kryterium dochodowego.

 

- Wspieranie rodzin jest priorytetem rządu i bardzo ważne jest, aby to wsparcie było jak najbardziej powszechne i dostępne dla każdego. Zbliżający się rok szkolny to czas zwiększonych wydatków m.in. na podręczniki i przybory szkolne. Dlatego gorąco zachęcam do składania wniosków w ramach programu „Dobry Start", który wesprze rodziców w bieżących wydatkach. To inwestycja w rozwój i edukację dzieci. Złożenie wniosku w sierpniu zagwarantuje wypłatę świadczenia do 30 września br. – zachęca Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

 

– Gorąco zachęcam rodziców i opiekunów do wnioskowania o świadczenie Dobry start jak najszybciej. Złożenie wniosku do końca sierpnia to gwarancja otrzymania pieniędzy maksymalnie do 30 września – podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

 

Jak informuje szefowa resortu rodziny, większość rodziców i opiekunów już złożyła wnioski, a świadczenie przyznano ponad 3 milionom dzieci. Wypłacono w sumie blisko 827 mln zł dla 2,76 mln uczniów.

 

Co zrobić, by otrzymać świadczenie?

 

Wystarczy złożyć wniosek za pośrednictwem:

  • Portalu Emp@tia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej,
  • Platformy Usług Elektronicznych PUE ZUS,
  • Bankowości elektronicznej.

 

Inwestycja w rozwój i edukację milionów dzieci

 

Z szacunków MRiPS wynika, że w tym roku świadczeniem Dobry start objętych będzie 4,4 mln uczniów. Łączna kwota wsparcia dla rodzin z tego programu w latach 2018-2022 wyniesie ok. 6,65 mld zł.

 

– To wyrównywanie szans i inwestycja w rozwój i edukację dzieci. Program „Dobry start" już od 2018 r. stanowi ważny element polityki rodzinnej państwa – mówi minister Marlena Maląg.

 

Świadczenie wypłacane jest raz w roku dla uczniów rozpoczynających rok szkolny – do ukończenia 20. roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do ukończenia 24. roku życia.

MAZOWIECKI URZĄD WOJEWÓDZKI W WARSZAWIE


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 19°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 9 km/h

Ogłoszenia
ReklamaZamek Gostyniński - catering zamku
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama