sobota, 9 grudnia 2023 00:33
Reklama

To największe tegoroczne wcielenie do Wojsk Obrony Terytorialnej w naszym regionie

13 sierpnia odbyło się najliczniejsze w tym roku powołanie do terytorialnej służby wojskowej w 6MBOT. Kandydatów jest prawie dwukrotnie więcej niż podczas poprzednich edycji szkoleń podstawowych. 

Pierwszy dzień szkolenia żołnierze spędzili na terenie 62 Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu, gdzie otrzymali niezbędny ekwipunek oraz przeszli szereg szkoleń. Następnie ruszyli do podwarszawskiej jednostki, gdzie będą nabywać i doskonalić umiejętności taktyczne i strzeleckie. Największy nacisk podczas szkolenia położony będzie na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na polu walki oraz przetrwania. Ważnymi elementami będą również pomoc przedmedyczna czy topografia.  

Z projektu "Wakacje z WOT" skorzystali główne młodzi ludzie – uczniowie i studenci, ale nie tylko. Nie brakuje również tych, którzy łączą służbę z pracą. Najmłodsi mają po 18 lat, najstarsza kobieta 48 lat, natomiast mężczyzna 51 lat. 

Przyszli żołnierze reprezentują różne środowiska, a życiu cywilnym zajmują się różnymi dziedzinami. Wśród nowo wcielonych znalazło się m.in.: kilku nauczycieli, dyżurny ruchu kolejowego, prezes zarządu aptekarzy czy emerytowany oficer policji. Sport to ważny aspekt służby w Wojsku Polskim, a w szeregi WOT niebawem zostaną włączeni wielokrotny mistrz Polski i wicemistrz świata w brazylijskim jiu-jitsu, tegoroczny medalista Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów oraz wicemistrz Polski w kulturystyce.   

Rodzina i wojsko, to dwie coraz częściej przeplatające się strefy. W szeregach 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, coraz częściej widoczna jest ta tendencja. Wśród odbywających obecnie szkolenie podstawowe żołnierzy jest małżeństwo oraz matka z córką.   

Po ośmiu dniach do ochotników dołączą rezerwiści, którzy przysięgę wojskową mają już za sobą, a na poligonie będą doskonalić swoje wojskowe rzemiosło, by wrócić do czynnej służby. 

Szkolenie podstawowe i wyrównawcze zakończy się zaplanowaną na 27 sierpnia uroczystą przysięgą wojskową w Nowym Mieście nad Pilicą.  

Dołącz do nas! 

6 Mazowiecka Brygada OT w tym roku organizuje jeszcze dwa szkolenia podstawowe dla osób, które nie mają wojskowego doświadczenia, w termiach: 8-9.10.2022 r. (w systemie weekendowym), 19.11 - 4.12.2022 r. 

Zainteresowani mogą skorzystać z kilku sposobów rekrutacji. Jednym z nich jest kontakt z rekruterem ze swojego powiatu, poprzez stronę www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

Można także skorzystać z infolinii rekrutacyjnej WOT dzwoniąc pod numer 800-696-077 lub platformy e-PUAP. Z myślą o kandydatach została utworzona również strona internetowa poświęcona rekrutacji www.zostanzolnierzem.pl 

Weronika CHOCHOŁ  

6 MAZOWIECKA BRYGADA 

OBRONY TERYTORIALNEJ 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: -2°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 15 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama