czwartek, 29 lutego 2024 18:51

Komunikat w sprawie sprzedaży węgla

Szanowni Mieszkańcy

informuję, iż Gmina Miasta Gostynina zawarła w dniu 23.11.2022 r. umowę z PGE Paliwa Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych.

Dystrybucją węgla sprzedawanego przez miasto zajmie się skład opału - Firma „PRZEMO” Przemysław Tyrajski z siedzibą Gostyninie, ul. Płocka 66, z którym została podpisana umowa.

W ślad za umową przesłaliśmy również zamówienie z zakontraktowaną ilością węgla 475 ton (groszek – 200 ton - sortyment 8-25 mm oraz orzech – 275 ton – sortyment w mm 25+). Ilość ta będzie na bieżąco korygowana i w miarę potrzeb będzie domawiana.

W chwili obecnej czekamy na kontakt z przedstawicielem Działu Obsługi Sprzedawcy celem rozpoczęcia realizacji odbioru zakontraktowanego węgla.

Węgiel w cenie 1900 zł za tonę, będzie sprzedawany według kolejności złożonych wniosków.

Ważne:

Urzędnicy skontaktują się z Państwem w celu ustalenia terminu dokonania wpłaty za węgiel w kasie Urzędu Miasta Gostynina. Każdy wpłacający otrzyma fakturę. Po dokonaniu zapłaty skład opału będzie się kontaktował indywidualnie z wnioskodawcą (pod wskazany we wniosku nr telefonu) w celu ustalenia terminu i sposobu odbioru opału.

Przypominam, że zgodnie z przyjętymi przepisami członek gospodarstwa domowego będzie mógł kupić węgiel w dwóch partiach; 1,5 tony do końca 2022 r. oraz 1,5 tony od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023r.

Do dokonania zakupu preferencyjnego uprawniona jest osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego czyli osoba, której wypłacono lub przyznano dodatek węglowy lub która ma wpisane lub zgłoszone w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynku jako główne źródło ciepła – źródło węglowe.

Wniosek o preferencyjny zakup węgla można składać w sposób ciągły w Urzędzie Miasta Gostynina, w Wydziale Spraw Obywatelskich (oficyna obok Ratusza) od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu (poniedziałek, środa, czwartek – od 7.30 do 15.30, we wtorek od 7.30 do 16.30 , w piątek od 7.30 do 14.30) lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej ePUAP.

Burmistrz Miasta Gostynina

Paweł Witold Kalinowski


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 8°CMiasto: Gostynin

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 14 km/h

Ogłoszenia
Tomograf komputerowy i RTG w Szpitalu ARION Med Tomograf komputerowy i RTG w Szpitalu ARION Med Szanowni Państwo, na terenie Szpitala ARION Med sp. z o.o. znajduje się Pracownia Tomografii Komputerowej i RTG. Od 01.11.2023 r. świadczenia w zakresie diagnostyki obrazowej wykonuje firma ARION Med sp. z o.o. Pacjenci ambulatoryjni mogą skorzystać z usług Pracowni Tomografii Komputerowej i RTG w godzinach 08:00 – 18:00. Badania wykonywane są w ramach NFZ oraz komercyjnie ( niezbędne jest skierowanie ). Bliższe informacje o badaniach uzyskacie Państwo pod numerem telefonu: 24 236 03 91 lub bezpośrednio w rejestracji firmy ARION Med sp. z o. o. przy ulicy Kruk 5, 09-500 Gorzewo ( I PAWILON Szpitala ARION Med ). Nowy Tomograf Komputerowy w Szpitalu ARION Med sp. z o.o. Nowy tomograf komputerowy w szpitalu ARION Med sp z o.o.. Serdecznie dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego za wsparcie dla Naszego szpitala. Nowe urządzenie tomograf komputerowy – 64 rzędowy, którym szpital corocznie wykonywać będzie kilka tysięcy badań. To inwestycja, która w bardzo pozytywny sposób wpłynie na jakość życia zarówno mieszkańców powiatu gostynińskiego i jego okolic. Sprzęt najnowszej technologii Dostawcą tomografu komputerowego jest GE Medical Systems Polska Sp. z o.o.. Nowoczesny 64-rzędowy tomograf komputerowy poszerzy ofertę dostępnych badań. Należy podkreślić, iż instalowany model przenosi jakość diagnostyki obrazowej w tutejszym szpitalu na wyższy poziom. Liczba tzw. rzędów związana jest między innymi z szybkością jego działania, a tym samym ze skróceniem czasu przeprowadzanego badania. Więcej informacji: www.arionmed.pl/nowy-tomograf-komputerowy-w-szpitalu-arion-med-spzoo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama