czwartek, 29 lutego 2024 20:15

Zapadł wyrok w sprawie generała Mirosława H. oskarżonego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości w Skokach

Sąd Rejonowy w Gostyninie w środę (21.09) warunkowo umorzył postępowanie karne na okres próby trzech lat wobec znanego lotnika. Orzekł świadczenie pieniężne na kwotę 10 tys. zł i pokrycie kosztów sądowych za 270 zł. Generał przez dwa lata ma zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Przed ogłoszeniem wyroku zeznawał świadek – policjant z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie, który 25 października 2021 roku badał oskarżonego na zawartość alkoholu w organizmie.

 

Funkcjonariusz z 18-letnim stażem pracy w policji potwierdził, że oskarżony był w stanie nietrzeźwości, a o zażywaniu przez zatrzymanego syropu z alkoholem nic mu nie było wiadomo. - Gdyby oskarżony mówił o syropie, wpisałbym to w protokół - mówił świadek.

 

Generałowi wykonano wówczas pięć badań na zawartość alkoholu w organizmie. Pierwsze badanie wykazało 0,27 mg/l w wydychanym powietrzu, drugie 0,26 mg/l, trzecie - 0,10 mg/l, czwarte - 0,11 mg/l i piąte 0,14 mg/l.

 

Obrońca oskarżonego Jacek Dubois próbował przekonać sąd, iż oskarżony mógł prowadzić samochód w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. - Badanie pierwsze może być błędne, błąd pomiarowy jest dopuszczalny - mówił obrońca podkreślając, że - pan generał nigdy nie miał problemu alkoholowego. Jest to osoba zdyscyplinowana. Mamy do czynienia z ikoną.

 

Mecenas złożył trzy wnioski. Pierwszy dotyczył uniewinnienia oskarżonego, drugi o uznanie czynu stanowiącego wykroczenie i trzeci dotyczył warunkowego umożenia postępowania.

 

Jeszcze przed ogłoszeniem wyroku generał powiedział, że wniosek pierwszy byłby najlepszy ale dwa pozostałe przyjmie z pokorą.

 

Wyrok jest nieprawomocny.

 

and.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie duże

Temperatura: 8°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 15 km/h

Ogłoszenia
Tomograf komputerowy i RTG w Szpitalu ARION Med Tomograf komputerowy i RTG w Szpitalu ARION Med Szanowni Państwo, na terenie Szpitala ARION Med sp. z o.o. znajduje się Pracownia Tomografii Komputerowej i RTG. Od 01.11.2023 r. świadczenia w zakresie diagnostyki obrazowej wykonuje firma ARION Med sp. z o.o. Pacjenci ambulatoryjni mogą skorzystać z usług Pracowni Tomografii Komputerowej i RTG w godzinach 08:00 – 18:00. Badania wykonywane są w ramach NFZ oraz komercyjnie ( niezbędne jest skierowanie ). Bliższe informacje o badaniach uzyskacie Państwo pod numerem telefonu: 24 236 03 91 lub bezpośrednio w rejestracji firmy ARION Med sp. z o. o. przy ulicy Kruk 5, 09-500 Gorzewo ( I PAWILON Szpitala ARION Med ). Nowy Tomograf Komputerowy w Szpitalu ARION Med sp. z o.o. Nowy tomograf komputerowy w szpitalu ARION Med sp z o.o.. Serdecznie dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego za wsparcie dla Naszego szpitala. Nowe urządzenie tomograf komputerowy – 64 rzędowy, którym szpital corocznie wykonywać będzie kilka tysięcy badań. To inwestycja, która w bardzo pozytywny sposób wpłynie na jakość życia zarówno mieszkańców powiatu gostynińskiego i jego okolic. Sprzęt najnowszej technologii Dostawcą tomografu komputerowego jest GE Medical Systems Polska Sp. z o.o.. Nowoczesny 64-rzędowy tomograf komputerowy poszerzy ofertę dostępnych badań. Należy podkreślić, iż instalowany model przenosi jakość diagnostyki obrazowej w tutejszym szpitalu na wyższy poziom. Liczba tzw. rzędów związana jest między innymi z szybkością jego działania, a tym samym ze skróceniem czasu przeprowadzanego badania. Więcej informacji: www.arionmed.pl/nowy-tomograf-komputerowy-w-szpitalu-arion-med-spzoo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama