piątek, 8 grudnia 2023 22:39
Reklama

Zapadł wyrok w sprawie generała Mirosława H. oskarżonego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości w Skokach

Sąd Rejonowy w Gostyninie w środę (21.09) warunkowo umorzył postępowanie karne na okres próby trzech lat wobec znanego lotnika. Orzekł świadczenie pieniężne na kwotę 10 tys. zł i pokrycie kosztów sądowych za 270 zł. Generał przez dwa lata ma zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Przed ogłoszeniem wyroku zeznawał świadek – policjant z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie, który 25 października 2021 roku badał oskarżonego na zawartość alkoholu w organizmie.

 

Funkcjonariusz z 18-letnim stażem pracy w policji potwierdził, że oskarżony był w stanie nietrzeźwości, a o zażywaniu przez zatrzymanego syropu z alkoholem nic mu nie było wiadomo. - Gdyby oskarżony mówił o syropie, wpisałbym to w protokół - mówił świadek.

 

Generałowi wykonano wówczas pięć badań na zawartość alkoholu w organizmie. Pierwsze badanie wykazało 0,27 mg/l w wydychanym powietrzu, drugie 0,26 mg/l, trzecie - 0,10 mg/l, czwarte - 0,11 mg/l i piąte 0,14 mg/l.

 

Obrońca oskarżonego Jacek Dubois próbował przekonać sąd, iż oskarżony mógł prowadzić samochód w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. - Badanie pierwsze może być błędne, błąd pomiarowy jest dopuszczalny - mówił obrońca podkreślając, że - pan generał nigdy nie miał problemu alkoholowego. Jest to osoba zdyscyplinowana. Mamy do czynienia z ikoną.

 

Mecenas złożył trzy wnioski. Pierwszy dotyczył uniewinnienia oskarżonego, drugi o uznanie czynu stanowiącego wykroczenie i trzeci dotyczył warunkowego umożenia postępowania.

 

Jeszcze przed ogłoszeniem wyroku generał powiedział, że wniosek pierwszy byłby najlepszy ale dwa pozostałe przyjmie z pokorą.

 

Wyrok jest nieprawomocny.

 

and.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: -3°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 15 km/h

Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama