środa, 27 września 2023 09:45
ReklamaReklama "w zgodzie z naturą"
Reklama

Bomba ekologiczna niedaleko Gostynina. W tym przypadku też samorząd musi to "rozbroić"

W Łaniętach na terenie prywatnej firmy składowane są niebezpieczne chemikalia.

Odpady znajdują się w pobliżu parku i pałacu, w upalne dni smród rozchodzi się po całej okolicy. Mieszkańcy obawiają się o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Sytuacja podobna do gostynińskiego przypadku z ulicy Ziejkowej. „Biznesmeny” składowali odpady ale usunięciem musi zająć się samorząd, w przypadku Łaniąt - Starostwo w Kutnie. Starosta kutnowski stwierdził konieczność podjęcia działań polegających na usunięciu odpadów, ze względu na zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi.

 

Jak poinformował portal gostynin24 członek zarządu powiatu kutnowskiego Tomasz Walczewski, po uprawomocnieniu się decyzji, działania usunięcia odpadów rozpoczną się niezwłocznie po przeprowadzeniu procedury wyłonienia wykonawcy, udostępnieniu przez organ terenu nieruchomości i zakończone zostaną po wykonaniu usunięcia odpadów z miejsca ich magazynowania, nie później niż w czwartym kwartale 2023 roku.

 

Według naszych informacji właściciel składowiska w Łaniętach odbywa karę pozbawienia wolności.

 

Przypomnijmy, iż za usunięcie chemikaliów z Ziejkowej Starostwo Powiatowe w Gostyninie poniosło straty na kwotę ok. 1,2 mln zł, a Urząd Miasta na 606 tys. zł. Sąd Okręgowy w Płocku przyznał dla poszkodowanych zaledwie po 3 tys. zł. Na sierpniowej sesji Rady Powiatu starosta Arkadiusz Boruszewski mówił wprost, że nie liczy na odzyskanie pieniędzy. - Takie mamy prawo, kto nam ma zwrócić te środki? - pyta starosta. 

 

and.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Radek 05.09.2022 17:38
A ja mam pytanie do Starosty, kto im wydał zezwolenie na składowanie takich odpadów i czy za mało ludzi jest zarówno w starostwie jak i służbach aby kontrolować co i kto składuje na swoim placu zgłoszonym jak miejce składowania odpadów ? PO fakcie teraz wszyscy są mądrzy, a wyszło że najmądrzejsi to Ci co na tym zarobili i chcieli nas zatruć. Dziwię się ludziom, że jeszcze się kłaniają i rozmawiają z tymi naszymi trucicielami.

Gostek 05.09.2022 20:36
a kim oni są - do kogo należy sklad ,teren itp???czy są postawione zarzuty w prokuraturze?

Beti 31.08.2022 11:30
Starosta pyta kto nam ma zwrócić te środki? A ja się pytam - czy te biznesmy nie mają środków aby oddać pieniądze?

bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1024 hPa
Wiatr: 8 km/h

Ogłoszenia
ReklamaZamek Gostyniński - catering zamku
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama